Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 cze 2016, 19:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sie 2009, 21:22
Posty: 53
GG: 3536965

Witam,
chciałem się was zapytać jak wygląda u was sprawa z urlopem wypoczynkowym. Czy możecie brać kiedy chcecie (wiadomo że trzeba wcześniej zaplanować), czy może szef wam nie pozwala iść na urlop i po prostu go wam płaci jako dzień roboczy ?


Post Wysłano: 13 cze 2016, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
czy może szef wam nie pozwala iść na urlop
Ale jak to?


Post Wysłano: 13 cze 2016, 21:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Witam,
chciałem się was zapytać jak wygląda u was sprawa z urlopem wypoczynkowym. Czy możecie brać kiedy chcecie (wiadomo że trzeba wcześniej zaplanować), czy może szef wam nie pozwala iść na urlop i po prostu go wam płaci jako dzień roboczy ?
urlop to święta rzecz i możesz z niego nie formalnie zrezygnować za stosowny ekwiwalent a odmówić Ci go nikt nie ma prawa (tu pojawia się po raz kolejny kwestia że za ten czas otrzymujesz wynagrodzenie a wiadomo jakie wynagrodzenie ma większość kierowców i z tego powodu nie upominają się o urlop)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 14 cze 2016, 6:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Ja akurat mam urlop wtedy gdy firma pod która jeżdżę ma przestój techniczny 2 tygodniowy. Ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia.
W tym roku szaleje i biorę 2 ostatnie tygodnie lipca i pierwszy sierpnia więc 3 tygodnie wolnego.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 14 cze 2016, 10:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Ja zgłaszam, że chcę wolne i na razie nie było problemu. Teraz jeszcze wyżebrałem, żeby moje auto w trasę nie jechało, tylko zostało na bazie.


Post Wysłano: 14 cze 2016, 13:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Ja akurat mam urlop wtedy gdy firma pod która jeżdżę ma przestój techniczny 2 tygodniowy. Ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia.
W tym roku szaleje i biorę 2 ostatnie tygodnie lipca i pierwszy sierpnia więc 3 tygodnie wolnego.
a cały ma ponad 5tygodni :)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 14 cze 2016, 19:44
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Ja akurat mam urlop wtedy gdy firma pod która jeżdżę ma przestój techniczny 2 tygodniowy. Ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia.
W tym roku szaleje i biorę 2 ostatnie tygodnie lipca i pierwszy sierpnia więc 3 tygodnie wolnego.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Widzę urlopujemy tak samo i w tym samym . U mnie także 3 tygodnie w tym 2 tyg przestój firmy meblarskiej, którą obsługujemy :)
Auto także będzie stać przez ten czas.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 18 cze 2016, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Wrzucę taki mały kamyk w tryby. Co do urlopów to niby przepisy są jasne (jak budowa cepa), ale co firma to podchodzi do tego na swój sposób. Podstawową sprawą jest jakie zlecenia dana firma transportowa wykonuje (czy to jest praca sezonowa :?: ) np. obsługa budownictwa, rolnictwa itp. wtedy o urlopie w okresie letnim można w zasadzie zapomnieć (z małymi wyjątkami). Po drugie jest taka nie pisana zasada że w lecie na urlop idą pracownicy starsi stażem lub tacy co mają rodziny z dziećmi, raczej samotni mogą sobie pomarzyć o odpoczynku w tym okresie. Po trzecie w większości firm szefowie patrzą na branie urlopu z wielką niechęcią, bo według nich urlop nie jest po to żeby pracownik wypoczął, a wysłanie go wtedy gdy nie ma się dla niego pracy. Po czwarte w dużych firmach o urlop nie jest specjalnie trudno, o tyle w małych firmach dochodzi wręcz do batalii typu firmy staną i padną wielomilionowe kontrakty jak nie będziesz pracował tydzień. Po piąte odnośnie płacenia za urlopy jest to według mnie największa patologia, dla tego że zmęczony pracownik jest o wiele mniej efektywny w pracy do tego powoduje więcej zagrożeń dla mienia i zdrowia siebie i innych. W moim przypadku było bardzo różnie w końcu nikt nie chce płacić jeśli jesteś na urlopie, po drugie że trzeba szukać na ten czas zastępstwa. Dla tego wiele firm wręcz zmusza do zakładania własnych D.G., aby pozbyć się problemu z prawami pracowniczymi.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 22 cze 2016, 21:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
Po trzecie w większości firm szefowie patrzą na branie urlopu z wielką niechęcią, bo według nich urlop nie jest po to żeby pracownik wypoczął, a wysłanie go wtedy gdy nie ma się dla niego pracy.
W samo sedno! :D
Mimo, że mój kołchozik uważam za co najmniej znośny, to jednak przez chwilę moja przyszłość w nim była pod znakiem zapytania. Wziąłem 2 tygodnie w lutym bez problemu. Chciałem cały lipiec, to zaczęło się smęcenie, że mam już wykorzystany urlop. Okazuje się, że cały, więc musiałem wypomnieć te podkładanie wniosków o urlop na piątek, kiedy ściągali mnie w czwartek (kiedy wcale o to nie prosiłem). Koniec końców, konsensus osiągnięty, choć niesmak pozostał.
Cytuj:
Po drugie jest taka nie pisana zasada że w lecie na urlop idą pracownicy starsi stażem lub tacy co mają rodziny z dziećmi, raczej samotni mogą sobie pomarzyć o odpoczynku w tym okresie.
Doskonała okazja do wytoczenia sprawy o dyskryminację. :)


Post Wysłano: 22 cze 2016, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jak pryncypał nie chce dać urlopu to idziesz do doktora i mówisz, że jesteś zmęczony, zestresowany i przepracowany albo, że Cię bolą plecy i wszystko w temacie. Urlop to żadna łaska.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 22 cze 2016, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jak pryncypał nie chce dać urlopu to idziesz do doktora i mówisz, że jesteś zmęczony, zestresowany i przepracowany albo, że Cię bolą plecy i wszystko w temacie. Urlop to żadna łaska.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: