Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 mar 2017, 13:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2017, 13:04
Posty: 3
Samochód: BMW

Cześć wszystkim,
mam takie nietypowe pytanie i mam nadzieję że chociaż tutaj uzyskam odpowiedź :)
Potrzebuję się dowiedzieć od was coś na temat Transportu lekkiego do 12t, ponieważ dostałem temat prezentacji " Wstępna a*aliza rynku pojazdów użytkowych przeznaczonych do lekkiego transportu dystrybucyjnego max 12t. " Niestety na internecie ciężko znaleźć tematy o czymś takim i proszę o waszą pomoc.
Głównie chodzi mi o wady i zalety takiego transportu, cel i zakres prac. Moja wiedza kończy się na samochodach typu Sprinter czy iveco daily o większych mam małe pojęcie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc pozdrawiam Dawid :)


Post Wysłano: 30 mar 2017, 14:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Chcesz referowac temat na uczelni i wiedze czerpiesz z forum? Za moich czasow w tym celu szlo sie do biblioteki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 30 mar 2017, 15:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

A czego ma wyszukać w bibliotece?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 30 mar 2017, 16:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
A czego ma wyszukać w bibliotece?
Prospektów MB Atego :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 30 mar 2017, 16:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Cytuj:
A czego ma wyszukać w bibliotece?
Ksiazek?
Uczelnia to nie podstawowka. Nie pisze sie wypracowan o kwiatkach i spedzonych wakacjach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 30 mar 2017, 18:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Adczy to za wiele nie wyniosłeś z tej biblioteki. Ja piszę teraz mgr i więcej treści branżowych znajduję w intrenecie chociażby na 40ton. Fakt jakieś teorie czy definicje są, ale więcej info bieżących znajdziesz na portalach czy w gazetach branżowych


Post Wysłano: 30 mar 2017, 18:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Wiekszosc tego co można znaleźć w uczelnianych bibliotekach na temat transportu napisane jest albo przez Januszy w PRLu mających się nijak to współczesnej rzeczywistości lub przez Japiszonow którzy wszędzie pakują nowoczesne hasła typu Logistyczna Obsługa Klienta (moja zona pisze MGR na ten temat). Na tematy "zwykle" codzienne ciężko znaleźć coś rzetelnego. Wiem bo nie tak dawno pisałem Lic na Akademi Morskiej w Gdyni i promotorka chciała Więcej źródeł. Temat się wyczerpał przy pierwszym rozdziale i w prace Napisałem korzystając z 5 książek i własnej wiedzy lub z "wywiadów środowiskowych" w stosownych miejscach. Jak się Ziomeczku chcesz dowiedzieć czegoś w tym temacie zagadaj do odpowiedniego użytkownika bezpośrednio, bo tu na forum znajdzie się zaraz towarzystwo rozwiązywania życiowych problemów którzy udowodnią Ci ze cale Twoje życie to błąd i zle zyjesz. Elo ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 30 mar 2017, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

napisz to samo co byś napisał o sprinterach i iveco zamień tylko paczki na palety i będzie dobrze
-"syp piasek lej wodę nie żałuj materiału".

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 30 mar 2017, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ej, ja pól pracy mgr to zeskanowałem z książki która dostałem na kursie na CKZ :).
Promotor jak czytał, to się bidny dokształcał :) .

Rossi Ty tak gadasz, że chyba chcesz być moim kolegom :) .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 30 mar 2017, 20:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Prezentacje robisz tak, żeby była ciekawa. Trochę nakreślenia ogólnego tematu, jakieś uwarunkowania kształtujące rzeczywistość (np. zarys prawny), dużo zdjęć, sporo ciekawostek, nie czytać, mówić z głowy. Biblioteka spoko, ale jak się pisze prace naukową. Ja do prezentacji korzystałem głównie ze swojej wiedzy + doszukiwałem poszczególne rzeczy. Z grubsza:
1. Duże sklepy = duże samochody, małe sklepy, małe samochody. Biedronka jest ewenementem, bo sklepy niby dość duże, ale na osiedlach, ze słabym dojazdem, czasem bez ramp. Mogli wozić solówkami, często małymi, ale wybrali inną drogę - standardowe ciągniki siodłowe + krótkie naczepy, ze skrętnymi osiami. Zastanów się i opisz jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania (plansza z + i - zawsze spoko).
2. Krótko opisujesz rodzaje zabudów występujących w dystrybucji, głównie czym się charakteryzują.
3. Samochody do 12t dzielą się na busy do 3,5t, później długo, długo nic i na końcu samochody o DMC 12t. Opisać z czego to wynika, jakie wymogi, jakie koszty, jaka odpowiedzialność spoczywa na właścicieli samochodu o DMC powyżej 3,5t.
4. Dorzucasz dygresję o przeładowanych busach i niewielkich karach za to. Szukasz w googlach pod hasłem przeładowany bus i wrzucasz tego typu zdjęcie: http://40ton.net/witd-poznan-przeladowa ... ilo-gleby/
5. Dorzucasz dygresję o zakazach tonażowych, które są niespójne, ustawiane wedle widzimisię i stwarzają utrudnienie w dystrybucji, zamiast chronić mieszkańców przed tranzytem.
5. Wrzucasz propozycje rozwiązania problemów, w tym złagodzenie granicy między samochodami o dmc do 3,5t jak i powyżej, spójna polityka zakazów tonażowych itd.

Kolejność może się zmienić podczas pracy, sam zobaczysz. Jak masz czas to 40ton.net to dobry kierunek, poczytaj o busach, przeczytaj testy solówek, może Cię to naprowadzi.


Post Wysłano: 30 mar 2017, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

No i tak za darmochę oddałeś mu zarys porządnej, kilkurozdzialowej pracy mgr!

Wiesz ile czteropakow mozna bylo by "uzyskać" dyktując kazdy rozdział osobno?
:)

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 30 mar 2017, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Ja, to Ci powiem kolego, że kiepski temat wybrałeś...ogólnie to całe Twoje życie to błąd...i źle żyjesz. noo :mrgreen:
Cytuj:
5. Dorzucasz dygresję o zakazach tonażowych, które są niespójne, ustawiane wedle widzimisię i stwarzają utrudnienie w dystrybucji, zamiast chronić mieszkańców przed tranzytem.
A na koniec możesz dodać, że złodzieje to wzięły kasę z Łunii, żeby dostosować drogi do obciążenia 11.5 tony na oś, potem to przepierd*lyły nie wiadomo na co, a teraz aparat terroru (ITD) waży samochody i wlepia za to potężne kary...
Cytuj:
Ej, ja pól pracy mgr to zeskanowałem z książki która dostałem na kursie na CKZ :)
Ja to myślał, żeś Ty mgr fizyki jest...:D


Post Wysłano: 30 mar 2017, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Cytuj:
Adczy to za wiele nie wyniosłeś z tej biblioteki. Ja piszę teraz mgr i więcej treści branżowych znajduję w intrenecie chociażby na 40ton. Fakt jakieś teorie czy definicje są, ale więcej info bieżących znajdziesz na portalach czy w gazetach branżowych

Nie zartuj. W bibliografii podajesz fora internetowe? Ciekaw jestem jak promotor zareaguje na twoja prace, tu uwaga, NAUKOWA :) jabson i ty obierz kierunek nabiblioteke ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 30 mar 2017, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Magisterka to nie jest praca naukowa.

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 30 mar 2017, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 lis 2016, 21:08
Posty: 36

Cytuj:
Magisterka to nie jest praca naukowa.

/mobil
Robi sie coraz ciekawiej;) zatem czym jest praca dyplomowa?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 30 mar 2017, 22:28

Cytuj:
Cytuj:
Adczy to za wiele nie wyniosłeś z tej biblioteki. Ja piszę teraz mgr i więcej treści branżowych znajduję w intrenecie chociażby na 40ton. Fakt jakieś teorie czy definicje są, ale więcej info bieżących znajdziesz na portalach czy w gazetach branżowych

Nie zartuj. W bibliografii podajesz fora internetowe? Ciekaw jestem jak promotor zareaguje na twoja prace, tu uwaga, NAUKOWA :) jabson i ty obierz kierunek nabiblioteke ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Normalnie przechodzą takie rzeczy, ja miałem jedynie 561/2006 do swojej inżynierki, reszta to doświadczenie własne.


Post Wysłano: 30 mar 2017, 22:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Cytuj:
Adczy to za wiele nie wyniosłeś z tej biblioteki. Ja piszę teraz mgr i więcej treści branżowych znajduję w intrenecie chociażby na 40ton. Fakt jakieś teorie czy definicje są, ale więcej info bieżących znajdziesz na portalach czy w gazetach branżowych

Nie zartuj. W bibliografii podajesz fora internetowe? Ciekaw jestem jak promotor zareaguje na twoja prace, tu uwaga, NAUKOWA :) jabson i ty obierz kierunek nabiblioteke ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak jesteś taki inteligentny i obcykany to pokaż mi książkę wydaną po 2010r opisującą nowoczesne trendy w logistyce jak np. platooning? Wiesz na podstawie czego pisane są książki? Zazwyczaj badań a wiesz gdzie najpierw publikowane są badania? W czasopismach branżowych i naukowych często też w formie elektronicznej i na portalach branżowych. Ty chyba się zatrzymałeś na jakimś etapie który był kilka lat temu. Owszem badania pojawiają się w tej pracy i pisane będą hmmm na temat firmy w której pracuję i będą to zapewne tylko i wyłącznie wnioski i obserwacje własne. Pierwsza część pracy to czysta teoria której znaleźć w książkach często próżno. Do tej pory udało mi się wykorzystać w pełni 3 a reszta to sam bełkot rodem z PRL i wczesnych lat 90tych gdzie podniecali się normą euro 2 i nowościami które dzisiaj są już wykorzystywane w sposób o którym wtedy tylko marzyli. Jeśli źródło jakim jest strona internetowa podaje konkretne treści to dlaczego ma nie być akceptowalnym źródłem informacji? Bo co? Bo nie ma na papierku wydrukowane? Tak jak w urzędzie - brak papierka i pieczątki, pismo się nie liczy... Przez takich ludzi logistyka w PL stoi na tak niskim poziomie. To własnie ze stron internetowych dowiedziałem się o e-cmr, czymś co dla mnie powinno być powszechne już od kilku lat a przynajmniej od kiedy kody qrc pozwalają na zakodowanie informacji czy przesyłanie plików .pdf za pomocą poczty elektronicznej. Pisali o tym w Twoich książkach? A ja o tym piszę w pracy i jest to kamień milowy w kwestii uproszczenia procedur i zdjęcia z głowy kierowcy zmartwienia w postaci zagubionego papierka którego wartość kończy się kiedy zaleje się go kawą z kubka przewróconego w trakcie podróży po A18 od Olszyny...


Post Wysłano: 30 mar 2017, 23:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2017, 13:04
Posty: 3
Samochód: BMW

Ej ej koledzy proszę bez sprzeczek ! To nie jest praca inżynierska, tylko temat który niestety wylosowałem i muszę go przedstawić. Każdy ma zrobić jakąś prezentacje z 15 osób w mojej grupie. Co do książek - ok mogę zajrzeć i co mi to da? Dane z przed kilku lat nijak mają się do obecnych w branży motoryzacyjnej zmienia się coś każdego roku. A tutaj są ludzie na pewno, którzy znają się na rzeczy więc wolę się was popytać niż siedzieć w książkach i szukać nie wiadomo czego :) Pozdrawiam

[EDIT]
Cytuj:
Prezentacje robisz tak, żeby była ciekawa. Trochę nakreślenia ogólnego tematu, jakieś uwarunkowania kształtujące rzeczywistość (np. zarys prawny), dużo zdjęć, sporo ciekawostek, nie czytać, mówić z głowy. Biblioteka spoko, ale jak się pisze prace naukową. Ja do prezentacji korzystałem głównie ze swojej wiedzy + doszukiwałem poszczególne rzeczy. Z grubsza:
1. Duże sklepy = duże samochody, małe sklepy, małe samochody. Biedronka jest ewenementem, bo sklepy niby dość duże, ale na osiedlach, ze słabym dojazdem, czasem bez ramp. Mogli wozić solówkami, często małymi, ale wybrali inną drogę - standardowe ciągniki siodłowe + krótkie naczepy, ze skrętnymi osiami. Zastanów się i opisz jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania (plansza z + i - zawsze spoko).
2. Krótko opisujesz rodzaje zabudów występujących w dystrybucji, głównie czym się charakteryzują.
3. Samochody do 12t dzielą się na busy do 3,5t, później długo, długo nic i na końcu samochody o DMC 12t. Opisać z czego to wynika, jakie wymogi, jakie koszty, jaka odpowiedzialność spoczywa na właścicieli samochodu o DMC powyżej 3,5t.
4. Dorzucasz dygresję o przeładowanych busach i niewielkich karach za to. Szukasz w googlach pod hasłem przeładowany bus i wrzucasz tego typu zdjęcie: http://40ton.net/witd-poznan-przeladowa ... ilo-gleby/
5. Dorzucasz dygresję o zakazach tonażowych, które są niespójne, ustawiane wedle widzimisię i stwarzają utrudnienie w dystrybucji, zamiast chronić mieszkańców przed tranzytem.
5. Wrzucasz propozycje rozwiązania problemów, w tym złagodzenie granicy między samochodami o dmc do 3,5t jak i powyżej, spójna polityka zakazów tonażowych itd.

Kolejność może się zmienić podczas pracy, sam zobaczysz. Jak masz czas to 40ton.net to dobry kierunek, poczytaj o busach, przeczytaj testy solówek, może Cię to naprowadzi.
Dziękuję :)


Ostatnio zmieniony 31 mar 2017, 8:12 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
A ja proszę o korzystanie z funkcji "Zmień", tym samym nie pisząc posta-pod-postem


Post Wysłano: 30 mar 2017, 23:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Podepnę się bo potrzebuje do pracy inżynierskiej. Kojarzy ktoś może artykuł na 40 tonach o parkingu dla ciężarowych w Danii bodajże, gdzie parkowanie odbywało się w rzędach po wcześniejszym wbiciu godziny i przydziale rajki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Robi sie coraz ciekawiej;) zatem czym jest praca dyplomowa?
Wystarczy przeczytać definicje.

Magister jest tytułem zawodowym, więc nie potrzeba tworzyć prac naukowych do jego otrzymania.

/mobil

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: