Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 lut 2018, 14:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2017, 17:23
Posty: 21

Witam. Temat wałkowany miliony razy itd. Jest co czytać. Niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje zagwostki więc zapytam. Oczywiście co nieco czytałem na ten temat ale to podstawy co gdzie i z czym tak ogulnikowo. To jade z tematem.
1-Pierwszy raz w klamocie i pierwsza trasa. Czy przed włożeniem tarczki muszę na rewersie czyli tam gdzie ręcznie się smaruje aktywność jestem zobowiązany namalować linie np wyrko tudziesz wyro i młoty o ile coś tam do X godziny przed startem robiłem powiedzmy OC dzienne??
2- Powiedzmy że zaczynam prace o 5 rano . OC auta 15min, tarczka w tacho i tak załużmy do 17. Jak to sobie obliczyć żeby nie mieć byków i w razie kontroli ITD nie dofasoliło z grubej rury??
3- Koniec dnia. Czy mogę na koniec dnia po dotarciu do bazy wyjąć tarczke i zostawić otwarte tacho?? Czy zaryzykować i ją zostawić. A jeśli wyjmę o dajmy na to o tej 17 zostawie otwarte tacho to na następny dzionek zanim wtykne nową jak zrobić ręczny wpis że miałem pauze?? Smaruje do godzinny 00 na poprzedniej wyro i na nowej od 00 do godziny startu wyrko??
4- Wpisywanie daty na tarczce. Czy musi być format pełny np. 28.02.2018 czy skrucony np. 28.02.18 ?? Tu zdania podzielone i lipa. Czy obie poprawne?? Wiadomo miejsca tyle co kot nawalił a ITD lubi dawać mandaty.
5- mało istone ale warto zapytać. Dobry cienkopis do wypisywania tarczek?? Próbowałem zwykłym i za gróby oraz czy czepiają się koloru czarny czy niebieski. I jak przechowywać tarczki. Kupić specjalne pudełko czy od płyt CD styknie??

Wiem dla niekturych lytania bez sensu ale czasem jest tak że nima kto tego wytłumaczyć a zaś sypie się mandat za mandatem z braku wiedzy.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 26 lut 2018, 22:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 723
Lokalizacja: Lublin

1. Jak startujesz np. o 5:00 i masz urlopówkę to teoretycznie nie musisz. Ale nawet jeśli masz urlopówkę i narysujesz tam linię to nic się nie stanie, więc możesz maznąć. Ja osobiście nigdy nie rysowałem aktywności w postaci porannego OC, ale jak zaznaczysz to na tarczce to tym bardziej nikt się za to nie doczepi.
2. Tu już się kłania czas jazdy i pracy. Musisz tak sobie wszystko policzyć, żeby po max 4,5h jazdy zrobić 45 min pauzy (ewentualnie dzielone 15+30). Na tarczce z tyłu nic nie musisz rysować, bo będzie to za Ciebie robił rysik w tachografie. Rysujesz jedynie czas od północy do rozpoczęcia pracy oraz czas od zakończenia pracy do kolejnej północy.
3. Jak zechcesz, ale lepiej wyjąć. Zawsze np. szef może chcieć przestawić auto i wtedy pauzę masz ruszoną. Zresztą tarczkę masz jedną na 24h, czyli np. jak wsadziłeś ją o 5:00 i zostawisz w samochodzie to analogicznie o 5:00 dnia następnego musisz wyjąć i wsadzić nową. Inaczej zarysuje Ci dany okres z poprzedniego dnia. Z pauzą tak jak napisałeś, zresztą opisałem Ci to w pkt 2.
4. Lepiej pisz pełną datę, czyli 2018. Kup sobie jakiś cienki długopis, staraj się pisać drobniej i wszystko Ci się zmieści.
5. Kolor bez różnicy czy niebieski czy czarny. Ja zawsze chowałem w pudełku po płytach CD, świetne miejsce.


Post Wysłano: 27 lut 2018, 6:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Z tym porannym OC 15min. to przesadziłeś zainwestuj w trochę większy przekrój węża to skrócisz czas o połowe :lol:


Post Wysłano: 27 lut 2018, 12:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2017, 17:23
Posty: 21

Cytuj:
Z tym porannym OC 15min. to przesadziłeś zainwestuj w trochę większy przekrój węża to skrócisz czas o połowe :lol:

Pompka elektryczna sprawe załatwi w 3 minuty :lol: :lol:

Dzięki za porady.Jak nima komu co by to objasnił co i jak bo wiecznie "brak czasu" to trzeba pytać po forach niestety. Puki co do wyboru klamot na tarcze lub na karte i wole tarcze jakoś tak wydaje się to prostrze. Hyba ze mnię zrobią w ciula i dadzą na karte to pozamiatane mam. :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam


Post Wysłano: 27 lut 2018, 13:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ogarnij trochę ortografię, bo oczy krwawią.


Post Wysłano: 28 lut 2018, 10:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2017, 17:23
Posty: 21

Cytuj:
Ogarnij trochę ortografię, bo oczy krwawią.
Spokojnie przyzwyczaisz się :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Post Wysłano: 28 lut 2018, 11:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie sądzę. Mam nadzieję, że następne posty nie będą już zawierały tyle błędów.


Post Wysłano: 03 mar 2018, 18:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 cze 2010, 14:23
Posty: 490
GG: 1
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Białystok, Polska B

Po co chcesz te OC rysować na tarczce w ogóle? Wkładasz jak już jesteś gotowy do jazdy i ruszasz, ewentualnie wkładasz tarczkę od razu jak odpalisz auto, wrzucasz młotki, robisz co masz robić i jedziesz sobie dalej, sam tak często robię bo plac gdzie stawiam auto jest jakieś 100-150 metrów od warsztatu i właśnie wkładam szajbe i jadę do warsztatu dajmy na to przesmarować auto czy coś tam zrobić, wbijam młotki i szafa gra :)

_________________
Karta rowerowa - 2005r.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...


Post Wysłano: 03 mar 2018, 18:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2017, 17:23
Posty: 21

Ok dzięki za pomoc. Reszta jak mawiają w praniu. Jakby co to będę pytał.
Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: