Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Tak się składa że mój rozrusznik ma się już dobrze.
Wyciągnąłem dziada, przeczyscilem i działa jak nówka sztuka nie śmigana :wink:
No i lux ja w przyszłym tygodniu biorę się za klimę w swoim. Miałem naprawić ją w tamtym roku ale jakoś tak zeszło i dalej nie działa . Najgorsze jest to, że podczas deszczy szyby parują :mrgreen:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

A więc czerwony po obsłudze dodatkowo wymienione sprzęgło i nowe Milechiny na przód. Jak na razie pracuje super.Dostał tylko nowe nadkole i błotnik bo stary sztywny zamiennik nie przetrwał zimy :wink:
Obrazek
W szarym Padł mi czujnik temperatury spalin za katalizatorem i jednocześnie czujnik w zbiorniczku wyrównawczym wszystko już wymienione błędów brak. Ale mam jeszcze problem z sondą Adblue wskaźnikiem ilości płynu. Ale to
dopiero w przysżłym tygodniu :wink:
Obrazek
A tym czasem walka z klimą w moim :mrgreen:
Obrazek

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

A więc tak przy autach nic się nie psuję mój dostał na przód Micheliny Multiway. W czerwonym mała naprawa przy skrzyni biegów. A tak to kosmetyka. Z racji tego że nabyłem dużą partie błotników zamontowałem twardy chlapacz na prawą stronę i teraz mam tak jak powinno być z tyłu. Daleszycowe Gumowe chlapacze poszły na półkę.
Obrazek
A i nawet F90 dostał coś od TGXa. Teraz to TGF :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Oczywiście nic nie pasowałem tu 2 cm tam 3 cm dużo cięcia szlifowania ale udało się. Chlapacze były do samej ziemi przy opuszczonym aucie wszystko tylko trzeszczało cały dzień kombinowania jak to skrócić ale zrobione jest tak, że nawet nie widać :P
Brakuje tylko okrągłych zaślepek na rurke ale już tak zmarzłem że nie miałem siły się z tym bawić :]

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Dziadek coraz młodszy :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Witam wszystkich jakoś nie było okazji żeby coś wstawić i trochę się tego naskładało.
F90 został uruchomiony i wrócił do życia auto stało i praktycznie już nie jeździło nawet nie odpalało był nawet plan sprzedania i kupienia czegoś innego. Ale ostatecznie zostaje wpakowane jest mnustwo pieniędzy i pracy a więc zaczynamy.
Nowy rozrusznik 6,4 kw z neoplana
Alternator po regenracji
nowe akumulatory warta silver
zrobiona uszczelka pod głowicą
Wymieniony olej shell rimula R4L
Wymieniony uszczelniacz na wale
Nowy zawór hamulcowy Haldex
Zregenerowany wał od pompy paliwa
Nowa Pompa paliwa Alfons haar
wypiaskowane i wymalowane rury pod beczką
Wypiaskowane schodki i pomalowane proszkowo
Zamontowany nowy filtr paliwa przed pompą
Zamontowany nowy licznik elektroniczny Sening Multiflow z polskim menu
Zamantowana drukarka
Nowy Pistolet paliwa ZVA 400 plus mniejsza wylewka
Zamontowany nowy hamulec bębna węża Alfons Haar
Nowe zamki w szafie
Walizka ADR
Zamontowane oświetlenie robocze Led Fristom
Krańcówka pneumatyczna w szafie
Zamontowane nowe amortyzatory Sachs na osi napędowej
Założone nowe oryginalne błotniki od mana TGX
Legalizacja Tacho
Legalizacja licznika
i pewnie o czymś zapomniałem :D
Obecnie czekam na cięgna do zaworów poziomowania będą założone od mana TGX. Następnie wymieniony będzie wysprzęglik i robiona podstawa osuszacz :wink:
Trochę zdjęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
MAN


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Opłaca się reanimować? Nie lepiej kupić podwozie i przełożyć zabudowę?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Gupi! A jak tam będzie przewaga części ze Sudera i co wtedy? Tu ma oryginał na oryginalnych częściach a nie jakieś pitu pitu. Poza tym baron naftowy niczym szejk z Arabii musi mieć taki sprzęt bo tylko takie dają radę w ciężkich pustynnych warunkach [emoji14]

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Pokazał byś gi w całej okazałości.

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Urzekło mnie zdjęcie walizki ADR :lol:


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Do tego w nie orginalnym miejscu :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

A mnie ta gustowna cerata na stole :D .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

Odkąd pamiętam Wageciężką zawsze kojarzyłem niebieskiego mana cysterkę, cieszy fakt tak długiej eksploatacji w jednych rekach. Ale wstaw czasem też fotki całego auta. :)

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Opłaca się reanimować? Nie lepiej kupić podwozie i przełożyć zabudowę?
Luka chyba nie masz pojęcia ile taka operacja kosztuje. I nie zrobi Ci tego byle Wiesiek z pod Wiaty. Po za tym i trzeba było kupić nową pompę i licznik. Na naszą robotę nie potrzebujemy jakiegoś nowego auta. Chciałbym aby auto było w jak najlepszej kondycji :wink:
Cytuj:
Urzekło mnie zdjęcie walizki ADR :lol:
Nie znalazłem miejsca nigdzie więc została na łóżku.
Cytuj:
A mnie ta gustowna cerata na stole :D .
To akurat miejsce w którym trzymam wszystkie graty. Może Pan ze Starachowic by coś pokazał a nie tylko swoją krytykę :]
Cytuj:
Do tego w nie orginalnym miejscu :D
Gdzie wg Ciebie Ociu powinno być to ori miejsce :?:
Dzięki za komentarze które nie wnoszą nic do tematu Panowie :?
Cytuj:
Odkąd pamiętam Wageciężką zawsze kojarzyłem niebieskiego mana cysterkę, cieszy fakt tak długiej eksploatacji w jednych rekach. Ale wstaw czasem też fotki całego auta. :)
Będą będą zdjęcia tylko niech się pogoda poprawi i trochę więcej czasu będzie :wink:

_________________
MAN


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

No Ty, stary, ładny wóz. Jaja se robimy :).

Ps. Do Stec, masz blisko, przyjedź to pokaże, tylko w sobotę po na tygodniu pusto :) .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Luka chyba nie masz pojęcia ile taka operacja kosztuje. I nie zrobi Ci tego byle Wiesiek z pod Wiaty. Po za tym i trzeba było kupić nową pompę i licznik. Na naszą robotę nie potrzebujemy jakiegoś nowego auta. Chciałbym aby auto było w jak najlepszej kondycji :wink:
Ile? Faktycznie, nie mam wiedzy co do tego jakie wymagania stawiane są przed autocysternami. Więc papierologia jest mi obca i chętnie się dowiem co potrzeba i ile to kosztuje.
Jeśli chodzi o inne zabudowy, to zmiana przeznaczenia pojazdu, jeśli rozstaw podłużnic ramy się zgadza, to przełożyć z jednego na drugi, podłączyć, ewentualnie odbiory i gra. Szambiarki sąsiad sam przekładał, jak później załatwiał formalności - nie wiem. Poza tym, z tego co pamiętam, przerzucaliście chyba zabudowę z jednej przyczepy na drugą, prawda?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Cytuj:
Luka chyba nie masz pojęcia ile taka operacja kosztuje. I nie zrobi Ci tego byle Wiesiek z pod Wiaty. Po za tym i trzeba było kupić nową pompę i licznik. Na naszą robotę nie potrzebujemy jakiegoś nowego auta. Chciałbym aby auto było w jak najlepszej kondycji :wink:
Ile? Faktycznie, nie mam wiedzy co do tego jakie wymagania stawiane są przed autocysternami. Więc papierologia jest mi obca i chętnie się dowiem co potrzeba i ile to kosztuje.
Jeśli chodzi o inne zabudowy, to zmiana przeznaczenia pojazdu, jeśli rozstaw podłużnic ramy się zgadza, to przełożyć z jednego na drugi, podłączyć, ewentualnie odbiory i gra. Szambiarki sąsiad sam przekładał, jak później załatwiał formalności - nie wiem. Poza tym, z tego co pamiętam, przerzucaliście chyba zabudowę z jednej przyczepy na drugą, prawda?
Nic samemu nie przełożysz bo nie dostaniesz papiera na to. Koszt takiej przekładki to około 50 tys zł wszystko na gotowo. Mnóstwo papierologii. Badanie grubości scianek, szczelność i przekroje zaworów dennych, rewizja wewnętrzna zbiornika a co za tym idzie odgazowanie parą, próby szczelność, Na koniec dostaje się świadectwo z czerwonym paskiem. Nie wiem co ile robi się dozory ale wiem że jest okresowy i pośredni. Porównanie cysterny od paliwa do szambiarki jest tutaj nie na miejscu.
Ceny są kosmiczne kiedyś w Stokocie w Kielcach dorabiali nam rurę do paliwa średnica 90mm długość około metra cena za 3 godziny pracy 1700zł netto. Kolejna rzecz gumowe łączniki elastyczne czyli po prostu kawałek gumowej rury o właściwościach antystatycznych typ HDRV 640zł netto za metr bieżący import z niemiec na zamówienie.

_________________
MAN


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Koszty transportu specjalistycznego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Kaj jest Bałer? Nie cytujemy postów na które odpowiadamy pisząc bezpośrednio pod nimi!

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Bałer szuka nowego telefonu, co żeby nie irytowały go cytaty...


A ten... coś się Seba spompował jak inspektor na magnes.... u mnie he heszki z ledów mogą być, tutaj już sztywniutko.... zapamiętam sobie :twisted:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Z tego co widze to zakres prac w aucie i zabudowie mniej wiecej podobny wiec jak wymieniac to chyba calosc :D
Swoja droga az tak zapuscic sprzet, jak to chodzilo przed postojem? :D az nie podobne do Twojego pedantycznego dbania o [wycenzurowano]

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: