Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 wrz 2016, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

Witam ,pytanko do doświadczonych jeżdżących do Szawajcarii....na którym przejściu odprawie się po Austryjackiej stronie jadąc od A96 Niemczech i A14 w Austrii ,ale uwaga w SOBOTE LUB NIEDZIELĘ PO GODZ.22.00....z góry dziękuję za pomoc

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Post Wysłano: 20 wrz 2016, 20:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Dużym ? Na żadnym 8)

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 21 wrz 2016, 10:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

No właśnie dużym i do Austrii będziemy wjezdzali od Niemiec A96 koło godziny 21.00 i tu jest problem co dalej ?
Muszę koniecznie u austryjaka podbić karnet ATA

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Post Wysłano: 21 wrz 2016, 12:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Do karnetu ATA niepotrzebna żadna spedycja więc na każdym. Spedycje pracują w określonych godzinach a celnicy muszą być 24h. Tyle że karnet ATA to z moich przypadków zawsze jakiś problem. Najciekawszy to poczta dyplomatyczna w postaci skrzyń z meblami dla ambasady Norwegii w Genewie które chcieli otwierać żeby sprawdzić co w nich jest.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 21 wrz 2016, 19:17
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cześć. ;)

Jeśli chodzi o karnet ATA nie pomogę ci wcale bo nigdy na takim "wynalazku" nie przekraczałem granicy ze Szwajcarią. Jednak co chciałbym ci przekazać. Otóż według twoich informacji, zmierzasz w kierunku Lindau. Co za tym idzie. Masz dwie możliwości odprawy. Pierwsze to Zollamt Wolfurt. Tam odprawisz się na 2 przejścia. St. Margrethen bądź Lustenau/Au. W zależności od przejścia musisz wyrobić odpowiedni ticket na myto i iść do odpowiednich celników. Drugie przejście to Schaanwald/Tisis. Ale druga sprawa. Mówisz, że chcesz się odprawić w sobotę czy niedzielę po 22. W sobotę od godz. 15 do niedzieli do godz. 24.00 masz całkowity zakaz ruchu dla pojazdów o dmc powyżej 7.5tony poza znanymi wyjątkami jak spożywka, materiały niebezpieczne czy transport kombinowany do 65km od granicy. Na końcu posta wkleję linka abyś przeczytał, że informacji z palca nie wyssałem. Zatem jeśli nie jedziesz z ADRem, spożywką czy żywcem to nawet nie przekroczysz granicy z Austrią. Na terminal przed tunelem w Lindau, możesz spróbować jechać ale 99% szans, że będzie zabity na amen. Ewentualnie jakiś dzikus po drodze albo Autohof na A96 na 11 zjeździe kilkadziesiąt kilometrów od granicy.

link do zakazów: http://www.trackerinfo.eu/zakazy-jazdy/id-austria

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 21 wrz 2016, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie wiem jak teraz ale kiedyś St. Margrethen nie pracowało na okrągło.
a karnet masz na wwóz do CH?
jeżeli tak to też muszisz zaliczyć agencję by zrobili ci papiery - chyba że coś się zmieniło.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 22 wrz 2016, 12:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

Dziękuję bardzo koledzy za wszystkie porady,co do karnetu ATA to oprócz spożywki i ADR jeszcze sprzęt Audio-Video oraz instrumenty muzyczne z którym ja akurat jeżdżę także zakazy nie obowiązują....
Pytam z tego względu,że dawno dawno temu chciałem przejść właśnie w Lustenau Au..i nie było celników po stronie Austrii to samo na ST margareten a muszę mieć podbity karnet u Austryjaka na wjazd i do CH w celu wypożyczenia Music equipment...
Ktoś mi opowiadał,że powinienem minąć Dorbin i lecieć w dół dalej autostrada w kierunku Lichtenstein i dojadę na przejść otwarte po obu stronach 24 h ale kompletnie nie orientuje się gdzie to jest.
Dziękuję bardzo jeszcze raz...Pozdrawiam

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Post Wysłano: 22 wrz 2016, 12:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

na St. Margrethen kiedys byli celnicy ale robili w "normalnych" godzinach.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 23 wrz 2016, 17:44
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Pytam z tego względu,że dawno dawno temu chciałem przejść właśnie w Lustenau Au..i nie było celników po stronie Austrii to samo na ST margareten a muszę mieć podbity karnet u Austryjaka na wjazd i do CH w celu wypożyczenia Music equipment...
Tak jak pisałem. Aby przekroczyć granicę w St. Margrethen bądź Lustenau/Au, musisz zajechać do Wolfurta. Jadąc A14, zjeżdżasz na zjeździe 12 i kierujesz się wg znaku : Zollamt Wolfurt. Tam odbywa się cała procedura odprawy i z pewnością uzyskasz informacje, jak wygląda sprawa w związku z karnetem ATA.
Cytuj:
Ktoś mi opowiadał,że powinienem minąć Dorbin i lecieć w dół dalej autostrada w kierunku Lichtenstein i dojadę na przejść otwarte po obu stronach 24 h ale kompletnie nie orientuje się gdzie to jest.
Jeśli kazał ci minąć Dornbirn, to bardzo możliwe, że mówił o przejściu o którym pisałem czyli: Schaanwald/Tissis. Jadąc dalej A14 zjeżdżasz na 41 zjeździe w drogę nr 191 z kierunkiem na Feldkirchen. Przejeżdżasz tunel i masz skrzyżowanie z drogą nr 191. Kręcisz w lewo i cały czas prosto i dojeżdżasz do granicy.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 25 wrz 2016, 16:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

Dziekuje bardzo za pomoc

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: