Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

hm, mam prawdopodobnie bardzo błache pytanie

CHodzi o to, jak sobie radzicie przejeżdzajac przez przejazd kolejowy niestrzeżony, bez sygnalizacji, a tory biegną w taki sposób (pod katem 45 stopni), że niesposób jest zobaczyć czy z prawej strony nadjeżdza pociąg. Owszem można wyjść z kabiny i zobaczyć na zywo, nie przez szybę, ale chodzi mi o bardziej nowatorskie rozwiazanie :> są jakieś lusterka, które pokażą nam co się tam dzieje?

Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi. Ja siedzac w kabinie i dojeżdzajac do torów chce spojrzeć w prawo czy pociąg nie jedzie, ale choc nie wiem jak bardzo bym sie wychylił, to nie zobacze, bo tory idą pod takim kątem w stosunku do drogi, że z punktu widzenia kierowcy busa, czy ciezarówki jest to niemożliwe. Napewno w waszych rejonach też są takie przejazdy kolejowe

PS. otwieranie okna i nasłuchiwanie uchem nie wchodzi w gre (nie zdaje egzaminu - próbowałem ::PP)


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2007, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Ja akurat mam lusterko panoramiczne w Renii i w 90% przypadków widzę w nim tor. Jest jeszcze taki sposób, że przed samym przejazdem łamię auto w prawo tak, aby kąt był zbliżony do 90 stopni. Czasem jest jednak tak, że muszę podnieść tyłek z tronu i się wychylić.

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2007, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2007, 15:52
Posty: 103
Lokalizacja: Lębork

Najlepiej dojechac do srodka drogi i przed samym zatrzymaniem dac mocno w prawo. To nie tylko przejazdy kolejowe, ale sa i takie skrzyzowania, ze jak sie nie wylamiesz, to za cholere nic nie zobaczysz.

_________________
scania to scania


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2007, 17:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

no ale z tym wyłamaniem sie jest problem, gdy jedziesz 8 metrową solówką z dużym rozstawem osi. (ciągnik ma dużo łatwiej, bo ma krótszy rozstaw osi niż solówka)

heh, nie wiem, kto projektował te przejazdy kolejowe, ale są one z deczka nie przemyślane. Powinny być przy nich ustawione lusterka, np. takie, jak widać na niektóych skrzyżowaniach czy wyjazdach podporządkowanych dróg

_________________
NIE-POMPIARZ


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2007, 19:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2007, 17:09
Posty: 86
Lokalizacja: WLKP.

Dobrym rozwiązaniem są jak tu już wspomniał Kolegahuberto lusterka panoramiczne, któte w dużym stopniu ułatwiają widoczność naprawdę :mrgreen: .Pozdrawiam :P .


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2007, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Nie ma innego wyjscia jak tylko ustawic sie prostopadle do torow i spojrzec. Ja tak robie bo do tej pory nie znalazlem innego patentu. Jezeli przed soba mam jakis wyjazd lub skrzyzowanie ze nie widac nic z prawej a chce skrecic w lewo to skrecam przed wyjazdem mocniej w lewo zeby w prawym lusterku widziec jak wyglada droga z mojej prawej.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2007, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Jeżeli na przeciwko stoi mobilek z CB, to można poprosić by robił nam za naszą druga parę oczu :)

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 gru 2007, 1:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Zamknąć oczy i pedał w podłogę !! Zawsze skutkuje :P


A na serio to na ruchliwej drodze to jeszcze ok, bo co chwile ktos sie zatrzymuje, sprawdza .. ale na jakims zadupiu to faktycznie .. jedynie "łamać sie"

_________________
Heavy metal and heavy transport


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: