Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 gru 2006, 14:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2006, 1:52
Posty: 3
Lokalizacja: głogów

czy zeby zostac kierowca trzeba znac sie na mechanice pojazdu?? czy wszystkie awarie samochodu jakie wystapia na trasie usuwa sam kierowca danego pojazdu?
chodzi o to ze ja nie mam doswiadczenia z mechaniki. skonczylem szkole jako elektryk nie samochodowy


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2006, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

współczesne samochody są tak skomplikowane, że niemożliwością jest aby kierowca posiadłby takie umiejętności pozwalające na usunięcie usterek w drodze, dodatkowo wymaga to specjalistycznego oprzyrządowania.
mówiąc prościej kierowca z takimi umiejętnościami byłby bardziej przydatny na warsztacie.
jednak kierowca powinien samodzielnie ocenić stan techniczny pojazdu i zadecydować, czy jechać, czy nie.
czyli kierowca musi znać zasady działania mechanizmów składających się na pojazd mechaniczny.
większość obecnie schodzących z taśm produkcyjnych samochodów jest wyposażona w elektroniczne układy diagnostyczne podające takie informacje, jednak nie jest jeszcze o całkiem rozpowszechnione i nie dotyczy naczepy / przyczepy.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2006, 17:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

ja pomyslałem o tym i ucze sie w Mechaniaku :) to już 2 klasa technikum myśle, że to mi sie przyda ,bo w Polsce szkoły dla kierowców nie ma :/

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2006, 17:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Cytuj:
ja pomyslałem o tym i ucze sie w Mechaniaku :) to już 2 klasa technikum myśle, że to mi sie przyda ,bo w Polsce szkoły dla kierowców nie ma :/
W okolicach Kędzierzyna Koźla jest technikum kierowca-mechanik :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2006, 17:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2006, 1:52
Posty: 3
Lokalizacja: głogów

to chyba pracodawca nie bedzie patzryl na to czy jestem po szkole samochodowej czy tez po jakims mechaniku..
wydaje mi sie ze moglyby byc w polsce szkoly dla kierowcow..

[ Dodano: Pią, 01.12.2006, 16:42 ]
ma ktos moze jakies info o tej szkole? badz tez moze jest strona internetowa tej szkoly?


Tytuł:
Post Wysłano: 01 gru 2006, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Każda dodatkowa umiejętność bedzie dawała Ci najpierw większe szanse na znalezienie zatrudnienia a poźniej może mieć to wpływ na Twoje zarobki.
Przykłado zatrudnionych mamy 5 kierowców z których 2 pracowało w przeszłości jako mechanicy, 3 pozostałych nie posiada takich umiejętności, mimo, że każdy z nich jest zatrudniony jako kierowca-mechanik. I tylko osoby mają szanse zarobić nieco więcej pracując jako mechanicy w sobote przy autach ok 100zł.
Ponadto zwykle osoby takie stawiają bardziej trafne wnioski w przypadku awarii, mechanik powie, że tulejka się wybiła, kierowca powie, że się tłucze coś.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Tytuł:
Post Wysłano: 04 gru 2006, 8:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 gru 2006, 16:59
Posty: 4
Lokalizacja: Gliwice

Witam
Jezeli bardzo zalezy Ci na pracy kierowcy i masz watpliwosci , czy zostaniesz przyjety bez szkoły samochodowej - w takim razie proponuje zaopatrzyc sie w literature fachową , dostep do internetu masz (tu znajdziesz duzo fachowej wiedzy) - ZAPOZNAJ SIE Z BUDOWA , Z EKSPLOATACJA CIEZARÓWEK I Z USTERKAMI JAKIE MOGA WYSTAPIC.Mysle,ze mozesz byc wtedy wiecej warty niz nie jeden kierowca-mechanik.Przedewszystkim pytac,pytac,pytac....w razie watpliwosci.Wiadomo ,ze nie bedziesz ustawiać zaworów na trasie,robic remontu silnika.Wazne jest,aby wiedziec jak dbac o samochód i w czasie ekspolatacji dogladać wszystkiego co ma wpływ na utrzymaniu taboru na odpowiednim poziomie technicznym :idea:.Po szkole samochodowej na pewno bedzie łatwiej.Fajnie mieć kierowce wykształconego w kierunku mech. , ale co z tego ,gdy bedzie mu obojetne jak cos zaczyna "stukac-pukac" lub "wyć" w ciezarówce i bedzie jezdził do chwili jak coś sie "sypnie"na trasie.Mysle,że Ty mając "Pewien kompleks co do wiedzy" możesz przescignac niejednego kierowce,bo najwazniejsze sa chęci i zaangażowanie.POWODZENIA...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 gru 2006, 18:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...dostep do internetu masz (tu znajdziesz duzo fachowej wiedzy) - ZAPOZNAJ SIE Z BUDOWA , Z EKSPLOATACJA CIEZARÓWEK I Z USTERKAMI JAKIE MOGA WYSTAPIC.Mysle,ze mozesz byc wtedy wiecej warty niz nie jeden kierowca-mechanik...
może to troszkę nie tak.
w internecie jest mnóstwo o siatkówce, nawet są filmiki, jednak od siedzenia przed PC-etem nikt nie zacznie grać jak Giba.
oczywiście głupotą jest odrzucać wiedzę, ale to może być tylko solidną podstawą do dalszej nauki.

ze swoich obserwacji mogę powiedzieć, że człowiek po zdobyciu prawa jazdy uczy się około roku, aby być jako tako samodzielnym, jednak w pełni ukształtowanym dobrym kierowcą zostają ci najlepsi po 5-7 latach pracy. inni dobrego poziomu nigdy nieosiągają.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 gru 2006, 18:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2006, 16:08
Posty: 9

Tak naprawdę człowiek uczy się na błedach. Żeby być dobrym kierowcą musisz dobrze znać swojego trucka (albo osobówkę).


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: