Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 mar 2017, 9:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Nie cytuje bo juz mi sie nie chce.
Korni i jabson co wy za glupoty wypisujecie?

Korni skoro czytasz definicje to powinienes wiedziec czym jest praca naukowa.

Jabson nakreciles sie na to aby twoja racja byla twojsza i brniesz. Najpierw piszesz ze uzywasz fora internetowego w pracy dyplomowej... jak? W pracy, ktora beda sprawdzali ludzie wyksztalceni, jak np. Twoj promotor podajesz, ze adczy z forum xxx napisal xxx i w bibliografii podajesz odnosnik do tematu i postu na forum? W ostatnim poscie odwracasz kota ogonem. Piszesz juz o czasopismach naukowych, tematycznych, branzowych. Tu sie zgodze. Wielu dr dorabia piszac wypociny w danym temacie. Czesto sa to artykuly sponsorowane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 31 mar 2017, 12:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Fora internetowe warto śledzić z uwagi na to, że tam pojawiają się informacje. Nie twierdzę, że fora internetowe są źródłem wiedzy do cytowania, ale ich śledzenie pozwala na nakierowanie się gdzie szukać i na co zwrócić uwagę. Często piszą tam ludzie dla których dany temat to pasja i zgłębiają go na tyle, ze mogą być pomocni. To Ty stwierdziłeś, że chcę cytować forum internetowe. Ja stwierdziłem, że strony internetowe, fora i portale branżowe dostarczają informacji we większym zakresie niż książki pisane często kilka ładnych lat temu. I tak nakręciłem się bo jak czytam, że tylko biblioteka bo informacje zawarte w internecie nie są akceptowane to mnie śmiech ogarnia. Mój promotor jest uznanym naukowcem i raczej by nie pozwalał sobie na to żeby dopuścić pracę która będzie sygnowana Jego nazwiskiem. Zgadza się?


Post Wysłano: 31 mar 2017, 13:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Ah jeszcze troche zepsuje ci dzien. Stwierdzasz, ze strony internetowe to zrodlo informacji. W jaki sposob wykorzystasz to zrodlo w swojej pracy mgr skoro i tak musisz odwolac sie np do dobytku naukowego twojego promotora, ktory zawarty jest w ksiazkach i innych pracach naukowych?Zakladam, ze piszesz sam.
Jest w dzisiejszysz czasach moda na internetowe wyszukiwarki. Czesto studenci w calej akademickiej karierze odwiedzaja biblioteke tylko 2 razy. Zapisujac sie i robiac pbiegowke :) potem sa mylne stwierdzenia o starych, zakurzonych ksiazkach, w ktorych, o zgrozo nic nie ma, jakis prl-owski belkot.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 31 mar 2017, 15:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Właśnie skończyłem pierwszy stopień na polibudzie (inżynier, wydział elektroniki), cały projekt oparłem o artykuły i informacje z internetu. Nawet do jednej książki nie zajrzałem bo i tak bym żadnej nie znalazł.
Cytuj:
Piszesz juz o czasopismach naukowych, tematycznych, branzowych. Tu sie zgodze. Wielu dr dorabia piszac wypociny w danym temacie. Czesto sa to artykuly sponsorowane.
Doktorzy mają określoną minimalną ilość publikacji na dany okres (np na rok 2017), więc siłą rzeczy muszą pisać artykuły. Artykuły zazwyczaj są bardziej szczegółowe i dokładne niż książki z "pustą" teorią, bo są oparte na badaniach i obserwacjach.
Cytuj:
Zapisujac sie i robiac pbiegowke :) potem sa mylne stwierdzenia o starych, zakurzonych ksiazkach, w ktorych, o zgrozo nic nie ma, jakis prl-owski belkot.
Książki sprawdzą się przy matematyce, fizyce, historii itd. Przy kursach/przedmiotach związany z tematyką która się rozwija, zmienia książki po roku są bezwartościowe. Dlatego nikt ich nie pisze. Dobrym przykładem są książki do programowania bądź mikroprocesorów, gdzie w ciągu miesiąca potrafi się wszystko diametralnie zmienić. Dlatego prace inżynierskie/magisterskie opiera się na notach katalogowych i artykułach, zwłaszcza że zazwyczaj dotykają nowinek a nie historii (mam na myśli studia techniczne, a nie polonistykę).

Na polibudzie na pierwszych zajęciach prowadzący musi przedstawić książki związane z kursem. W 80% padało hasło, "książek nie podaję bo niema"; "są nieaktualne"; "są błędne" albo "w tych pozycjach i tak nic ciekawego nie znajdziecie ale, muszę coś podać".

A teraz mam pytanie co miałeś na myśli:
Cytuj:
skoro i tak musisz odwolac sie np do dobytku naukowego twojego promotora

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 31 mar 2017, 17:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Jakim cudem zostales inz nie mam pojecia. Wklej skan literatury, tzn w twoim przypadku wykaz linkow;) abym mogl uwierzyc.

Cytujesz jak najwiecej lit swojego promotora aby przypodobac sid mu. Wplywa to na efekt koncowy. Nawet przez komisje jest lepiej odbierana taka praca.

Z czystej ciekawosci wklej skan literatury z twojej pracy inz lub zdjecie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 31 mar 2017, 17:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Próbujesz wyidealizowac zwykłe prace dyplomowel, a realia są jakie są.

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 31 mar 2017, 19:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Olać to. Odezwę się w czerwcu jak promotor pracę zatwierdzi. Ja jestem zdania, że pisanie pracy to zbędne przepisywanie czegoś vpo raz wtóry. Powinien być egzamin albo forma zaliczenia studiów udowadniając, że wiesz co zrobić w danej sytuacji na podstawie zdobytej wiedzy. A tak suche klepanie w klawisze

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 31 mar 2017, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Jabson egzamin tez jest. Ustny przed komisja w skladzie z dziekanem. Sama praca to polowa sukcesu. Korni wyidealizowac? Po co? W tej chwili mgr do pracy jest wiecej niz technikow. Studia juz nic nie znacza. Wasze podejscie do tematu najlepiej o tym swiadczy. Staram sid dowiedziec co sie zmienilo (a nie powinno) przez pare lat. Dowiedzialem sie ze kolega dostal inz za prace bez doswiadczen i do tego bazowal na internetowych stronach. W jego literaturze, ktora jest obowiazkowa w pracy inz nie ma ani jednego odniesienia do ksiazki. W to uwierzyc nie moge i czekam na skan ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 31 mar 2017, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Cytuj:
Z czystej ciekawosci wklej skan literatury z twojej pracy inz lub zdjecie.k
W mojej pracy inżynierskiej bibliografia zawierała 4 pozycje, 2 noty katalogowe, hurtownie z której miałem zrobiony kosztorys oraz artykuł na temat CCTV IP (który już nie jest dostępny w internecie). Miałem dosłownie 2 strony teorii, pozostałe 22 strony to część praktyczna. Byli tacy co się zemnie śmiali, sami mieli po 60-100 stron z czego 70% to teoria. ja miałem 5 oni 4. Praca wcale nie musi być obszerna, liczy się jej jakość. A teorii i tak nikt nie czyta.
Cytuj:
Cytujesz jak najwiecej lit swojego promotora aby przypodobac sid mu. Wplywa to na efekt koncowy. Nawet przez komisje jest lepiej odbierana taka praca.
A jeżeli twój promotor nie publikował nic na temat związany z twoją pracą? Wydaje mi się że na PWR nie miało by to żadnego znaczenia. U mnie na roku kumpel zrealizował projekt czujnika dymu. Od początku do końca zaprogramował "gołe" czujniki według norm. Zrobił prototyp i wszystko opisał, gotowy projekt pod produkcje masową. 100% pracy własnej. 26 stron, zero teorii z innych źródeł, w bibliografii 1 pozycja normy ISO jakie musi spełniać taki czujnik. Praca na 5,5 oraz załatwili mu napisanie artykułu w prasie branżowej.

Wydaje mi się, że sam pisałeś prace dyplomową dość dawno i nie do końca wiesz jak to dzisiaj wygląda. Bibliografia miała duże znaczenie, przy sprawdzaniu czy to jest rzeczywiście twoja własna praca. Dzisiaj robią to oprogramowania antyplagiatowe, które są bardzo skuteczne.
Cytuj:
Dowiedzialem sie ze kolega dostal inz za prace bez doswiadczen i do tego bazowal na internetowych stronach.
Wiesz że na polibudzie praca inżynierska to najczęściej projekt inżynierski? Zrobiłem projekt Sieci komputerowej z telewizją przemysłową w budynku przemysłowym. Moja praca była oparta na samodzielnej pracy to co miałem umieścić w bibliografii? Znajdź mi jedną sensowną książkę na temat CCTV IP, która będzie dotyczyła najnowszych rozwiązań projektowych. Zrozum że są dziedziny w których niema książek które możesz przepisać.

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 31 mar 2017, 20:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
A na koniec możesz dodać, że złodzieje to wzięły kasę z Łunii, żeby dostosować drogi do obciążenia 11.5 tony na oś, potem to przepierd*lyły nie wiadomo na co, a teraz aparat terroru (ITD) waży samochody i wlepia za to potężne kary...
Miałem to dopisać, zapomniałem.
Także koleżko dopisz sobie, bo to fest ważne.
Cytuj:
No i tak za darmochę oddałeś mu zarys porządnej, kilkurozdzialowej pracy mgr!
Takie tematy można rozwijać niemal w nieskończoność :D

Nie wiem o co dokładnie się kłócicie, ale w pracach dyplomowych można zawierać dużo - książki, artykuły z czasopism, ale i źródła internetowe. Chociaż u nas, źródła internetowe mogły stanowić jedynie jakiś tam % wszystkich źródeł w bibliografii. No i trzeba pamiętać, że inżynierka/licencjat, czy magisterka, to prace odtwórcze.


Post Wysłano: 31 mar 2017, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Cytuj:
Cytuj:
Z czystej ciekawosci wklej skan literatury z twojej pracy inz lub zdjecie.k
W mojej pracy inżynierskiej bibliografia zawierała 4 pozycje, 2 noty katalogowe, hurtownie z której miałem zrobiony kosztorys oraz artykuł na temat CCTV IP (który już nie jest dostępny w internecie). Miałem dosłownie 2 strony teorii, pozostałe 22 strony to część praktyczna. Byli tacy co się zemnie śmiali, sami mieli po 60-100 stron z czego 70% to teoria. ja miałem 5 oni 4. Praca wcale nie musi być obszerna, liczy się jej jakość. A teorii i tak nikt nie czyta.
Cytuj:
Cytujesz jak najwiecej lit swojego promotora aby przypodobac sid mu. Wplywa to na efekt koncowy. Nawet przez komisje jest lepiej odbierana taka praca.
A jeżeli twój promotor nie publikował nic na temat związany z twoją pracą? Wydaje mi się że na PWR nie miało by to żadnego znaczenia. U mnie na roku kumpel zrealizował projekt czujnika dymu. Od początku do końca zaprogramował "gołe" czujniki według norm. Zrobił prototyp i wszystko opisał, gotowy projekt pod produkcje masową. 100% pracy własnej. 26 stron, zero teorii z innych źródeł, w bibliografii 1 pozycja normy ISO jakie musi spełniać taki czujnik. Praca na 5,5 oraz załatwili mu napisanie artykułu w prasie branżowej.

Wydaje mi się, że sam pisałeś prace dyplomową dość dawno i nie do końca wiesz jak to dzisiaj wygląda. Bibliografia miała duże znaczenie, przy sprawdzaniu czy to jest rzeczywiście twoja własna praca. Dzisiaj robią to oprogramowania antyplagiatowe, które są bardzo skuteczne.
Cytuj:
Dowiedzialem sie ze kolega dostal inz za prace bez doswiadczen i do tego bazowal na internetowych stronach.
Wiesz że na polibudzie praca inżynierska to najczęściej projekt inżynierski? Zrobiłem projekt Sieci komputerowej z telewizją przemysłową w budynku przemysłowym. Moja praca była oparta na samodzielnej pracy to co miałem umieścić w bibliografii? Znajdź mi jedną sensowną książkę na temat CCTV IP, która będzie dotyczyła najnowszych rozwiązań projektowych. Zrozum że są dziedziny w których niema książek które możesz przepisać.
Jezeli to nie problem wklej zdjecie literatury w twojej pracy inz i skonczymy temat.
Promotor niemajacy pojecia o czym pisze student. Wiele sie zmienilo.
Bibliografia w walce z plagiatem? W pracy inz argumentujesz swoje tezy wiedza profesorow oraz po czesci wlasnymi doswiadczeniami.
Zglosili twojego kolege do napisania art? Dlaczego nie do nobla? Uczelnia ma prawo do jego wypocin wiec pewnie opatentowala wynalazek?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ostatnio zmieniony 31 mar 2017, 22:37 przez Bauer, łącznie zmieniany 1 raz.
Po pierwze. Poprawne cytowanie. Po drugie prosiłbym użyać polskich znaków. Dziękuję.


Post Wysłano: 31 mar 2017, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2008, 12:00
Posty: 255
GG: 705962
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Ja już kończę temat. Szukasz zaczepki i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

_________________
Pozdrawiam GRUBY131


Post Wysłano: 31 mar 2017, 22:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Kończył jakaś Wyższą Szkołę Lansu i Bansu i tam Mu tak powiedzieli.
W temacie to kiedyś całkiem niedawno pisałem pracę rodzaj prezentacji n.t. nowoczesnych trendów w logistyce. Cała praca bez użycia książek. Tylko źródła internetowe. Doktor nie mógł wyjść z podziwu. Mca świadkiem bo jest za mną w grupie

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 31 mar 2017, 23:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Skoro brak argumentow, rozmowa staje sie jalowa.

Jabson w temacie nie dodales nic. Z mgr przeszedles na jakies referaty.
Jak napisales moja szkola lansu i bansu nie moze rownac sie z twoja prywartna uczelnia. Aby zaliczyc cwiczenia bez obecnosci placi sie dodatkowo? Moze robisz referat tak aby doktor byl pewien podziwu i semestr zaliczony?
Sam zaczales drwic wiec nie dziw sie ze dostales rykoszetem ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 31 mar 2017, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Skoro brak argumentow, rozmowa staje sie jalowa.

Jabson w temacie nie dodales nic. Z mgr przeszedles na jakies referaty.
Jak napisales moja szkola lansu i bansu nie moze rownac sie z twoja prywartna uczelnia. Aby zaliczyc cwiczenia bez obecnosci placi sie dodatkowo? Moze robisz referat tak aby doktor byl pewien podziwu i semestr zaliczony?
Sam zaczales drwic wiec nie dziw sie ze dostales rykoszetem ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bo naprawdę zaliczyć ćwiczenia bez obecności można tylko na prywatnych uczelniach.... No sam jestem przykładem, że da się tak na państwowej uczelni, jedna z Politechnik.... I nie, nie płaciłem za to nic, a z obydwu mam wpisane w Usosie 4,5 :mrgreen:

Idealizujesz te prace magisterskie aż do porzygu....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Skoro brak argumentow, rozmowa staje sie jalowa.

Jabson w temacie nie dodales nic. Z mgr przeszedles na jakies referaty.
Jak napisales moja szkola lansu i bansu nie moze rownac sie z twoja prywartna uczelnia. Aby zaliczyc cwiczenia bez obecnosci placi sie dodatkowo? Moze robisz referat tak aby doktor byl pewien podziwu i semestr zaliczony?
Sam zaczales drwic wiec nie dziw sie ze dostales rykoszetem ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bo cały ten temat dotyczy tak naprawdę referatu? A jeśli chcesz wiedzieć zarówno licencjat jak i mgr robię na państwowej uczelni fakt, że zaocznie. Kpisz z innych i sapiesz jak Janusz po zapięciu pasów na firance w sierpniowy dzień a tak naprawdę oprócz tego, że wydeptałeś drogę do biblioteki nie wnosisz nic sensownego do tematu. Pisanie wg. Ciebie prac dyplomowych czy referatów należy robić wg. książek przy tym lizać tyłek promotorowi używając Jego publikacji to pełnia sukcesu na zaliczenie kierunku który ją nazywam zapchaj dziurą. Jakieś filozofie czy inne politologie

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 01 kwie 2017, 7:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Wedlug mnie tak nalezy pisac. Wyrazilem swoje zdanie. Do tematu wnioslem wiecej od ciebie - autorowi wskazalem droge do wiedzy w moim pierwszym poscie. Ty jako Pan Student, przyszly mgr stwierdziles, ze naukowe osiagniecia specjalistow z uczelni sa nieistotne, a tematy magisterskie wyssane z palca, promotorzy dobrani przypadkowo, bez osiagniec w temacie pracy mgr. Powodzenia przy oddawaniu wypocin oraz egzaminie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 01 kwie 2017, 7:53

Po raz ostatni proszę o zakończenie tej sprzeczki i udowadnianie jeden przez drugiego kto jaką szkołę kończył i jakie to materiały przeszły lub nie.
Chłopak jasno zadał pytanie, poprosił o pomoc i w związku z tym proszę o treściwą argumentację.

Następne posty w stylu zaczepek, czy też personalnych wycieczek będę nagradzał warnami.


Post Wysłano: 01 kwie 2017, 11:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:36
Posty: 415
GG: 2487564
Lokalizacja: Wilkowice k. Bielska-Białej

Cytuj:
i " Wstępna a*aliza rynku pojazdów użytkowych przeznaczonych do lekkiego transportu dystrybucyjnego max 12t. "
ATH bielsko? Miałem ten sam temat 2 lata temu :lol: :lol:


Post Wysłano: 01 kwie 2017, 13:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Darecki to podziel się z kolegą na podstawie czego pisałeś i jak to zostało ocenione

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: