Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 cze 2016, 19:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2009, 22:26
Posty: 53
GG: 7362481
Samochód: Opel Astra II 1.6 16V
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Witam serdecznie, mam do Was małe pytanie. Otóż znalazłem pracę na linii nocnej, płatne 0,30zł /km. Moje kółko ma około 440km więc pomnażając to przez 22 dni pracujące wychodzi około 2900zł. Do pracy przychodzę na 22 i kończę około 8-9rano. I tu moje pytanie, czy wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanej pracy? Zawsze słyszałem że na liniach nocnych są kokosy a ty 2900zł to raczej nie jest rewelacja. A i jest to solówka.

Pozdrawiam, Mateusz


Post Wysłano: 22 cze 2016, 19:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Jeśli solówa, co dzień w domku to na początek jako tako. Ale nie wróżę przyszłości w tej pracy, jazda w nocy fajna jest pierwszy tydzień, potem powoli, ale systematycznie wykańcza.

Zagadnij Jestera, on chyba ze 6 lat ćwiczył nocne linie, nie znam nikogo kto by tyle wytrzymał.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 22 cze 2016, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2015, 17:26
Posty: 121
Samochód: DAF CF
Lokalizacja: Olsztyn/Dobre Miasto

Ja ćwiczyłem solówka tak jak ty. Tylko ja zaczynałem o 18 a kończyłem 2-3. Co do kasy to miałem podobna, moze ciut mniej. Na tamten okres praca mi pasowała bo musiałem to pogodzić ze studiami dziennymi. Ale to wykańcza fizycznie i to mocno a wątroba boli od energoli. Jeśli masz spać w samochodzie to już wg masakra, upał a ty masz spać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Osobisty blog

http://tnijurl.com/dc93d995a045/


Post Wysłano: 22 cze 2016, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Według mnie jeśli nie masz nic na oku innego, możesz spróbować jeśli Ci się nie spodoba zawsze możesz zrezygnować. Jeśli chodzi o kokosy to w firmach kurierskich na pewno ich nie zobaczysz, co do kwoty to jest taka dość przeciętna (ale też nie całkiem mała jak na solówkę). Też nie wiadomo jak Twój organizm zareaguje na pełną zmianę cyklu dnia. Na to odpowiedz jest prosta, jak nie spróbujesz to wiedział nie będziesz. Życzę znalezienia normalnej pracy :wink: .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 25 cze 2016, 14:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

2,900 to generalnie chvj nie pieniądz, do tego weź pod uwagę, że będziesz żył jak kret, w nocy robił a w dzień spał. Ja jeździłem na linii bielsko-grodzisk mazowiecki, codziennie w domu, zaczynałem o 21, leciałem na 4,5h do grodziska, tam pauza 45 pod rampą, zrzutka, załadunek w 45min i but do bielska. 7, czasem po 7 byłem w domu. Miałem 3,5 tys. Zaczynałem w poniedziałki o 21 a kończyłem w soboty rano. Jeździłbym do tej pory bo miałem wszystko na umowie czyli ponad 4,5 tys brutto co dla mnie jest rzadkością ale firma się posypała :mrgreen:
Zależy czy potrzebujesz kasy czy być w domu. Bo pierwszego nie ma za wiele a w domu jak jesteś to i tak jak by Cię nie było bo śpisz. A ze snem nie wygrasz, nawet jak będziesz próbował spać krótko, żeby coś z dnia mieć to i tak w weekend sobie Twój organizm odbije to :D
Ale generalnie dla mnie 3,5 tys to jest minimum na taką robotę. Chyba, że nie masz doświadczenia to na początek dobre i to. Tyle tylko, że to solówka to cofania nie poćwiczysz :)


Post Wysłano: 25 cze 2016, 15:01
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3570
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Pierwsza rzecz, 30 gr km, to pisda nie stawka.... śmiech na sali....
Dwa:

Zależy jak Twój organizm odczuwa nocną pracę... jeden będzie śmigał, drugi po miesiącu da sobie spokój bo nie wytrzyma...
Ogólnie jeżeli robota na kurierce jest poukładana, bez magnita i chorych godzin dojazdowych, to jest to najlepsza robota na kraju moim zdaniem, pełne wyebanie dojeżdzasz, rampa, plomba, ładują, przeładują i dalej....

Jeździłem troszkę pod kurierką i dla mnie to super robota, ale nie za 30 gr/km....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 25 cze 2016, 20:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

Zwróć uwagę , że to solówka. niektóre firmy tyle na zestawy dają :] jak codziennie w domu to wydaje mi się OK

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 25 cze 2016, 20:36
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3570
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Nie doczytałem o solówce... :wink:

Mówię, podstawą jest to czy organizm toleruje nocne loty....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 25 cze 2016, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Żaden nie toleruje. Jedni wytrzymują dluzej, inni krócej, taka jest różnica.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 25 cze 2016, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

U mnie każdy kierowca max po miesiącu miał dosyć nocnych linków, jeśli masz jeździć tylko w nocy, to poważnie zastanów się nad inną ofertą.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 26 cze 2016, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2013, 23:20
Posty: 30

u mnie znajomy też szuka na linie nocną. oferuje 4tyś, co dzień w domu i nie ma chętnych


Post Wysłano: 26 cze 2016, 19:15

Kurierka to specyficzna gałąź. Jazda na czas, nocą. Przerabiałem ten temat przez ponad 6 lat. Zależy na co się trafi.
Wiem, że jeśli ktoś zagwarantowałby mi 4,0- i więcej i co tydzień w domu to bym się poważnie zastanawiał.
Jedno jest pewne, z marszu odpada Raban-jego-mać, "freh" i szenkier. Reszta - możemy dyskutować.


Post Wysłano: 26 cze 2016, 19:38
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3570
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

No właśnie zależy na co się trafi, można iść na linie gdzie jeszcze spokojnie przekimasz ponad godzine w nocy, jadąc spokojnie 82.....

A jak trafisz na linkę, gdzie idziesz 90, jakieś dziwne obciążenia za spóźnienia, i nie można 45 przekręcić, plus nie wychodzenie 45h weekendu, to w hvju mam taką robotę za 4 tys... a znam takie linie.....

W niektórych firmach istnieje takie sformułowanie jak przedwczesne spóźnienie!!!!! czyli dojazd przed czasem i KARA :lol:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 26 cze 2016, 19:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Wiem, że jeśli ktoś zagwarantowałby mi 4,0- i więcej i co tydzień w domu to bym się poważnie zastanawiał.
To bycie co tydzień na krajówce trzeba gwarantować? Dla mnie nie do pojęcia, jak ja na międzynarodówce jestem w środku tygodnia nawet w domu.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 26 cze 2016, 19:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
W niektórych firmach istnieje takie sformułowanie jak przedwczesne spóźnienie!!!!! czyli dojazd przed czasem i KARA :lol:
Ćwiczyłem taki temat że nie wolno było wcześniej, ale że ochroniarz był w porządku to sru pod rampę o 2:30 a on i tak podbił papiery że przyjazd o 4:30 i gra gitara, a wspomnień z Rabenem też mam sporo, choć było wahadło które lubiłem.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 26 cze 2016, 21:38

Cytuj:
Cytuj:
Wiem, że jeśli ktoś zagwarantowałby mi 4,0- i więcej i co tydzień w domu to bym się poważnie zastanawiał.
To bycie co tydzień na krajówce trzeba gwarantować? Dla mnie nie do pojęcia, jak ja na międzynarodówce jestem w środku tygodnia nawet w domu.
Miałem na myśli samą wypłatę. No, ale wszyscy "zachodniacy" od razu łapią to, co ich najbardziej boli - nie zawsze co weekend w domu. No sorry...


Post Wysłano: 26 cze 2016, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

No nie zawsze, mi się zdarza jeden dwa w roku, choć ostatnie dwa lata nie stałem, ale jak się najdalej do Paryża jeździ to nie jest wyczyn.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: