Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 12 z 16 [ Posty: 311 ] Przejdź na stronę Poprzednia 110 11 12 13 1416 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 cze 2016, 11:21
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Gnał dziś na eS8 na wysokości Wieruszowa, w stronę Wrocka, od Łodzi :)
Jak zawsze ładunek pod kolor :wink:
Ten to w czepku urodzony. Nawet jadąc PKW widuje ludzi z forum. :D

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 16 cze 2016, 11:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Napisz mi coś o tej platformie którą ciągasz. Czy wcześniej to była plandeka mega?? Dorabialisicie ucha pod łańcuchy?? Widzę że masz jeszcze najazdy ze sobą. Jak niskie maszyny ladujesz, brałeś kiedyś te elektryczne podesty ruchome?? One mają dosyć mały prześwit i nie może być dużego konta najazdu żeby wjechać.
Tak, jest to zwykla plandeka po mniejszych i wiekszych przerobkach. Naczepa kupiona jako plandeka po wypadku, rozebrana u nas, zostaly wspawane uchwyty pod kontenery morskie, ucha pod lancuchy, poza tym tylna belka wraz ze zderzakiem i lampami zostala przerobiona i aktualnie mozna ja wysunac o ponad 3m do tylu. Ponadto sa zrobione "uchwyty" pod najazdy z tylu naczepy.

Jesli chodzi o ladowanie podestow ruchomych. Nigdy nie ladowalem, nie wiem nawet do konca o czym mowa. :) Powiem tylko, ze to jest problem. mimo, ze najazdy mam ponad 3m dlugie, to jednak jest to zwykla mega. Mimo maksymalnego uniesienia konia na poduchach i opuszczenia naczepy, wiele sprzetow ma trudnosc z wjechaniem. Z tym autobusem ze zdjec powyzej byly problemy, kombinacje z klockami i dechami a i tak szural. Podobnie z solowkami. Sprawdza sie dobrze przy zaladunkach traktorow, koparek i tego typu sprzetow. A glownie to wozimy. :) Poza tym jako, ze to plandeka strasznie sie wygina. Zaladunki ciezkich maszyn po najazdach to zawsze kupa potu. Naczepa trzeszczy, kwiczy, steka. 2 razy podczas proby zaladunku byla juz zalamana. ;) Po tym ponownie prostowana i konstrukcja jest juz oslabiona.
Cytuj:
To ja się odzywałem z tej czerwonej scanii w czwartek w Myszkowie. :D
Dzieki i pozdrawiam rowniez. :)
Cytuj:
Cytuj:
Gnał dziś na eS8 na wysokości Wieruszowa, w stronę Wrocka, od Łodzi :)
Jak zawsze ładunek pod kolor :wink:
Ten to w czepku urodzony. Nawet jadąc PKW widuje ludzi z forum. :D
Tak sie wlasnie zastanawialem, jak to jest, ze on mnie widzial a ja jego nie. Zapmnialem, ze szlachta przy sobocie nie pracuje... ;) Gnalem na Holandie, zaladunek w Wieluniu w sobote, a pod Amsterdam na poniedzialek FIX 7. :(

Odnosnie ladunku pod kolor... Z tym mnie widziano:

ObrazekObrazek


Post Wysłano: 16 cze 2016, 12:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Co masz podłożone pod ostatnim pasem, małe kątowniki czy jakaś pianka?


Post Wysłano: 16 cze 2016, 12:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Co masz podłożone pod ostatnim pasem, małe kątowniki czy jakaś pianka?
Bardzo czepiali sie zabezpieczenia lakieru, nie chceli nawet plastikowych naroznikow. Wiec dawalem co mialem. Gumy i gruby karton znaleziony na firmie owiniety streczem. ;) Nawet kolki i deski na ktorych stala konstrukcja owiniete byly streczem.

ObrazekObrazek


Post Wysłano: 16 cze 2016, 12:50
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Czyżbyś ładował w Wieluniu na ocynkowni? Niedaleko ZUGILu. Taki wysoki piętrowiec. Bo w Wieluniu chyba tylko oni takie maszyny tworzą. Swoją drogą 300 metrów ode mnie przejeżdżałeś. :)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 16 cze 2016, 12:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

:D Też mi się zdarzyło, że czepiali się narożników, oglądali czy są filcem "podbite", no ale nie były, więc później piankę, taką do ociepleń rurek, podkładałem i grało :)


Post Wysłano: 16 cze 2016, 13:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Nie ma co się dziwić. Sprzedają klientowi taką maszynę to nie chcą, żeby była zarysowana. Inna sprawa, że nadawca powinien być przygotowany i udostępnić gąbki, stretche itp. Tak samo się wozi konstrukcje stalowe malowane. Gąbka i dopiero pas, bo klient patrzy przy odbiorze i zarysowanych nie chce. I nie ma co się dziwić :)


Post Wysłano: 16 cze 2016, 16:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Czyżbyś ładował w Wieluniu na ocynkowni? Niedaleko ZUGILu. Taki wysoki piętrowiec. Bo w Wieluniu chyba tylko oni takie maszyny tworzą. Swoją drogą 300 metrów ode mnie przejeżdżałeś. :)
Nie, ladowalem w Dabrowej pod Wieluniem. Firma Techmex. :) Ty gdzie mieszkasz? Przy ktorej trasie?


Post Wysłano: 16 cze 2016, 18:26
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

W Dąbrowie. :) Hm... czyżbyś na wlocie do Wielunia na zakręcie koło fotoradaru skręcił w prawo i firma była po lewej stronie? Bo tylko to mi się kojarzy i jeszcze nazwa tej firmy. :)
Jeśli wracałeś to "starą ósemką" do Walichnów na skrzyżowaniu w prawo potem na wiadukt i w prawo na Wrocław. Jeśli tak to gdybyś tym wiaduktem pojechał na wprost i z niego zjechał to 200 metrów dalej mieszkam. :)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 16 cze 2016, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lis 2013, 10:41
Posty: 75
Samochód: scania

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. O to mi właśnie chodziło.

Odnosnie wyginania się naczepy przy załadunku ciężkich sprzętów to nie myśleliscie o dołożeniu opuszczanych łap w okolicy tylnego zderzaka?


Post Wysłano: 16 cze 2016, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
W Dąbrowie. :) Hm... czyżbyś na wlocie do Wielunia na zakręcie koło fotoradaru skręcił w prawo i firma była po lewej stronie? Bo tylko to mi się kojarzy i jeszcze nazwa tej firmy. :)
Jeśli wracałeś to "starą ósemką" do Walichnów na skrzyżowaniu w prawo potem na wiadukt i w prawo na Wrocław. Jeśli tak to gdybyś tym wiaduktem pojechał na wprost i z niego zjechał to 200 metrów dalej mieszkam. :)
Dokladnie tak, to ta firma. :) na zaladunek troche czekalem, to kwitlem na stacji Moya z 500m dalej w strone Walichnow.
Cytuj:
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. O to mi właśnie chodziło.

Odnosnie wyginania się naczepy przy załadunku ciężkich sprzętów to nie myśleliscie o dołożeniu opuszczanych łap w okolicy tylnego zderzaka?
Wiesz co... Pod dupe podkladam jakies klocki drewniane pod rame jak cos ciezszego wjezdza. Jednak problem nie tkwi w ramie, ta to jeszcze wytrzymuje. Problem jest jak maszyny maja dosc szeroko rozstawione kola, lub gasienice i ida po brzegach naczepy. Nie wytrzymuja poprzeczki i ona zalamuje sie na bokach, nie na ramie. ;) Swego czasu wjezdzala wlasnie koparka 24t, jednak miala na tyle szeroki rozstaw gasienic, ze w ogole nie opieraly sie na ramie a na brzegach naczepy. poprzeczki wtedy nie wytrzymaly i wszystko siadlo zatrzymujac sie na oponach... dlatego jak cos takiego stawiamy, z reguly musze dzwigac to na lewarkach i podkladac klocki pod rame by rozlozyc ciezar. Na pewno z normalnymi platformami z prawdziwego zdarzenia nie ma tak bzdurnych problemow. ;)


Post Wysłano: 18 cze 2016, 13:51
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Dokladnie tak, to ta firma. :) na zaladunek troche czekalem, to kwitlem na stacji Moya z 500m dalej w strone Walichnow.
O Ty hultaju. Na zakazie się wyjeżdżało w lewo ze stacji :D Dzisiaj przyjeżdża kuzynka z mężem na grilla, (%% :twisted: ) który akurat jest w tej firmie spawaczem więc dowiem się co to za ustrojstwo było :P

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 19 cze 2016, 18:57
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Wybaczcie, że podbijam post. Wczoraj pogadałem z kuzynki mężem i mówił, że ci tam cały dzień prawie zszedł na załadunku. Nic dziwnego, że pod koniec już byłeś zniesmaczony tą sytuacją. Nie wiem czy wiedziałeś o wartości ładunku. Jeśli nie to dobrze, bo rozwolnienie miałbyś do samego miejsca rozładunku :P

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 19 cze 2016, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Wybaczcie, że podbijam post. Wczoraj pogadałem z kuzynki mężem i mówił, że ci tam cały dzień prawie zszedł na załadunku. Nic dziwnego, że pod koniec już byłeś zniesmaczony tą sytuacją. Nie wiem czy wiedziałeś o wartości ładunku. Jeśli nie to dobrze, bo rozwolnienie miałbyś do samego miejsca rozładunku :P
Haha, zniesmaczony? W sumie to chyba nie. ;) A czekalem na zaladunek od czwartkowego popoludnia az do soboty, przy czym w sobote ladowalismy to od 7 do 13... Dobrze, ze placa mi dniowke, bo to zawsze lagodzi zniesmaczenie haha. Troche zlomu i takie drogie?


Post Wysłano: 25 cze 2016, 10:17

Husiu, nie jechałeś wczoraj wczesnym rankiem A-4 z Krakowa w kierunku Tarnowa? Tak coś mi się zdawało. A wyprzedzałeś mnie takiego kontenerowego karawaniarza w białym MANie.


Post Wysłano: 25 cze 2016, 18:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2009, 1:19
Posty: 206
GG: 0

Cytuj:
Husiu, nie jechałeś wczoraj wczesnym rankiem A-4 z Krakowa w kierunku Tarnowa? Tak coś mi się zdawało. A wyprzedzałeś mnie takiego kontenerowego karawaniarza w białym MANie.
Tak dokladnie, to ja. :) Gonilem do Stalowej ladowac gabaryt do UK. Chcialoby sie powiedziec, ze ja wyprzedzam kazdego, wiec manka nie kojarze heh. ;)


Post Wysłano: 25 cze 2016, 19:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Husiu Od kołyski aż po grób na odcięciu ile będę mógł! :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 25 cze 2016, 20:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

A podobno to czerwone so najszybsze :(

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 25 cze 2016, 20:33
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Właśnie :D

Musimy się pościgać :mrgreen:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 25 cze 2016, 21:05
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
A podobno to czerwone so najszybsze :(
Żółty jak słońce wściekły jak pies zapyerdala SZMELCEDES! :P

To nic, że jechał na odcięciu...
To nic, że słuńce dupiło...
To nic, że na moście...
ALE... widział go i JA! Oczywiście z cegłą przy uchu ale odpowiedział na zaczepkę. Szef dzwonił to długo nie pomarudziłem :P

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 12 z 16 [ Posty: 311 ] Przejdź na stronę Poprzednia 110 11 12 13 1416 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: