Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 33 z 40 [ Posty: 783 ] Przejdź na stronę Poprzednia 131 32 33 34 3540 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Seba nie mam nic do Ciebie, ale zadzierasz trochę nosa. Jestem ciekaw czy gdyby nie handel paliwem i zyski z tego tytułu tez byś tak operował na ori częściach i wo ogóle. Masz dwa auta które jak widzę stoją i bawisz się w transport bo masz zasoby które Ci na to pozwalają. Jedni lubią dobrze utrzymane auto w oryginale co podziwiam, a inni lubią jak ich auto się wyróżnia a styl NL jest dość dobry ku temu.
Hahaha skąd ty możesz wiedzieć czy auta stoją czy jeżdzą. Moje auto cały czas jeździ w czerwonym czekamy na licencje z racji tego wynajmujemy inne auto by nie stracić klienta :wink:
Boli Cię że kupuje części takie jakie mają być? Mam dobre dojście do oryginalnych części w dobrych pieniądzach i je kupuje. Kiedyś kalkulowałem i wyszło mi że lepiej kupić ori i mieć święty spokój niż kupować co chwile Chińszczyznę. Szkoda czasu i pieniędzy
Cytuj:
Cytuj:
Najlepsze mody jakie sa w Twoich autach to chyba ich stan techniczny. Ciekaw jestem jak z tym fantem u wszystkich enel stajlow :)
Jeśli chodzi o auto którym jeżdżę, to jego stan techniczny jest na pewno lepszy niż stan twojego mózgu, a do autora tematu, za największe rozdwojenie jaźni. ZŁOTY ODBLASK POLSKIEGO TUNINGU:
Obrazek

Gratuluję zwycięstwa, naklej sobie ori drewnianą okleinę na pół deski jeszcze :)
A ja proponuje Tobie Więcej żarówek założyć i drugi alternator bo ten jeden może nie wydolić :mrgreen:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Cytuj:
A ja proponuje Tobie Więcej żarówek założyć i drugi alternator bo ten jeden może nie wydolić :mrgreen:
Jop. W czterystatrzydziestkach alternatory często padają.

A jeśli chodzi o tuning to Holland Style will never die :mrgreen:
I na pohybel farmazonom to ja też naprawiam samochód w 95% na oryginalnych serwisowych częściach. A i na holenderskie akcenty też mnie stać, no i w kieszeni trochę zostaje. :wink:
To zależy jaką kto ma robotę i za ile jeździ, bo jeśli komuś styka 3pln za kilometr to nic dziwnego, że kłuje w oczy stan techniczny pojazdów Seby. Ot zwykła zazdrość.

Seba masz zajebiste samochody. Na jakich oponach jeździsz?
OT, man to mój drugi ulubiony TIR :lol:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2012, 14:20
Posty: 141
GG: 42205471
Lokalizacja: Poznań

NL Style w Polsce nie ma aż tak dużo, dziwnym trafem sporo jest ich na WC, ale to przecież nijak ma się do tego co jest na drogach. Jak już tutaj niektórzy pisali, jedni wolą oryginalne części, drudzy nietuzinkowy wygląd a już najlepiej jak obie te cechy się łączą (co często się zdarza). Wszystko zależy od podejścia właściciela lub kierowcy. Chociaż wszyscy i tak pchamy ten sam wózek. :)

_________________
Van Doorne's Automobiel Fabriek.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
A ja proponuje Tobie Więcej żarówek założyć i drugi alternator bo ten jeden może nie wydolić :mrgreen:
Jak stwierdzę, że potrzebuję to sobie nawet na czole założę, a co do alternatora, to raczej martwiłbym się o te twoje ksenony, bo one zużywają więcej prądu niż moje lampki x2 :)

Dziwna sprawa, bo jak zakładałeś u siebie folie to była ekstra, a jak uderzyłeś się w głowę i Ci przeszło, to nagle jest tanim tuningiem? Rozdwojenie jaźni się leczy - tak słyszałem :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Cytuj:
Cytuj:
Najlepsze mody jakie sa w Twoich autach to chyba ich stan techniczny. Ciekaw jestem jak z tym fantem u wszystkich enel stajlow :)
Jeśli chodzi o auto którym jeżdżę, to jego stan techniczny jest na pewno lepszy niż stan twojego mózgu
Psychologiem nie jestem ale masz jakies problemy natury psychicznej albo strasznie malego penisa i musisz sie dowartosciowac. Powiedzialem ogolnie a nie wskazalem na zadne konkretne auto. Mialem szacun do Ciebie za Twoje auto ale widac ze troche sie w dupie poprzewracalo...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Jakby to była piaskownica, to byście dali sobie po razie i wrócili do swoich zabawek...

Dla mnie to osobiście "dynda", czy on ma auto w ruskim, holenderskim, słowackim czy Bóg wie jakim stylu - najważniejsze, że stan techniczny tego grajdoła pozwala na prawidłową i bezpieczną eksploatację. A że kupuje same "oryginały", no to dobrze - ktoś, kto kupi później to od niego, będzie wiedział że kupił auto, o które dbano i nie oszczędzano na częściach (zawsze może też cenę nieco wyżej wyśrubować, o ile będzie miał potwierdzenie że to było robione na ori częściach).
Zresztą, o gustach się nie dyskutuje...podobno.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2012, 15:09
Posty: 22
Samochód: Man tgx 440
Lokalizacja: Wielun

Sebo widziany o 12.20 na DK12 w miejscowości Zduny. Auto jak zawsze świetnie wyglada.Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Seba masz zajebiste samochody. Na jakich oponach jeździsz?
OT, man to mój drugi ulubiony TIR :lol:
Kierowana Continental H coś tam coś tam 70/315
Napędowa oś Sawy których nie mogę wykończyć też 70/315
Na naczepie dunlopy założone przy kupnie naczepy 80/385
Cytuj:
Jak stwierdzę, że potrzebuję to sobie nawet na czole założę, a co do alternatora, to raczej martwiłbym się o te twoje ksenony, bo one zużywają więcej prądu niż moje lampki x2 :)

Dziwna sprawa, bo jak zakładałeś u siebie folie to była ekstra, a jak uderzyłeś się w głowę i Ci przeszło, to nagle jest tanim tuningiem? Rozdwojenie jaźni się leczy - tak słyszałem :)
Xenon zużywa 35wat a światło jakie daje to niebo a ziemia w porównaniu do halogenowych Lamp :wink:
A ta cała folia nic nie daje miało być w mgle lux a to jeszcze gorzej. To kolejny filtr który pochłania światło i właśnie to był powód zerwania foli zerwałem Panie. Dlatego dziwi mnie to że celowo ludzie pogarszają sobie oświetlenie auta :wink:
Cytuj:
Sebo widziany o 12.20 na DK12 w miejscowości Zduny. Auto jak zawsze świetnie wyglada.Pozdrawiam
No dokładnie a jeszcze wczoraj słyszałem, że mi auta nie jezdzą a tu jednak :mrgreen:
W czerwonym napełniłem klime ale ucieka mi na połączeniu przewodu chłodnicy i rurki od kompresora. Nieststy nie mogę nigdzie dostać takiego oringa 18.6 x 1.82. Jeżeli po zmianie oringa dalej będzie wyłaził kontrast będę musiał wymienić chłodnicę :wink:
Jutro czerwony ma ruszyć. A co do f90 wczoraj naprawiłem włącznik klimy bo się zawieszał ustawiłem termostat i efka mrozi :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Szkoda gadać co się dzieje z forum... Ale skoro milion lampek to coś cudownego to pewnie tak jest... Nie wiem nie znam się...

Ale wiem jedno, że dla takich osób jak Seba mam szacunek, ponieważ znam go dłużej niż wy wszyscy razem wzięci, i wiem że jak robi coś przy samochodzie to robi to naprawdę dobrze, szkoda że tak niewiele osób potrafi to docenić. Szkoda, że wyznacznikiem "z@jebistości" jest ilość zamontowanych lampek (już niedługo nawet na kut@$ie kierowcy) no ale cóż... Za kilka słów prawdy trzeba płacić cenę krytyki. Szkoda, że większość kierowców ma tak blade pojęcie o tym co pisze... Xenon pobiera więcej prądu niż żarówka? Przecież to śmieszne... ehh... ale przecież zamiast się doszkolić to kierowcy wolą zakładać sobie fanpejźdze...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Szkoda gadać co się dzieje z forum... Ale skoro milion lampek to coś cudownego to pewnie tak jest... Nie wiem nie znam się...
Każdy chuj ma swój strój.
Cytuj:
ale przecież zamiast się doszkolić to kierowcy wolą zakładać sobie fanpejźdze...
Boli cię to? Mam siedzieć w kabinie, walić gruchę w skarpetę i lać do butelki, a potem płakać na weekendzie, że mam szefa złodzieja i że brakuje mi baniek, żeby wyrównać normę? Tak wygląda dla ciebie kierowca, taki normalny? Co nie ma fanpejdża i się doszkala w jeździe ekonomicznej, żeby więcej ukraść? A może prawdziwy kierowca to ten co [wycenzurowano] latarnie cofająć na LEWĄ rękę, ale wie ile prądu zużywa ksenon?
Cytuj:
Psychologiem nie jestem ale masz jakies problemy natury psychicznej albo strasznie malego penisa i musisz sie dowartosciowac. Powiedzialem ogolnie a nie wskazalem na zadne konkretne auto. Mialem szacun do Ciebie za Twoje auto ale widac ze troche sie w dupie poprzewracalo...
Odnośnie mojego penisa twoja przyszła dziewczyna (bo zakładam po tym co piszesz, że nadal marszczysz freda) ma odmienne zdanie. A co do samochodu, nie trzeba być wybitnie rozwiniętym, żeby wpaść na to, o które auta chodzi, a to którym jeżdżę się niewątpliwie zalicza do tego haniebnego grona NL stylowców.

Odnośnie przewracania się w dupie, chyba nie powinieneś się na ten temat wypowiadać. Ale po 8 tygodniu w kabinie na Skandynawii różne ludzie mają schizy.

Co do szacunku za moje auto, nie rusza mnie to, nie robię tego dla ciebie, przesadziłeś z tekstem o stanie technicznym i przechyliłeś szalę mojego [wycenzurowano].

W ogóle od dłuższego czasu chciałem ci powiedzieć, że jesteś jebnięty.
Cytuj:
A że kupuje same "oryginały", no to dobrze - ktoś, kto kupi później to od niego, będzie wiedział że kupił auto, o które dbano i nie oszczędzano na częściach (zawsze może też cenę nieco wyżej wyśrubować, o ile będzie miał potwierdzenie że to było robione na ori częściach).
Owszem, niektóre części faktycznie w oryginale mają dużo lepszą jakość, czasem przy zbliżonych cenach - nie mam nic do tego, jeśli chce to niech tak robi dalej, ale 35 postów jego autorstwa w tym temacie, chociażby o ORYGINALNEJ PLANDECE to chyba lekka przesada i zakrawa o kpinę. Szanujmy się, pół środowiska z tego leje.

Druga sprawa, co dają oryginalne części montowane u siebie w garażu, skoro nie ma na to żadnej gwarancji? Pytanie ważne jak to jest robione i od tego powinniśmy zaczynać rozmowę. ASO Man to nie garaż u Wieśka, a tam części niekoniecznie mają znaczenie w kontekście dalszej eksploatacji samochodu.
Cytuj:
Seba masz zajebiste samochody. Na jakich oponach jeździsz?
Na ORYGINALNYCH, w ogóle co za głupie pytanie...

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Cytuj:
Cytuj:
Seba masz zajebiste samochody. Na jakich oponach jeździsz?
Na ORYGINALNYCH, w ogóle co za głupie pytanie...
Chodziło mi o markę opon, Ciebie nie pytałem więc po *uja się odzywasz?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 13:36
Posty: 871
Samochód: jakiś tam Tyr...
Lokalizacja: GPS signal not found...

Nie drapać się panienki. :) Każdy ma własne gusta i choćby miał się jeden czy drugi zesrać to i tak nikt tego nie zmieni i tyle. Starczy tego bicia piany.

_________________
"...a niepodzielnie królującą elitę stanowią świętokrzyscy patelniarze..."


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Seba masz zajebiste samochody. Na jakich oponach jeździsz?
Na ORYGINALNYCH, w ogóle co za głupie pytanie...
Chodziło mi o markę opon, Ciebie nie pytałem więc po *uja się odzywasz?
A mówi ci coś słowo ironia?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2009, 9:50
Posty: 103
GG: 0

Cytuj:
ASO Man to nie garaż u Wieśka
O tym też słychać różne opinie. :mrgreen:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Bajzel na prawde kontener Ci sie na leb spadl.... musze pamietac zeby Ci po mesku [wycenzurowano] przy najblizszej okazji bo Ci sie ladnie pieprzy...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Cytuj:
Cytuj:
A że kupuje same "oryginały", no to dobrze - ktoś, kto kupi później to od niego, będzie wiedział że kupił auto, o które dbano i nie oszczędzano na częściach (zawsze może też cenę nieco wyżej wyśrubować, o ile będzie miał potwierdzenie że to było robione na ori częściach).
Owszem, niektóre części faktycznie w oryginale mają dużo lepszą jakość, czasem przy zbliżonych cenach - nie mam nic do tego, jeśli chce to niech tak robi dalej, ale 35 postów jego autorstwa w tym temacie, chociażby o ORYGINALNEJ PLANDECE to chyba lekka przesada i zakrawa o kpinę. Szanujmy się, pół środowiska z tego leje.

Druga sprawa, co dają oryginalne części montowane u siebie w garażu, skoro nie ma na to żadnej gwarancji? Pytanie ważne jak to jest robione i od tego powinniśmy zaczynać rozmowę. ASO Man to nie garaż u Wieśka, a tam części niekoniecznie mają znaczenie w kontekście dalszej eksploatacji samochodu.
I tak wszyscy wszystko wiedzą najlepiej, to co się spinać i kłócić? Szkoda swojego organizmu i nerwów na kłótnie i na innych osobników - ja patrzę na swojego klamota, aby był w możliwie jak najlepszej kondycji technicznej i tyle. A reszta? A co mnie to interesuje, najwyżej jego dowód poleci w kieszeń policyjną a nie mój.

Co do tych plandek -mogę wskazać pełno firm, które Ci mogą zrobić "oryginał". Jaki tylko chcesz, nawet na chińskim materiale. Co najlepsze, to nie jest żadna bujda, a rzeczywistość. Starachowice są z tego znane.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Zastanawiam się skąd ten szacunek za te części z ASO. Uważam, że dbałość o stan techniczny auta to podstawa czy to na częściach z Biedronki czy z ASO. Pytanie takie, po co masz firmę transportową? Bo patrząc na Twoje posunięcia to chyba nie dla pieniędzy.Ps. Gratuluje kalkulatora w którym jedziesz po Mihu za oszczędzanie na AdBlue a sam masz Savy na ciągnącej, zamiast Michelina, który jak wszyscy wiem suma sumarum bardziej się opłaca pomimo większej ceny zakupu.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Ale awantura :D .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Uważam, że dbałość o stan techniczny auta to podstawa czy to na częściach z Biedronki czy z ASO.
Jedno kłuci się z drugim - nie da się mieć super stanu na częściach no name - chyba,że na chwilę, a na to bynajmniej mi szkoda czasu, wolę zrobić raz i nie dotykać więcej.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
Zastanawiam się skąd ten szacunek za te części z ASO. Uważam, że dbałość o stan techniczny auta to podstawa czy to na częściach z Biedronki czy z ASO.
A ja się z tobą nie zgodzę, i powiem Ci szczerze, że różnica w jakości wykonania jest kolosalna. Opiszę Ci to na kilku przykładach. Pompka sprzęgła padła w drodze. Zjechałem na bazę bez sprzęgła (teraz można śmiało pisać, że moja firma to klasyczny dziad-trans bo wolałem 40km dojechać do domu bez sprzęgła niż wołać serwis). Wymontowałem pompkę i pojechałem do sklepu, pompki brak. Do następnego brak, następnego będzie za tydzień. OK. Wziąłem (śmiało piszczcie dziad-trans) to co mieli na stanie czyli najtańszą pompkę za 80zł, zero jakich kolwiek oznaczeń, uj wie co to. Dobra wsadzone działa, w międzyczasie zamówiłem nową pompkę firmy Diesel technic. I co? Po miesiącu znów to samo, bo pompka padła. Efekt? Jedno 80zł w plecy + 30zł za płyn hydrauliczny którego zmarnowałem w uj, w czasie nieudolnych prób odpowietrzenia chińskiej pompki, + oczywiście stracony czas, bo musiałem robić dwa razy.

Zawór hamulca ręcznego, który zrzuca powietrze z siłowników kiedy zaciągamy hamulec. Zawór zamiast zrzucać powietrze z siłowników zrzucał z całego układu. Kupiłem nowy. Zadowolony, że zaoszczędziłem kupę kasy, zadowolony wsadziłem go w auto. Delikatny [wycenzurowano], bo otwory nie pasowały, no ale ciesze się super działa. W moim cyku pracy (80% miasto) zawór padł po dwóch tygodniach :shock: Kupiłem ORI Wabco i jeździ...

Owszem, kierowcy który siedzą na FB i cieszą japę w komentarzach na profilu Iwony uważają, mnie za debila. Dlaczego? Bo kierowca to kierowca a nie mechanik. Owszem, ale skoro jesteś kierowca, to nie wypowiadaj się w sprawach typowo eksploatacyjnych, w sprawach kosztu i dostępności części i samej robocizny. Nie uważam się za mechanika, nie uważam się za speca. Po prostu prowadząc małą firmę z ojcem, potrafię coś przy samochodzie zrobić. A co najważniejsze wiem, ile kosztuje stracony czas, oraz wiem, jak trudno wydaje się WŁASNE, a nie FIRMOWE pieniądze na auto, które zawsze powinno być sprawne.

A co do Ciebie łysy bajzlu, to już nawet nie mam zamiaru komentować twoich wypocin, jeździj sobie spokojnie, podpisuj kontenery, ucz młodych adeptów szkoły parkingowej ile lampek czyni Cię lepszym od innych i tak dalej... Ale wiedz, że wolę jeździć swoim ujowym (seryjnym i bez lampek) samochodem niż jeździć u kogoś i kogoś obcego dorabiać :) Ale wiedz, że mnie tacho nie obowiązuje i nie mam zamiaru walić gruchy w kabinie, może i zarobie MIEJ niż Ty, ale wole posiedzieć sobie wieczorem w domku z rodziną, a nie żyć jak pies w budzie, lać na koło i szukać przyjaciół w internecie, bo prawdziwych nie mam ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 33 z 40 [ Posty: 783 ] Przejdź na stronę Poprzednia 131 32 33 34 3540 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: