Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lut 2007, 17:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2007, 22:39
Posty: 24

Witam
Mam pytanko ,może mi pomożecie.Chodzi mi o to ,żeby pracować na normalnym zestawie ciągnik siodłowy+naczepa od 18 lat i z tego co się doczytalem to można jeździć,ale tylko wtedy kiedy firma jeździ na potrzeby własne i tu moje pytanie czy znacie może takie firmy ,które jeżdżą na potrzeby własne,jeżeli tak to prosiłbym o nazwe tej firmy.
Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

TESCO ma swój własny transport


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2005, 18:35
Posty: 453

Marlibo. Rozwozą olej po sklepach i jest to własny produkt, więc to jest chyba na potrzeby własne


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 18:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2007, 22:39
Posty: 24

ok dzieki jak ktos jeszcze wie to niech pisze


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 18:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2007, 16:40
Posty: 20
Lokalizacja: Ełk

W Ełku sa Zaklady Miesne, Porta Drzwi i Murbet to wszystko co znam ktore maja transport na wlasna potrzebe :)

_________________
Jestem Panem bo jezdze Manem :)
Man --> Cieżaówka nie do zjeżdżenia :)


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

mój ojciec jeżdzi u producenta napoi z Knyszyna :wink: i jest to też transport na własne potrzeby :wink: najczęsciej taki transport jest wykonywany w zakładach produkcyjnych :wink:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 18:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Bardzo dużo firm handlujących wyrobami hutniczymi ma swój własny transport np. Sambud-2 a poza tym często można spotkać samochody z firmy BudMat, Żywiec, Tyskie


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Coś mi się wydaje, że zostały pomylone terminy między "transportem na potrzeby własne", a "transportem własnym". W transporcie na potrzeby własne nie ma czegoś takiego, jak np. jadę na rozładunek z produktem własnym i dostanę za to pieniądze. To jest transport własny. Natomiast na potrzeby wlasne to w tym momencie, jeśli np. potrzebuję przykładowo 20 ton stali, więc jadę się załadowac i nie czerpię z tego finansowych korzyści. Tak więc wszystkie wymienione firmy posiadają transport własny, można się w nich zatrudnic nie wcześniej niż po ukończeniu 21 roku życia + reszta papierów.

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 19:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2007, 22:39
Posty: 24

no i o to mi chodziło co własnie Fox#028 wymienil mieszkam w Płocku i jak kolega JacekB wymienił BUD-MAT to jestem przekonany, ze tam na 100% nie zatrudnili by czlowieka ponizej 21 lal, ponieważ oni zajmują się również spedycją


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 19:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
Coś mi się wydaje, że zostały pomylone terminy między "transportem na potrzeby własne", a "transportem własnym". W transporcie na potrzeby własne nie ma czegoś takiego, jak np. jadę na rozładunek z produktem własnym i dostanę za to pieniądze. To jest transport własny. Natomiast na potrzeby wlasne to w tym momencie, jeśli np. potrzebuję przykładowo 20 ton stali, więc jadę się załadowac i nie czerpię z tego finansowych korzyści. Tak więc wszystkie wymienione firmy posiadają transport własny, można się w nich zatrudnic nie wcześniej niż po ukończeniu 21 roku życia + reszta papierów.
Mój tata jeździ w firmie RolStal. Najczęściej przywozi stal do firmy czyli to jest transport na potrzeby własne. Często również wywozi on produkty firmy RolStal a to jest transport własny. Dziękuje za wyjaśnienie. Mam jedno pytanko: Czy w takiej firmie kolega Kamil_Płock mógłby pracować?


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 20:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Tak samo Kalmet Trans. Produkują, przywożą i rozwożą materiały stalowe, druty itd. Ciągle mamy doczynienia z transportem własnym i Kamil_Płock nie mógłby w takiej firmie pracowac. Co innego, jeśli ma się znajomego, który posiada zestaw tylko po to, zeby przywozic potrzebne mu produkty etc. Z postu Kamila rozumuję (może się mylę?), że chciałby zacząc już w wieku 18stu lat, po zdaniu prawa jazdy. Szczerze mówiąc wątpię, żeby jakakolwiek firma zatrudniła tak młodą osobę (chociażby lat 19), na stanowisku kierowcy C, CE w transporcie, jakiego Kamil szuka.

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jeżeli firma zajmuje się produkcją czegoś i sprzedaje wyprodukowane dobra, które sama dostarcza do klientów, a przywozi materiały niezbędne do produkcji, to jest transport na własne potrzeby. Tak więc, nie trzeba miec kursu na przewóz rzeczy i 21 lat (chociaż tutaj nie wiem, bo po przeczytanie tematu w dziale Przpisy i Porady, każdy mówi co innego i nie idzie się połapac). Podam przykład. U mnie w miejscowości jest firma produkująca części, głównie do samochodów. Mają auto 40 ton dmc i rozwożą swoje produkty do Niemiec, a przywożą stal niezbędną do produkcji. Drugi przykład, Dolna Odra (może ktoś kojarzy) - jest tam firma - pralnia - obsługują oni hotele w Niemczech. Przywożą btudne rzeczy, wywoża czyste. Transport na własne potrzeby. W takich firmach kolega Kamil_Płock może pracować.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 22:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2007, 22:39
Posty: 24

Fox#028 tak dobrze mnie zrozumiałeś o to mi chodzi, nie wiem może kojarzycie firme ADMAR? tam pracuje mojego taty kolega jezdzi on na slask bo wyroby hutnicze i przywozi je do Płocka a oto ich strona http://www.admar.plock.pl/
Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 12:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Tesco nie ma chyba swojego transportu, bo to jeździ SMLogistic, Budmat też odpada, oni biorą powrotki, czyli świadczą usługę, kolego JacekB, Rolstal ma faktycznie transport wyłącznie dla potrzeb własnych, często tam jeżdżę ze stalą. Jeszcze firma RTV Euro AGD ma własny transport(Warszawa).

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 17:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2007, 22:39
Posty: 24

ok, czyli co w tej firmie Rolstal mógłbym pracować?dobrze zrozumiałem? jakimi oni furkami jeżdżą JacekB masz moze jakies foty twojego taty zestawu?a czy macie może jeszcze jakieś firmy tak bliżej moich okolic lub warszawy?
pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 18:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

W firmie Rolstal ( http://www.rolstal.pl/ ) jeżdżą Scanie od 220 km do 420 km . Są trzy 4 serii 114g 340, 124g 360, 124l 420 kabiny CP19 , 93m 220, 93m 280 HDS z krótkimi kabinami dziennymi a poza tym jest jeszcze parę MB Vario i Atego. Niestety miałem robionego formata na komputerze i pożyczyłem kumplowi kabel USB i nie mam fotek. Jak tylko będę mógł to zamieszczę zdjęcie Scanii 124L 420 którą jeździ mój tata. Najczęściej przywozi on towar ze Śląska do firmy. Są to przeważnie dwudniowe trasy. W takim samym systemie jeżdżą jeszcze dwie inne Scanie 4 serii a starsze wywożą produkty z firmy. Płacą delegacje.
Przejrzyj stronę firmy Rolstal jest tam film o owej firmie.
Obrazek
(c) http://www.rolstal.pl/


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 19:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

przyznam rację koledze Fox#028.
transport na potrzeby własne niczym się nie różni co do wymagań dla kierowcy, jedynie nie wymaga licencji na transport zarobkowy.
natomiast transport własny, gdzie nie jest wymagany kurs na przewóz rzeczy to:
- prowadzenie pojazdu na potrzeby własnego gospodarstwa rolnego,
- jazda własnym kampbusem o DMC większej niż 7,5T,
- prowadzenie pojazów kolekcjonerski, sportowych itp,
- prowadzenie pojazdów demonstracyjnych w celach badawczych i celem opisywania.
ostatni przypadek przećwiczył kolega Miro.
natomiast zamiast dywagować i szermować przypuszczeniami, lepiej zadzwonić do ITD i zapytać się.


Ostatnio zmieniony 16 lut 2007, 7:24 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2007, 22:39
Posty: 24

JacekB a czy mógłbyś dopytać sie taty czy coś takiego by istniało w moim przypadku?


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Taty nie ma teraz w domu, ale jak nie zapomnę to zapytam :wink: Wiem, że firma chce się rozwijać i w najbliższym czasie planują dokupić Scanie ok 500 km i naczepę do gabarytów dla mojego taty. Więc być może zwolni się miejsce na jakiś starszy sprzęt, ale nie wiem czy firma przyjmie kogoś bez doświadczenia :? Możesz napisać CV do firmy Rolstal i pozostaje czekać na odpowiedź, ale jesteś z Płocka, więc wnioskuje, że najbardziej interesuje Cię praca w tamtych stronach.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2007, 22:39
Posty: 24

niom dobrze by było, ale jestem ciekaw czy jest taka mozliwosc zeby firma przyjala taka osobo jak w miom przypadku


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: