Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sty 2007, 17:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2007, 9:59
Posty: 12

Witam wszyskich , to moj pierwszy post na forum... :D

Mam tak problemik , od pewnego czasu poszukuje samochodu i znalazlem nareszcie taki jak mi odpowiada. Charakterystyka samochodu jest scisle pod konkretnego klienta .Firanka ,odzielnie odsuwany dach, winda zaladowcza ,12 ton lad .Zastanawialem sie nad scania , manem i volvem .

Trafilem na volvo 2000 rok kabina xl , 420 km, w przyszlym tyg jade ogladac samochod :D .
Do tej pory operowalem mobilami do max 7,5 tony , niemam za bardzo doswiadczenia w takich mobilach .Tutaj mam prosbe do was o podpowiedz na co zwracac szczegolna uwaga podczas ogladania samochodu , na jakie szczegoly skierowac szczegolna uwage , przy zabudowie , przy ramie ogolnie wszystko .

Dziekuje wszystkie rady mile widziane . :D


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2007, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2006, 20:54
Posty: 47
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Przy oglądaniu samochodu szczegulnie zwróć uwagę na silnik czy nie ma widać nigdzie oleju itp. Przy ramie dużo nie zobaczysz tak na oko, W zabudowie to patrz na ogullny stan całej zabudowy a szczegulnie windy, sprawdził bym jeszcze zawieszenie I zawieszenie kabiny. No I oczywiście bym się przejechał sprawdził prace silnika. Przed kupnem radzę się jak najbardziej zastanowić!!!

_________________
== DAF Truck ist the Best ==
POZDRO wszystkim!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2007, 18:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2007, 9:59
Posty: 12

pawlo powiedz mi jak mam sprawdzic zawieszenie wiem ze pytanie jest smieszne , nigdy nie mialem do czynienia z zawieszeniem pneumatycznym?? .Tylko wzrokowo czy sa jakies inne sposoby .Dzieki za odpowiedz..


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2007, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2006, 20:54
Posty: 47
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Wystarczy że się przejedziesz a już będziesz wiedział czy teleskopy są wybite itp.

_________________
== DAF Truck ist the Best ==
POZDRO wszystkim!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2007, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

silnik oraz wspomniane teleskopy są w zasadzie drobnostkami.
ja radzę przede wszystkim sprawdzić zgodnośc numerów, szczególnie uważnie ramę pojazdu, czy nie ma na niej śladów uszkodzeń lub napraw.
mocowania skrzyni ładunkowej.
w zawieszeniu pneumatycznym najważniejsza jest elektronika sterująca całością. można takim zawieszeniem sterować w górę i dół, oraz pozycja do jazdy, którą elektronika dobiera bez udziału kierowcy. trzeba kilkakrotnie podnieść i opuścić zawieszenie, a później sprawdzić czy ustawia się do jazdy w tym samym położeniu.
dodatkowo widna samozaładowcza musi miec dokumenty dopuszczające ją wydane przez dozór techniczny, jeżeli takowych nie ma będzie Cię to kosztować dużo czasu i kasy ich odtworzenia, ale jest to możliwe. jednak bez tych papierów nikt dzisiaj nie zarejestruje Ci auta.
silnik sprawdzasz poprzez pomiar ciśnienia sprężania, obserwację manometru cisnienia oleju silnikowego - jakie ciśnienie jest przy rozgrzanym silniku i jak wspomniał kolega Pawlo oglądając silnik pod kątem wycieków.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2007, 17:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2007, 9:59
Posty: 12

Dzieki za odpowiedzi . Sprawdzanie cisnienia to stadard :D juz wiem co sprawdzac (dzieki cyryl i pawlo ) dziekuje wiem ze szczegolna uwage zwracac na wszystkie papiery , jade jutro dam znac jak poszlo

[ Dodano: Czw, 01.02.2007, 18:41 ]
ufff wlasnie jestem w domu , i samochod kupiony oczywiscie leasing wiec za 2 tyg bedzie juz u mnie . Dzieki za porady z 2 godziny chodzilismy kolo niego kolo juz byl ostro podnerwiony . mam kilka pytan cyrylu jak mozna twoj numer gg na pw bede bardzo wdzieczny , chyba ze tutaj to tylko daj znac.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: