Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 31 maja 2006, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 mar 2006, 20:13
Posty: 10
Lokalizacja: okolice Jasła

Cytuj:
A jakie są przeciwskazania zdrowotne do pracy w zawodzie kierowcy Question Np. ja jestem alergikiem (wątpie zeby to było przeciwskazanie, ale w niektórych zawodach z tego co wiem to jest :/ ) i krótkowidzem, ale nosze okulary korekcyjne, z resztą po ukonczeniu owych 21 lat mogę isć na operacje laserowej korekcji wzroku.
Nie dawno spotkałem się z podobnym problemem ponieważ również jestem krótkowidzem. Co do wzroku to dla wszystkich kategorii zawodowych prawa jazdy dopuszczalna wada wzroku to od zera do + lub - 4 dioptrii (w przeliczeniu na sfery) przy czym w razie wady minimalna ostrość wzroku po korekcji to 0,8 dla oka lepiej widzącego i 0,5 dla oka gorzej widzącego. Oprócz tego konieczne jest poprawne rozróżnianie barw (czerwonej, zielonej, żółtej).
Poniżej link do aktualnego rozporządzenia w tej sprawie:
http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medyc ... 004/040015

Ja noszę minus 3,25 dioptrii ostrość wzroku po korekcji mam 1.0 i badanie przeszedłem bez problemu.
Najlepeij pójść po prostu do wyspecjalizowanego lekarza, on skieruje do okulisty i na podstawie orzeczenia okulisty stwierdzi czy są przeciwwskazania czy nie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: