Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sty 2007, 8:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2006, 13:02
Posty: 10

Witam, chciałem się zapytac , czy muszę posiadac paszport jako kierowca na wjazd do UE, czy wystarczy dowód :?:


pozdr...


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2007, 11:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Jeśli jeździsz tylko i wyłącznie do krajów UE do wystarczy tylko dowód.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2007, 11:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2005, 11:48
Posty: 201

Cytuj:
Witam, chciałem się zapytac , czy muszę posiadac paszport jako kierowca na wjazd do UE, czy wystarczy dowód

Tak jak powiedzial Lukasz. Nie potrzebujesz paszportu, tylko wystaczy dowód. Ale osobiście na Twoim bym się postarał o paszport. Jako kierowca nie wiesz gdzie pojedziesz i np. w Szwajcarii będzie już problem.. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2007, 11:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2006, 20:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jaworzno

Z całą pewnością paszport jest o wiele "bezpieczniejszy" :!:
Wielokrotnie podczas podróży po krajach UE spotkałem się z przypadkami, kiedy to obcokrajowiec z dwojga dokumentów (D.O.-paszport) - zawsze wybierał ten drugi. I to niezależnie od wykonywanej przez siebie funkcji. I tak np. trudniej zameldować się w hotelu dysponując tylko dowodem. Podobnie jest m.in. podczas wizyty u lekarza.
Wynika to pewnie stąd, że wzór paszportu jest mniej więcej ujednolicony na całym świecie przez co bardziej wiarygodny. Zaś dowód osobisty, to zwykły kawałeczek plastiku inny dla każdego państwa (mimo, że zawiera również napisy w j. angielskim). Nie bez znaczenia są jeszcze stare przyzwyczajenia. Przecież jeszcze nie tak dawno nasz dowód nie był dokumentem członka UE, więc i nie był oficjalnie akceptowany.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2007, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

każdy kierowca pracujący w transporcie międzynarodowym musi mieć paszport.
dla służb kontrolujących dowód powinien być wystarczający jednak w praktyce dokumentem podstawowym jest paszport.
dodatkowo wysyłąjąc kierowcę nie zawsze jest określony powrót i jeżeli będzie od przebiegał np. przez Szwajcarię która nie jest członkiem UE paszport jest niezbędny.
jeżeli jeszcze spedytor musiałby dopasowywać cały plan pod kątem kierowców, który z nich posiada paszport który nie, klient zostałby na drugim planie i to byłby pierwszy krok do zmiany przewoźnika.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2007, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 22:13
Posty: 71
GG: 0
Lokalizacja: Świętokrzyskie

teoretycznie na dowodzie wjedziesz do każdego panstwa UE, ale w praktyce wygląda to tak że jako kierowca zawsze wołają paszport szczególnie kiedy wjeżdżasz na jakiś zakład, miałem kilka pzypadków, gdzie wpisywali numer pojego paszportu do dokumentów celnych, czy choćby do CMRki. a no i druga strona medalu, bez paszportu napewno nie wjedziesz do szwajcarii. wiem bo rozmawiałem kiedyś z kierowcą jechali w podwójnej obsadzie nie miał paszportu i musiał czekać na granicy
więc paszport musi być jeśli chcesz zawodowo jeździć


Tytuł:
Post Wysłano: 30 sty 2007, 23:31

A wniosek o paszport juz zlozylem, bede mial za jakis miesiac i pytanie jak jest w panstwach takich jak czechy, slowacja, niemcy, wegry, czy tylko dowod mi wystarczy zeby tam wjechac ? Pytam bo to moj pierwszy wyjazd.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 sty 2007, 0:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

jezeli chodzi o te kraje ktore wymieniles to nie powinno byc klopotow :) spokojnie wjedziesz do nich na dowodzie 8)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 2:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lis 2006, 13:02
Posty: 10

Ok. dzięki :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: