Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 gru 2017, 21:08

To teraz mi koralu złoty wytłumacz.

1. Po co mu i7 skoro sprzęt będzie generalnie wykorzystywany do gier i jego mocy obliczeniowej nigdy nie wykorzysta.
2. Modernizacja komputera to mit który wykorzystuje jakieś 5% użytkowników, reszta prędzej kupi nowy niż ten zmodernizuje a do czasu gdy będzie potrzeba modernizacji to się okaże, że podstawka się znowu zmieniła i trzeba wymienić płytę główną (a za tym idzie cała masa kolejnych rzeczy, które będą do wymiany).
3. Kto dzisiaj potrzebuje już fizyczny dysk twardy o dużej pojemności, dyski przenośne są tak tanie, a porty tak szybkie, że pozbycie się dysku HDD ma same zalety. Ja nie widzę już potrzeby trzymania go, wszystko i tak jest w chmurze a nawet ileś gier spokojnie na te 256 gb SSD wejdzie. A wtedy ciszej działa, można go używać do góry nogami nie wibruje nie potrzebnie i w ogóle jest super.
4. Nawet jak się uprzesz to i tak jest slot na drugi dysk, nie trzeba go kompletnie wymieniać.
5. Systemu nie ma, ale po cholerę.


Post Wysłano: 08 gru 2017, 21:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Kierownik nie mam czasu żeby skleić porządnego posta w tym temacie, ale na Miłość Boską NIE HP. Tego nawet za darmo bym nie wziął.
Druga ważna sprawa, Niedawno wydane i5 będzie lepszą opcją niż i7 wydane trzy lata temu, w tym przypadku nawet rok może nieść kolosalne zmiany. A trzeba pamiętać że oznaczenia i3, i5 i i7 to tylko nazwa linii procesorów, np. między i5 a i7 wydanym w tym samy kwartale danego roku będzie kolosalna różnica na rzecz i7. Ale jeżeli i7 będzie z 2015 a i5 wydane w 2017 to istnieje duże prawdopodobieństwo że i5 będzie miało lepsze parametry. Dlatego ważne jest aby porównać parametry procesorów.
Cytuj:
Polecanie sprzętu po marce bez modelu jest jak mówienie kup sobie pan Mercedesa, bo jak Zdzisiek miał Audi to mu się psuło, ale Marian tym Mercedesem to lata. Każdy model jest inny, część ma wady konstrukcyjne powodujące pękanie obudów, wypadanie guzików czy wybuchanie zasilaczy i tyle.
Z drugą częścią wypowiedzi się zgadzam w 100%, ale z pierwszą już nie. Popatrzmy chociaż na serwis i podejście do klienta. HP ma w dupie klienta po sprzedaży produktu, a ich sprzęt jeśli chodzi o "cywilne" laptopy jest tragiczny pod każdym względem. Asus i Lenovo polecam, żadnych problemów. Acer też spoko, ale nie ma co liczyć że uznają reklamacje jeśli będzie ewidentna wina użytkownika, a tych wyżej potrafią iść na rękę klientowi. MSI różnie bywa z serwisem ale mało miałem z nimi do czynienia, za to lapki konkretne ale ciężkie i nieporęczne. Dell warty przemyślenia ale ciężko znaleźć dobry stosunek parametrów do ceny. Ja bym celował w Asusa albo Lenovo. Najlepszy stosunek ceny do parametrów i dobre serwisy.

Cytuj:
Byle nie Lenovo. Dramatyczny serwis, przekonałem się osobiście, potwierdzają to opinie.
Aż wierzyć mi się nie che, serwisy Lenovo i Asusa to jedyne które na dzień dzisiejszy dbają o klienta. Reklamowałem u nich wiele produktów i nigdy nie miałem najmniejszych problemów, ba uznawali reklamacje gwarancyjne gdzie była ewidentna wina użytkownika jak np. zalanie. Prosiłbym o namiar na serwis w którym tak Cię potraktowali (może być na PW), Chyba że zgłaszałeś przez jakiś lokalny sklep/serwis i oni wcale nie wysłali urządzenia do serwisu producenta, tak się często zdarza bo oszczędzają na przesyłkach (poważnie to powszechna praktyka, że sprzęt na gwarancji naprawiają ludzie beż żadnych umiejętności na zapleczu sklepu bp tak jest taniej).

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 08 gru 2017, 21:18

Cytuj:
Z drugą częścią wypowiedzi się zgadzam w 100%, ale z pierwszą już nie. Popatrzmy chociaż na serwis i podejście do klienta. HP ma w dupie klienta po sprzedaży produktu, a ich sprzęt jeśli chodzi o "cywilne" laptopy jest tragiczny pod każdym względem. Asus i Lenovo polecam, żadnych problemów.
Asus N53SV - pękające zawiasy, wszyscy wiedzą, Asus twierdzi, że to wina użytkownika i odmawia naprawy.

Miałem jednego Asusa, popękał, nie naprawili, to g**** jest, nie brać!!!11 No taka logika, każdy ma coś za uszami. Trzeba najpierw poczytać co się kupuje.


Post Wysłano: 08 gru 2017, 22:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lip 2008, 15:06
Posty: 248
GG: 7005903
Lokalizacja: Resko/Szczecin zachodniopomorskie

Post Wysłano: 16 gru 2017, 17:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

No dobra. Taki: https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... 1050-win10 czy taki: https://www.mediaexpert.pl/laptopy/lapt ... ,id-941532

To Lenowo jest za 3800, i dają 500 na graty, głosniki, sluchawki, podstawki itp, czyli koniec końców 3300...

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 16 gru 2017, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Na pierwszy rzut oka, oba mają te same bebechy, więc wybór między marką. Trzeba by poczytać opinie który się mniej będzie grzał (podejrzewam że MSI, ale głowy za to nie dam). Procesor wydany w tym roku, więc świeży. RAMu na teraz Ci wystarczy, później trzeba będzie myśleć o zwiększeniu do 16.

Mi się podoba to lenovo, ale chyba nie ma złącza RJ-45, więc trzeba będzie się zaopatrzyć w adapter RJ-45-USB. Cena wydaje mi się ciut zawyżona obu modeli. Obawiam się że można było bu je wyrwać w necie taniej.

Jako ciekawostkę dodam że byłem w tym tygodniu na szkoleniu w Warszawie i dowiedziałem się że produkty Lenovo mają wbudowane moduły, które mogą służyć do wykradania danych i inwigilacji (upraszczając, nie wdając się w szczegóły techniczne), dlatego są zabronione w agencjach wywiadowczych, armiach itp. Między innymi nasz MON wprowadził wytyczne zabraniające używania produktów lenowo. Na razie potwierdzono stosowanie takich modułów w kilku ich modelach smartfonów.

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 16 gru 2017, 19:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Czyli MSI.

Dziękuję wszystkim za opinie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: