Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lut 2007, 15:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

mam do was prosbe mieszkam w Zgierzu pod Łodzią i nie dlugo ide do technikum samochodowego i w tym rzecz ze nie moge nigdzie znalezc serwisu mercedesa z ciezarowkami jesli ktos z was ma jakis adres lub strone internetowa to prosil bym o pomoc w znalezieniu takiego serwisu w obrebie Łodzi dzieki za pmoc


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Mercusiu, a czy nie ma przypadkiem serwisu Mietka w Rzgowie(w strone Piotrkowa po lewej stronie). Jechałem tam ostatnio i wydaje mi się, że jest zaraz obok Renault.

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Jest napewno na wylocie do Piotrkowa Trynalskiego.Tam to masz wybór. Sa tam prawie wszystkie serwisy ciężarówek. Nie ma chyba tylko Iveca jak dobrze pamiętam. Musisz tylko przejechac cała Łódź, a to Ci troche zajmie :/


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 16:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

nie serwis iveca jest zaraz obok mnie jakies 500m od mojej chaty a w strone piotrkowa sa serwisy najprew scani potem renault a na koncu volva a merca tam nie ma wiem bo na tuszynie chandluje moj tata i droga ta jest mi bardzo dobrze znana

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2006, 18:40
Posty: 125
GG: 3796803
Lokalizacja: Zgierz

MERCUS007Chyba odwrotnie najpierw volva a potem jadac dalej nastepne.. :D

Jednak servis volva ci nie pasi :?: :?: :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 17:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

haha dawid volvo pasi ale merca staram sie jakiegos znalezc bo wiem ze chyba w Łeczycy jest ale czy gdzies w Łodzi jest

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 17:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Moze mi sie przewidziało :( W woj. Łódzkim serwisy Mercedesa sa tylko w Łeczycy i w Łodzi ale tam tylko dostawczaki i osobówki. Masz tu namiary
http://www.mercedes-benz.pl/mb/j/siec/lodzkie.jsp


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 19:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

a ja tylko myśle co ma piernik do wiatraka....? szkoła do serwisu?


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

Cytuj:
a ja tylko myśle co ma piernik do wiatraka....? szkoła do serwisu?
bo kolego na przykład w technikum mechanicznym w 3 klasie jest miesiąc praktyk w wybranym serwisie :wink: i nie tak ostro jeżeli sie nie orientujesz w tym :twisted:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 11:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Buahahaha. Trochę przeliczyliście się z tym, że będziecie pracować w poważnym serwisie. Sytuacja mniej więcej wygląda tak, że nikt Was nie dopuści do wykonywania jakiejkolwiek roboty. Najwyżej przynieś, podaj klucz, posprzątaj i "co się k**** gapisz", takie są realia przyjmowanie praktykantów to za duża odpowiedzialność bo jak coś "młody" popsuje to firma za to płaci. Lepiej jest już załapać się do jakiejś prywatnego, mniejszego zakładu.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 13:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Posty: 13
Lokalizacja: Roztocze

spokojnie , klucze będziesz wycierał


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 16:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Ja też wam niestety powiem że jak idziecie do technikum i myślicie że coś z praktyk wyniesiecie to raczej jesteście w błędzie. Wiem po sobie jak w zawodówce jak wyglądał mój pierwszy miesiąc na warsztacie. I tak z początku latasz po tym warsztacie jak idiota i szukasz wszystkiego nie wiesz gdzie co jest a trochę czasu minie zanim się zapoznasz co i jak. A potem zaczynasz coś tam niby robić ale ten miesiąc to bardzo szybko przeminie.
Cytuj:
Trochę przeliczyliście się z tym, że będziecie pracować w poważnym serwisie. Sytuacja mniej więcej wygląda tak, że nikt Was nie dopuści do wykonywania jakiejkolwiek roboty. Najwyżej przynieś, podaj klucz, posprzątaj i "co się k**** gapisz", takie są realia przyjmowanie praktykantów to za duża odpowiedzialność bo jak coś "młody" popsuje to firma za to płaci. Lepiej jest już załapać się do jakiejś prywatnego, mniejszego zakładu.
Święte słowa a przez ten miesiąc raczej nie nabiorą zaufania do praktykanta nie mówiąc o tym że to jest za mało czasu żeby zdążyli Cie wybadać i potem dobierać co już możesz robić a co jeszcze nie.

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 18:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Dodam jeszcze, że wiele firm inżynierskich, handlowych itp. rezygnuje z przyjmowania praktykantów zarówno ze szkół średnich jak i studentów. Przyczyną jest to, że niektóre osoby przychodzą tylko po to żeby podkraść baze kontrahentów, know-how, schematu organizacji. I uciekają z tymi informacjami do konkurencji, jest to pewnego rodzaju benchmarking ale napewno nie jest on uczciwy.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Do konca nie zgodzilbym sie z Wami koledzy. W tamtym roku odbywalem praktyki miesieczne w serwisie Volvo Truck. Problemem z zalatwieniem praktyk nie mialem zadnych. Co do samej pracy to powiem ze nauczylem sie tam troche i to nie tylko przynoszenia narzedzi bo i to sie robilo nie bede zaprzeczal. Nas przydzielano do konkretnych mechanikow wiec na poczatku czlowiek sie przygladal co sie gdzie znajduje no i co nieco odkrecil. Pozniej jak mniej wiecej poznalem budowe pojazdu staralem sie sam wykonywac drobne naprawy. Mechanicy w Volvo byli dobrymi ludzmi i wiele mi tlumaczyli. Nawet ich o to nie pytalem. Sami z siebie. Sam tez zadawalem pytania i zawsze uzyskalem odpowiedz. Wiadomo ze byly takie dni ze 8 h sprzatalo sie kanaly albo robilo sie prace porzadkowe wokol serwisu ale to bylo rzadko. W sumie jakbym zliczyl to moze ze 3 dni wyszloby. Pod koniec praktyk mechanik przynosil mi papier i mowil: Mlody przeglad. I ja wiedzialem juz ze trzeba filtry wymienic, olej czy to w silniku czy w skrzyni czy w tylnym moscie, zobaczyc ile smaru w centralnym, sprawdzic siodlo, przesmarowac punkty smarne, posprawdzac luzy. To wszystko robilem sam a mechanik nadzorowal mnie i pytal co zrobilem. Zreszta sami wiecie ze przy ciezarowkach niewiele rzeczy mozna zrobic samemu wiec najczesciej gdzie trzeba cos poodkrecac robi to dwoch mechanikow jak nie trzech (np. zdjecie walu czy skrzyni biegow) wiec z rzeczy ktore robilem sam to najczesciej przeglady. Wiekszosc napraw wykonywalem z mechanikiem. On mi mowil ze mam odkrecic to i to a za ten czas on zrobi to i to. Praca naprawde bardzo dobrze mi sie ukladala. Wiec przyszli praktykanci powiem Wam ze wiele tez zalezy od Waszych checi. Ja jak konczylem robote z jednym mechanikiem i nie mial nastepnego wozu to szedlem do drugiego i mu pomogalem. Niektorzy natomiast przychodza na te praktyki zeby tylko odsiedziec i sie nie narobic. Takie jest moje zdanie i wrazenia po praktykach. Pozdrawiam.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lut 2007, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

wiem to tak jak u mojego kumpla w serwisie bmw jest ich 8 oczywiscie praktykantow i tylko 2 robi a buja auto i taka jest ich robota bo 2 chce sie czegos nauczyc a reszta na to leje wiem o co chodzi ale ja nie ide po to do technikum zeby siedziec na krzesle i sie obijac tylko cos umiec :mrgreen:

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 11:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
a ja tylko myśle co ma piernik do wiatraka....? szkoła do serwisu?
bo kolego na przykład w technikum mechanicznym w 3 klasie jest miesiąc praktyk w wybranym serwisie :wink: i nie tak ostro jeżeli sie nie orientujesz w tym :twisted:
Powiedz mi gdzie gdzie moja wypowiedź była niekulturalnia, krzykliwa lub mogąca kogokolwiek urazić?
Ja się nie orientuję? Możliwe. wkońcu ucze się tylko w technikum samochodowym i nie wiem co to praktyka i na jakiej zasadzie się to załatwia....
Na śląsku wygląda to tak, że szkoły mają układy i kontakty z warsztatami , do których zostajesz przydzielony na praktykę.
Wybór? oczywiście, możesz sam znaleźć i zaproponować szkole warsztat/serwis do którego chciałbyś iść jednak to wiąże się z akceptacją przez szkołę i kontrolami w miejscu praktyk. Nie do każdego warsztatu możesz iść na prakty bo musi on mieć jakieś zaświadczenia etc...
Moje pytanie z poprzedniego postu dotyczyło raczej rozpaczliwej chęci szukania serwisu mercedesa, jakby to od niego zależał wybór czy iść do technikum czy też nie....


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 14:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

nie bo do technikum ide ale zawsze chcialem isc do merca jak sie tam nie dostane to trudno ale chcialbym wlasnie tam najbardziej isc

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: