Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

A tam nie mają sklepów z kasjerkami na kasie?

Rzecz w tym, że mówienie, że kierowca z Polski powinien zarabiać tyle co jego niemiecki kolega jest dość naiwne. Owszem, powinien, zwłaszcza przy takim samym zakresie obowiązków, ale to się tak nie przekłada 1:1. To nieco bardziej skomplikowane niż ustawowy zakaz biedy. Tak samo jak kasjerki (i wiele innych zawodów) w Polsce nie zarabiają tyle co na zachodzie, a powinny. Wszyscy byśmy chcieli, może nie tyle zarabiać więcej, ale żeby siła nabywcza pieniądza była wyższa niż obecnie.
Tylko jak to się ma do patologii w transporcie, o których Leszek pisał? Bo tego nie wyjaśnił.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2016, 10:38
Posty: 58

Patologia jest nie tylko w transporcie w Polsce ale i urzedach, opiece zdrowotnej, zusach, krusach itp itd. Ale zyjac tu przyzwyczajamy sie do tego i jest to dla nas pewna norma. Dopierplo wyjezdzajac, poznajac inna kulture i realia widzimy ,ze mogloby byc lepiej. Jest jak jest , niektore rzeczy trzeba przelknac i tyle. Chcialbym pracowac w PL i tu zyc bo kocham ten kraj za caloksztalt aczkolwiek jesli bedzie bardzo zle w prcujac jako driver duzych to bede szulal szczescia w innym kraju az osiagne zamierzone cele.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Różnica w tym, że kierowcy, który spędza cały swój czas pracy po za Polską nie powinno nic trzymać u polskiego pracodawcy za głodowa pensje. Kasjerka z Biedronki nie ma wyboru.

Radek Wrodarczyk


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2016, 10:38
Posty: 58

Swieta racja i z tym sie zgadzam...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

To zależy jaki system pracy. Bo jak robisz Anglię i wracasz na bazę w swoim mieście, to po 5 -6 dniach jesteś na 2-3 dni w domu. Jeżdżąc np. u Niemca, kończysz pracę i musisz osobówką lecieć do domu i z powrotem.
Praca u zachodniego pracodawcy ma sens jeśli jeździ się w systemie 3/1 lub decyduje mieszkać w innym kraju.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2016, 10:38
Posty: 58

Dla mnie bardziej prawdopodobna opcja jest mieszkac w innym kraju, bo ja ze wschodu Polski. Ale poki co do tego daleko ;). Ale do tego mi daleko, ja jednak licze na prace ,kotora pozwoli mi godnie zyc, nie oczekuje jakis niebotycznych sum. Moze akurat uda sie w PL ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: