Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 sie 2017, 11:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2015, 23:10
Posty: 18

Witam, tytuł dziwny ale już opisuje. Aktualnie pracuje w De w firmie transportowej jako kierowca. Jeżdzimy legalnie ale chciałbym sobie dorobić. Mój poprzedni pracodawca zadzwonił do mnie z prośbą, czy mógłbym u niego przy Sobocie pojeżdzić ( auta od 5 ton do 12 ton). Odparłem, że chetnie ale ja nie moge jeżdzić na swojej karcie w dwóch firmach na raz, tzn w tej firmie gdzie pracuje aktualnie i w mojej starej firmie. Teraz gwóźdź programu, on na to , mianowicie wypisza mi zaswiadczenie, iż pracuje u nich jako monter(praca przy organizacji koncertów, eventów jazda do 15km max od bazy) i ze nie musze wkładać karty, na tym zaswiadczeniu. W sumie ok rozumiem, ale chyba karta musi byc mimo wszystko wlożona? Firma jest duża, i raczej poważna.

Moi drodzy co o tym myslicie? Moge isc sobie dorobic? czy lepiej dac sobie spokoj?

Pozdrawiam


Post Wysłano: 08 sie 2017, 14:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 maja 2008, 10:01
Posty: 236
Lokalizacja: D-85xxx

Bez karty na out-cie możesz jeździć tylko na jazdę próbną i po zamkniętym terenie, tyle że według prawa teren zamknięty to teren ogrodzony z kontrolą wjazdu. Wiele wyłączeń i uproszczeń dotyczy również szybkobieżnych maszyn o DMC pow.3,5t. Wyłączone są również przewozy narzędzi niezbędnych do wykonania pracy, oraz pomoc drogowa na trasach do 50 km. Według mnie żaden z powyższych przypadków nie pasuje do tej roboty. Będziesz jeździł samochodem ciężarowym wyładowanym meblami, sprzętem itp. Koleś szuka głupich. Nieważne jako kto jesteś zatrudniony, ważne że coś przewozisz, to czyni cię kierowcą w transporcie towarów i nakłada na ciebie wszelkie wynikające z tego obowiązki.

A tak poza tym zanim zaczniesz dorabiać na boku, sprawdź w umowie o pracę czy nie potrzebujesz na to pisemnej zgody firmy w której masz etat. Do tego według prawa pracy nie wolno ci w żadnej formie pracować u konkurencji nawet jeżeli nie masz tego w umowie.

_________________
Witam. Nazywam się Ziutomir. Tak, jestem Anonimowym Frustratem.


Post Wysłano: 08 sie 2017, 18:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2012, 23:24
Posty: 58
Samochód: MAN
Lokalizacja: KSU

Moze pracowac u kogos innego na "mini job". A co do jazdy bez karty to tak jak kolega wyzej napisal. Poszukaj cosbie czegos takiego jak podstawianie naczep tankowanie samochodow itp. Praktycznie kazda firma transportowa w niemczech szuka kogos takiego tzw rangierer.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: