Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 10 z 19 [ Posty: 363 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1219 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 lis 2015, 10:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

W Aktrosu z KRONE tak miałem z ośką.... winowajcą nie był zawór a zły kabel (przewód) :)

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 17 lis 2015, 13:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
W Aktrosu z KRONE tak miałem z ośką.... winowajcą nie był zawór a zły kabel (przewód) :)
Przewod zasilajacy czy abs?

Przez poprzedni miesiąc jezdzil z inna schmitza. I wszystko bylo okej. Ale sprawdzę twoją teorie bo wydaje sie byc słuszna

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 17 lis 2015, 13:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Teraz w tych nowszych są tak jakby dwa od ABS/EBS czy jak to tam... a u mnie zamontowali jeden ten stary, który rozchodził się do naczepy na dwa mniejsze ;) i wtedy wariowało. Zamieniłem na dwa "duże" i gra. Wiem, że się tragicznie czyta moje wypociny ale nie wiem jak to inaczej opisać :D

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 17 lis 2015, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Teraz w tych nowszych są tak jakby dwa od ABS/EBS czy jak to tam... a u mnie zamontowali jeden ten stary, który rozchodził się do naczepy na dwa mniejsze ;) i wtedy wariowało. Zamieniłem na dwa "duże" i gra. Wiem, że się tragicznie czyta moje wypociny ale nie wiem jak to inaczej opisać :D
Dzieki za odpowiedź. Czyli mowisz o kablach pradowych. Jeśli samochod jest przystosowany do ADR wtedy ma ten jeden podwojny kabel. Tak ponoc słyszałem. Jeszzcze raz dzięki. Przy najblizszej okazji zbadam ten temat
Bo jest to jednak trochę denerwujące tym bardziej ze oska w gorze to jednak oszczędnośći zarówno i w ogumieniu jak i w paliwie :)

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 17 lis 2015, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2013, 16:18
Posty: 22

Cytuj:

Obrazek
Zaraz zaraz, czy ta fotka nie jest zrobiona w Jarocinie na wlocie od strony Poznania?


Post Wysłano: 17 lis 2015, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Cytuj:

Obrazek
Zaraz zaraz, czy ta fotka nie jest zrobiona w Jarocinie na wlocie od strony Poznania?

Zgadza się, jest dokładnie tak jak na piszesz Jarocin od strony Poznania , Akurat wyszło 45 do zrobienia :),

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 18 lis 2015, 22:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2013, 16:18
Posty: 22

często latasz przez Jarocin? :D


Post Wysłano: 18 lis 2015, 23:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
często latasz przez Jarocin? :D
Dosyć często. Z reguły nie ma tygodnia żeby któryś z nas nie jechał przez Jarocin. Ja moze nie tak często póki co jestem zmiennikiem lub Drugim do podwojnej obsady jeśli jest taka potrzeba. No i weekendowa robota tez z reguły moja :mrgreen: .

Teraz tylko czekac na obwodnicę. Bo stac w jarocinskim korku to katorga



Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 19 lis 2015, 0:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2013, 16:18
Posty: 22

no nie ukrywam, wpierdzielić się w godzinach szczytu do Jarocina, to przesrane.
To jakbyś kiedyś leciał przez Jarocin, czy Nowe Miasto nad Wartą to wiesz gdzie pisać. :twisted:


Post Wysłano: 19 lis 2015, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
no nie ukrywam, wpierdzielić się w godzinach szczytu do Jarocina, to przesrane.
To jakbyś kiedyś leciał przez Jarocin, czy Nowe Miasto nad Wartą to wiesz gdzie pisać. :twisted:
Zdecydowanie, gdy będę lecieć przez te rejony na pewno się zgłoszę :D

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 03 gru 2015, 19:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2012, 14:20
Posty: 141
GG: 42205471
Lokalizacja: Poznań

Srebrny widziany dzisiaj o 18 na Schellu na S11 w kierunku Środy wlkp. :)

_________________
Van Doorne's Automobiel Fabriek.


Post Wysłano: 03 gru 2015, 19:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Granatowy widziany dziś po południu w Jelczu :wink:


Post Wysłano: 03 gru 2015, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Granatowy widziany dziś po południu w Jelczu :wink:
Skoro tak mówisz, pewnie masz racje nie wiem jak Brat dzisiaj pomykał, trzeba wkońcu te GPS pomontować :lol: , wiem że na Bielską Białą leciał z NL.
Cytuj:
Srebrny widziany dzisiaj o 18 na Schellu na S11 w kierunku Środy wlkp. :)
O to mnie zaskoczyłęś, bo miał sie dopiero ładować, jutro, albo najwcześniej w nocy w Poznaniu, szybko mu poszło 8)

Dzięki za relacje :lol:

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 04 gru 2015, 21:57

I po co GPS? Wystarczy forum....:)


Post Wysłano: 04 gru 2015, 23:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
I po co GPS? Wystarczy forum....:)
To prawda :lol: ta metoda na zawsze niezawodna :mrgreen:

A tak z planem na nowy tydzień,
To srebrny na NL - Oosterhout.
A niebieski krajówką pod Gdańsk, jadę go jutro załadować, albo domek z bali albo wywiązka na ten domek, okaże sie jutro :roll:

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 05 gru 2015, 1:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2010, 23:09
Posty: 353
Samochód: MAN TGA/Opel Vectra B
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Powiedz mi Panie jak wam ten srebrny się sprawuje. Jakie ma spalania, co go boli itp bo przymierzamy się takiego kupić


Post Wysłano: 05 gru 2015, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Powiedz mi Panie jak wam ten srebrny się sprawuje. Jakie ma spalania, co go boli itp bo przymierzamy się takiego kupić
co do sprawowania nie narzekamy, i oby tak Dalej !.
Automat sobie radzi i szczerze nawet nie najgorzej, wiadomo czasem mozna go poprawić ale z reguły dobrze dopiera sobie przełożenia. , a jesli chodzi o motor to 460 też jakoś idzie :twisted: , akurat nie można narzekać że auto Słabe.
Co do kabiny na poduszkach w zestawie z szerokim kołem, według nas jest bajka. Jedzie się jak Cadilaciem :lol:

A teraz temat spalania, wiadomo warunki są bardzo róźne,
Ale na zachodzie, tak z reguły średnia może 28,
Czasami przywiezie więcej czasami mniej, nie dawno był na Danni, fakt faktem że lekko, ale 24l/100km się pokazało :),
Często wozimy ciężko , ale zazwyczaj norma poniżej 30.
Co do Adblue, dokładnie tego nigdy nie przeliczaliśmy, ale jest bardzo oszczędny w porównaniu do swojego starszego niebieskiego brata :D.

Co go boli ?
póki co wymieniliśmy tylko czujnik poziomu cieczy, a tak po za tym normalna ekspolatacja, oleje, filtry itp. itd. miemy nadzieje że bedzie kulał sie jak najdłużej bez awarii.

Tak myśle jeszcze co i tu jeszcze dobrego powiedzieć i pobajerować, ale nic mi do głowy nie przychodzi.
Jak masz pytania to wal śmiało !

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 06 gru 2015, 0:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2010, 23:09
Posty: 353
Samochód: MAN TGA/Opel Vectra B
Lokalizacja: Góra Kalwaria

No bo mamy TGA i chcemy kolejny kupić i myśleliśmy o TGX, ale tam co robimy samochód to właścicielem jest były właściciel Remo-Caru i od zawsze w MAN-ach, ale namawiają nas właśnie na tekiego DAF-a, bo ponoć też dobre samochody i sobie chłopaki na warsztacie je chwalą. Co prawda z MAN-em od początku kariera, nie zawiódł nas i dlatego tam myślimy o obu samochodach i nie wiemy właśnie na co się zdecydować. Dodam, że mogą ściągnąć nam każdy samochód, ale mają jakiegoś znajomego co robi w serwisie DAF-a w Niemczech i jeśli padł by wybór to sprawdzony samochód sprowadzą serwisowany itp


Post Wysłano: 06 gru 2015, 10:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
No bo mamy TGA i chcemy kolejny kupić i myśleliśmy o TGX, ale tam co robimy samochód to właścicielem jest były właściciel Remo-Caru i od zawsze w MAN-ach, ale namawiają nas właśnie na tekiego DAF-a, bo ponoć też dobre samochody i sobie chłopaki na warsztacie je chwalą. Co prawda z MAN-em od początku kariera, nie zawiódł nas i dlatego tam myślimy o obu samochodach i nie wiemy właśnie na co się zdecydować. Dodam, że mogą ściągnąć nam każdy samochód, ale mają jakiegoś znajomego co robi w serwisie DAF-a w Niemczech i jeśli padł by wybór to sprawdzony samochód sprowadzą serwisowany itp
Też się nad TGX zastanawialiśmy, kiedyś mieliśmy 19.372 więc trochę myśleliśmy czy nie wrócić do Mana bo nie niemoglismy znaleźć jakiegoś godnego dafa. Ale były jakieś głosy ze zimą jest z nimi słabo. Dużo błędów itp. Itd.
DAF jest prostym samochodem i według mnie nie takim złym. Jak DAF to byle po 2008. Bo początkowo ponoć różnie to z nimi było. Co do oleju to biorąc pod uwagę wypowiedzi wielu użytkowników to aż mogą się dziwić za nasze dwa oleju nie biorą. Bańka oleju w aucie nie należy do obowiązkowego wyposażenia :mrgreen:

Jak macie możliwość żeby ściągnąć pewny samochód to ja chyba bym się nie zastanawiał.

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 07 gru 2015, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2010, 23:09
Posty: 353
Samochód: MAN TGA/Opel Vectra B
Lokalizacja: Góra Kalwaria

No to my mamy i MAN-a i DAF-a z pewnego źródła. No i też słyszałem że DAF to powyżej 2008 a znów TGX powyżej 2010. Jeśli chodzi o mieszkanie TGX wygrywa a o jazde to mam porównanie TGA i jeden kurs robiłem XF95 i fajnie się tym jeździło, a nie wiem jak z tymi nowymi jest


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 19 [ Posty: 363 ] Przejdź na stronę Poprzednia 18 9 10 11 1219 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: