Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 12 z 19 [ Posty: 363 ] Przejdź na stronę Poprzednia 110 11 12 13 1419 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 mar 2016, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Powiem ci że już ogarnięte. Sam nie wiem co zrobiłem że działa. ale troche w skrzynce z bezpiecznikami pogrzebałem i odmarzły. Spryski na lampy włączają się gdy przestaną wycieraczki śmigać po spryskaniu szyby.
I po chwili załącza sie pompka na lampy, jak jest rozkręcone CB radio, to da sie to usłyszeć po zakłóceniach :lol:
Ale nie po każdym spryskaniu, tylko co drugie, albo co trzecie spryskanie. Jakoś tak to chodzi :mrgreen:


Post Wysłano: 29 mar 2016, 8:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Ale nie po każdym spryskaniu, tylko co drugie, albo co trzecie spryskanie. Jakoś tak to chodzi :mrgreen:

To jest czarna magia :lol: całą noc próbowalem to ogarnąć :mrgreen: i właśnie jest mniej wiecej tak jak mówisz :>

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 28 kwie 2016, 9:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Dziś (28.04) koło 8 rano na Thayngenie :) Link bo z telefonu nie umiem wstawiać miniatur.

http://i.imgur.com/fz9jNMW.jpg

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 04 maja 2016, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Dziś (28.04) koło 8 rano na Thayngenie :) Link bo z telefonu nie umiem wstawiać miniatur.

http://i.imgur.com/fz9jNMW.jpg

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Dzięki Atego zgadza sie był był, oclił się i poleciał dalej w Głąb Szwajcarii.



Jak by ktoś widział jakaś zacną Schmitze do kupienia najlepiej Niebieską ewentualnie Srebną, to dajcie znać, !

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 10 maja 2016, 23:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Niebieski dorobił sie. Zmiany naczepy. Samro poszlo w niepamięć.

Schmitz
Rok. Koniec 2011.
Przebieg 200 000 km
Generalnie zwykła schmitza. Wystarczy tylko machnąć paleciary na niebiesko i bedzie cacy :twisted:


Obrazek

Obrazek

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 10 maja 2016, 23:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Widzę że Zająć przyniósł dwa halogeny :mrgreen:

Naczepka pierwsza klasa :)


Post Wysłano: 11 maja 2016, 21:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2011, 23:01
Posty: 296
Samochód: Scania 94 260
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Trąbiłem i mrugałem chyba na Twojego Tatę w Odolanowie,w zeszłym tygodniu,srebrnym leciał,jechałem nową zemstą Musolliniego.. :mrgreen:

_________________
"And nothing else matters..."


Post Wysłano: 12 maja 2016, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Widzę że Zająć przyniósł dwa halogeny :mrgreen:

Naczepka pierwsza klasa :)
Przyniósł przyniósł :lol:, Wywalczyłem je u zająca w Euro Partcie :lol: , co prawda Wasemy, ale w Nocy dają radę, szczególnie w lasach Międzyborza gdzie sarny przejęły władze nad kontrolą prędkości od policji :lol:

A naczepka miejmy nadzieje że sie będzie ślizgać, długo i bez awaryjnie, :twisted:
Cytuj:
Trąbiłem i mrugałem chyba na Twojego Tatę w Odolanowie,w zeszłym tygodniu,srebrnym leciał,jechałem nową zemstą Musolliniego.. :mrgreen:


Leciał zgadza się wszystko, A miałem ja jechać ale pauza się nie zdążyła wyrysować :lol: ja bym cie pewnie rozpoznał :roll:

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 18 lut 2017, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Witajcie ,
Czas na wiosenne porządki w temacie :lol:

Co do Jelonków no to kulają sie dzielnie :
Niebieski przekroczył milion i ma juz : 1055000 km za sobą
Srebrny nie wiele mniej bo juz 980 tys. km .

Niebieski SC dostał szeroki przód wiec w końcu wygląda jak prawdziwa ciężarówka :D, jeszcze tylko skończyć malowac plastiki w kolor, i misja wykonana.
Obrazek
Obrazek

_________________
DAF 95XF 430


Ostatnio zmieniony 21 lut 2017, 18:51 przez kondzio310, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 19 lut 2017, 11:56
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Całkiem fajnie to teraz wygląda a jakbyś jeszcze tak paleciare w kolor 8)


Post Wysłano: 19 lut 2017, 21:33
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Kondziu, bardzo ładne statki. Jak maźniesz tą atrapę i lusterko od martwego pola pod blendą a kolor i stopnie to będzie bajeczka. Niebieski trochę mojego podgonił w przebiegu. U mnie coś ponad 1 100 000km no ale przez 2.5 miecha się bujam inną padaką. :)

Jest dobrze. :) powodzenia.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 19 lut 2017, 22:17
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Optycznie ładna Szmita, plandeka nowa na bokach?
Jak szukałem swojej, to właśnie czaiłem się na eX Pema, można było dość ciekawe i nie zmęczone egzemplarze trafić, 2011 a 200tkm przelatane, mój wielbłąd jest z końca 2012stego, a ma wg. kompa prawie 400tkm zrobione...

Osobiście choruję na paleciarę, ale tą małą, bo często tacham temat na budowy, a tam wiadomo jak jest z reguły..
Ogólnie niech służy jak najdłużej....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 19 lut 2017, 23:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Całkiem fajnie to teraz wygląda a jakbyś jeszcze tak paleciare w kolor 8)
Plany są, a nawet wiecej miało to być zrobione przed pierwszą trasą tej naczepy, ale wiadomo jak juz poszła w ruch to cieżko sie za to zarbać :evil:
Cytuj:
Optycznie ładna Szmita, plandeka nowa na bokach?
Jak szukałem swojej, to właśnie czaiłem się na eX Pema, można było dość ciekawe i nie zmęczone egzemplarze trafić, 2011 a 200tkm przelatane, mój wielbłąd jest z końca 2012stego, a ma wg. kompa prawie 400tkm zrobione...

Osobiście choruję na paleciarę, ale tą małą, bo często tacham temat na budowy, a tam wiadomo jak jest z reguły..
Ogólnie niech służy jak najdłużej....
Dokładnie ta też jest ex Pema, no i póki co to śmiga, przy jej przebiegu nie powinno się nic dziać, przez prawie rok odkąd jeździ padł tylko siłownik hamulcowy.
A co do paleciary dobra rzecz, fakt mała jest mniej problemowa. Ale jak ma nie być w cale, niech jest ta duża, na zagramanicy raczej nie przeszkadza ale wiadomo spód juz po nie jednym szlifie jest :lol:
Cytuj:
Kondziu, bardzo ładne statki. Jak maźniesz tą atrapę i lusterko od martwego pola pod blendą a kolor i stopnie to będzie bajeczka. Niebieski trochę mojego podgonił w przebiegu. U mnie coś ponad 1 100 000km no ale przez 2.5 miecha się bujam inną padaką. :)

Jest dobrze. :) powodzenia.
Cytuj:
Kondziu, bardzo ładne statki. Jak maźniesz tą atrapę i lusterko od martwego pola pod blendą a kolor i stopnie to będzie bajeczka. Niebieski trochę mojego podgonił w przebiegu. U mnie coś ponad 1 100 000km no ale przez 2.5 miecha się bujam inną padaką. :)

Jest dobrze. :) powodzenia.
Niebieski no toczy sie stałym rytmem miesiąc w miesiąć co najmniej 10 tys km, dużo nie dużo, ale ważne że nie mniej :)

młody już nie jest swoje przejechał, ostatnio padł alternator w trasie , no ale czego wymagac od 10 letniego auta :]



Dzieki za miłe słowa :mrgreen:

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 20 lut 2017, 22:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2013, 10:45
Posty: 331
Samochód: 105.410

ladne autka , super naczepka się trafiła :)

stałe kierunki latacie po eu ? czy tak o wszedzię ?:D ?


Post Wysłano: 21 lut 2017, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
ladne autka , super naczepka się trafiła :)

stałe kierunki latacie po eu ? czy tak o wszedzię ?:D ?
Niebieski załadunek w PL rozładunek gdzieś w Holandii Belgii, potem załadunek w Aachen i do Pabianic, no i tak tydzień w tydzień od jakiegoś czasu.

A srebrny raczej gdzie lepsza robota poniesie :lol:

Ogólnie dużo Ikei sie wozi, 10 km na załadunek do Ociaza to w sumie zero podlotu, ciężko nie jest , pasów nie trzeba zapinać aby te załadunki po 5 godzin :twisted:

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 21 lut 2017, 19:59
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Ach ten Correct :) byłem tam raz. I o raz za dużo :)

Jako, że już piszę to zapytam jak z kondycją niebieskiego po pękniętej bańce? Jakieś bolączki go trawią?

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 21 lut 2017, 20:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Ach ten Correct :) byłem tam raz. I o raz za dużo :)

Jako, że już piszę to zapytam jak z kondycją niebieskiego po pękniętej bańce? Jakieś bolączki go trawią?
Correct, socjalne postawił na parkingu , dzieje sie na plus :lol: , no i wyspać sie można w oczekiwaniu na załadunek :lol: . wiec nie jest tak źle :lol:. ale no fakt gdybym miał wybierać miejsce załadunku to na pewno nie był by to ociaz :roll: .


Niebieski no póki co walczy dzielnie, choć 410-tką mocą nie grzeszy ale kula sie bez przerwy, bańka pekła ale wrażenia na niebieskim póki co to nie robi, ale na fotelu kierowcy trochę już tak :lol: .
W swojej historii miał robionego olejaka przy 350 tys. km. Jak dotąd dolewek oleju pomiędzy wymianami nie potrzebuje. (wymiana co 60 tys. ) raczej takie czysto eksploatacyjne rzeczy robimy, wszystko na bieżąco ale nic poważnego.

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 24 lut 2017, 23:58
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Czyli sytuacja wręcz identyczna jak u mnie. Olejak przy 330k km i od wymiany do wymiany 5L dolewki to max. Zobaczymy jak po regeneracji wtrysków mój będzie pracował.

Jeżeli planujesz malować atrapę w kolor a chciałbyś ją ściągnąć to proponuj ławkę i 2 osoy które będą ci ją trzymać. Ponadto WD40 i ostrożnie odkręcaj śruby. Strasznie tam woda wchodzi i śruby szlag trafia. W atrapie wtopione są nakrętki od śrub mocujących. Ja dwie ukręciłem i trzeba było na wylot śruby zamkowe dawać, żeby się to kupy trzymało. Ponadto ciężkie to dziadostwo jest i uważaj na siłowniki , które uwolnione z mocowania wystrzeliwują. O mało oka sobie nie wybiłem jak demontowałem.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 26 lut 2017, 15:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Czyli sytuacja wręcz identyczna jak u mnie. Olejak przy 330k km i od wymiany do wymiany 5L dolewki to max. Zobaczymy jak po regeneracji wtrysków mój będzie pracował.

Jeżeli planujesz malować atrapę w kolor a chciałbyś ją ściągnąć to proponuj ławkę i 2 osoy które będą ci ją trzymać. Ponadto WD40 i ostrożnie odkręcaj śruby. Strasznie tam woda wchodzi i śruby szlag trafia. W atrapie wtopione są nakrętki od śrub mocujących. Ja dwie ukręciłem i trzeba było na wylot śruby zamkowe dawać, żeby się to kupy trzymało. Ponadto ciężkie to dziadostwo jest i uważaj na siłowniki , które uwolnione z mocowania wystrzeliwują. O mało oka sobie nie wybiłem jak demontowałem.
Chociaż ostatnio znalazłem plamę pod płynie chłodniczym pod autem, niby była niedokręcona opaska na weżu przy zbiorniku wyrównawczym. Na moje oko to jednak już chłodnica swoje przeżyła wiec czas na wymianę nadchodzi.

Przerabiałem temat atrapy w euro 2, tez mnie wtedy siłowniki zaskoczyły :lol:.
Dzięki za wskazówki, bo auto z tego samego roku z podobnym przebiegiem, wiec raczej na pewno temat śrub będzie wyglądał identycznie.


A Powiedz mi jak u ciebie temat spalania wychodzi ? Bo Niebieska strzałą na zagłebie i z powrotem to mniej niz 27 nie spali :lol:

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 01 mar 2017, 16:33
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Moim zdaniem jak na ten motor to dobry wynik i dobry kierowca. Jak latacie górą (A2), to dużo daje równy teren. Jak jeździłem na Szwajcara (5t w jedną 18-24t w drugą) to w 29L się zamykałem max do 30L. Duzo po autostradach się jeździło w miarę równo to i nie chlał sporo. Na Austrię latam to 30-32L mi chlapał. Zobaczymy jak po regeneracji wtrysków wyjdzie. Ale ogólnie, przez miesiąc latałem z ojcem te same trasy, powroty a nawet krajówki to różnica między 410 a 460 to 2 max 2,5L na korzyść tego drugiego. Dlatego chcę, namówić szefa na wgranie mapy 460.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 12 z 19 [ Posty: 363 ] Przejdź na stronę Poprzednia 110 11 12 13 1419 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: