Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 14:45
Posty: 24
Lokalizacja: Gliwice

Czesc! Czy moze mi ktos napisac cos ta temat kursow ADR sponsorowanych przez UE, jakie sa wymagania aby UE oplacila mi taki kurs, co musze spelniac? Ponoc nie trzeba pracowac w przemysle ciezkim.

Druga sprawa - gdzie zrobie w woj. slaskim kurs na przewoz rzeczy? Szukalem troszke i niestety tylko natrafialem na kursy ADR...
Chcialbym narazie podjac prace w firmie ktora wykonuje prace dla miasta i mieszkancow /wywoz nieczystosci itd/, czy wystarczy mi kurs na przewoz rzeczy, czy np smieci sa traktowane jako materialy niebezpieczne i trzeba miec juz ADR-y??

pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 15:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2006, 20:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jaworzno

Kilka dni temu rozmawiałem na temat szkoleń z urzędnikiem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Zazwyczaj są to szkolenia z programu, który nosi nazwę Europejskiego Funduszu Społecznego. Niestety, w chwili obecnej nabór do wszystkich programów już dawno został zakończony. Wyjątkiem są szkolenia dla osób, których firmy są w stanie upadłości/likwidacji, czy pracowników sektora ciężkiego podlegających procesom restrukturyzacji (m.in. hutnicy, górnicy).
W lipcu 2006 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach ogłosił nabór w ramach EFS. Wnioski o udział w szkoleniach złożyło około 1500 osób, z czego zakwalifikowanych mogło zostać max 500 osób. Sporo wniosków odpadło już na starcie gdyż były niekompletne lub nieprawidłowo wypełnione. O udziale w projekcie decydowała kolejność zgłoszeń. Uczestnicy projektu mieli m.in. okazję brać udział w szkoleniu na kat. C, C+E, D (finansowane były również badania lekarskie oraz egzamin państwowy) czy kursie dokształcającym z zakresu przewozu rzeczy. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie:
http://www.word.katowice.pl/index.php?i ... 9749480862
We wtorek, przy okazji egzaminu kat. C (zdanego :D), rozmawiałem na temat tego projektu z jego koordynatorem. Pomimo, że tak jak już wspomniałem nabór został dawno zakończony - udzielił mi on wielu wyczerpujących i przydatnych informacji o programach EFS. Aż dziw bierze, że miałem styczność, jakby nie patrzeć, z urzędnikiem państwowym. :D
Cytuj:
Druga sprawa - gdzie zrobie w woj. slaskim kurs na przewoz rzeczy? Szukalem troszke i niestety tylko natrafialem na kursy ADR...
Kurs dokształcający w woj. śląskim przeprowadzają oddziały terenowe WORD w Katowicach. Kursy są organizowane na bieżąco, przynajmniej dwa razy w miesiącu. Po szczegóły odsyłam znowu na ich stronę ;).


Ostatnio zmieniony 11 lut 2007, 15:47 przez jawman, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 15:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Witam !! Jeśli jesteś pracujący i chciał byś zrobić sobie kurs na ADR za friko to skontaktuj się z firmą z firmą ATC z Gostynia. [http://www.atcsc.pl]

Ja właśnie będę u nich robił darmowe prawko i uprawnienia na wózki.

A z ciekawszych rzeczy o które pytałeś.
Kurs podstawowy w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych
[d/78/07.07] od 20 lipca 2007r.
Kurs specjalistyczny w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach
[d/79/08.07] od 3 sierpnia 2007r
w nawiasach nr kursu.
Całość finansowana ze środków unijnych
I muszę dodać, żeby mieć możliwość uczestniczenia w kursie musisz być zatrudniony na umowę o pracę.

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2006, 20:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
Witam !! Jeśli jesteś pracujący i chciał byś zrobić sobie kurs na ADR za friko to skontaktuj się z firmą z firmą ATC z Gostynia.
Jedyne 300 km z Katowic do Gostynia. Pikuś :roll: :)
Poza tym trzeba być mieszkańcem województwa, w którym szkolenie jest przeprowadzane.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lut 2007, 20:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2007, 0:13
Posty: 2
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Cytuj:
Kilka dni temu rozmawiałem na temat szkoleń z urzędnikiem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Zazwyczaj są to szkolenia z programu, który nosi nazwę Europejskiego Funduszu Społecznego. Niestety, w chwili obecnej nabór do wszystkich programów już dawno został zakończony.
Jeśli chodzi o Kurs "Nowa jakość pracownika w usługach drogowych i transportowych" to zakończono nabór 31 sierpnia 2006, pierwsza grupa ruszyła gdzieś na początku listopada, natomiast kolejna w której o dziwo się znalazłem ruszyła 13 lutego br. więc mam możliwość za darmo zrobić prawo jazdy kat. D, kurs przewozu osób, kurs na wózki widłowe i kurs j. angielskiego.

Ale warunkiem było jak już kolega tu wcześniej wspomniał, zatrudnienie na podstawie umowy o pracy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: