Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 sty 2016, 1:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 0:56
Posty: 5

Witam. Mam pytanie w kwestii transportu domku drewnianego. Mam do ew. zakupu i przewiezienia domek drewniany ogrodowy. Domek ma wymiar po obrysie 3.10x4.25 wysokość 280, dach wystaje poza ścianę ok 10-15cm. Problem w tym że warunkiem jest jego transport w całości. Proszę o podpowiedź czy transport takich gabarytów można wykonać ciężarówką z hds. Domek uprzednio był przenoszony i przewożony. Dodam że chciał bym go przenieść o 20 km.


Post Wysłano: 30 sty 2016, 8:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam. Mam pytanie w kwestii transportu domku drewnianego. Mam do ew. zakupu i przewiezienia domek drewniany ogrodowy. Domek ma wymiar po obrysie 3.10x4.25 wysokość 280, dach wystaje poza ścianę ok 10-15cm. Problem w tym że warunkiem jest jego transport w całości. Proszę o podpowiedź czy transport takich gabarytów można wykonać ciężarówką z hds. Domek uprzednio był przenoszony i przewożony. Dodam że chciał bym go przenieść o 20 km.
waga?
pewnie dało by radę tylko trzeba porządnego HDSa z trawersem (chyba tak się nazywa) i zezwolenie na gabaryt i pilota - chyba że polami pojedziesz.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 30 sty 2016, 9:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Pozwolenie kat. III potrzebujesz i nie potrzebujesz pilota. Tylko musisz się zmieścić w 3,2 na szerokość. Jeśli na wysokość nie zmieścisz się w 4,3 to możecie dach zdemontować. Jak nie, to problem kosztowniejszy.

http://www.zditm.szczecin.pl/wnioski/ta ... dajace.pdf

Trawersa czy też trawers potrzebny jest w przypadku jeśli będziesz łapał od dołu. Jeśli są jakieś uchwyty na górze, to tylko zawiesia i odpowiedni HDS.


Post Wysłano: 30 sty 2016, 9:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

jeżeli pisze że dach wystaje poza ścianę 10 -15 cm to rozumiem że z każdej strony, a pilot potrzebny jest od szer. 3,20.
widziałeś domek drewniany, który można złapać za dach od góry - ja widziałem jak po takim złapaniu dach poszedł w górę, a dół został na ziemi.

ciekawe jak dalej potoczy się dyskusja.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 30 sty 2016, 10:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Racja, nie doczytałem, że dach wystaje poza obrys. W takim przypadku jest tak jak piszesz. Trzeba by przeliczyć, czy taniej jest załatwiać pilota i pozwolenie wyższej kategorii, czy zdemontować dach.

Przenosiłem domek bez uchwytów na górze, przenosiłem różne konstrukcje łapiąc od góry, bo co jakiś czas wozi się różne budy i kontenery, czy na budowy, czy reklamowe. To kwestia jak jest skonstruowany, jak ktoś umieścił uchwyty na górze, które są dla ozdoby, a nie przenoszenia, to nie ma się co dziwić, że dół został.


Post Wysłano: 30 sty 2016, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 0:56
Posty: 5

Ok, to prawie ten wymiar 3.20 osiągnę jak rynny zdejmę. A czy ktoś z kolegów przewoził taka budę, to jest tzw zieleniak o wymiarach jak podałem. połoga na belce, na to deska i płyta osb, ściana z szalówki pióro wpust. Dechy zdrowe, podłoga cała, na bloczkach stoi. Dach przykryty deską, papą blachą, wzdłuż domku pod sufitem 3 dechy coś w rodzaju łat. Zastanawiam się czy można coś takiego opasać i dźwigać. obecny własciciel podnosił to przy użyciu dźwigu. Zastanawia mnie masa takiej budy, bo jest kilka metrów do sięgnięcia. I w ogóle czy warto się tego podejmować, może ktoś ma doświadczenia z takimi konstrukcjami.


Post Wysłano: 31 sty 2016, 10:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Trudno powiedzieć ile będzie ważyło, bo to też zależy ile kto "usprawnień" zrobił po drodze. Spróbuj policzyć objętość/powierzchnię każdego materiału i pomnoż przez masę/gęstość materiału, pozwoli ci to chociaż oszacować masę.

Trawers byłby najlepszy, choć można próbować bez niego, ale to śliski temat. Kwestia ile waży bo to przekłada się na nacisk zawiesia na krawędź dachu. Możesz spróbować zmniejszyć nacisk jednostkowy podkładając np. kątowniki. Ale trzeba przygotować wcześniej właściciela, że takie przenoszenie może wiązać się z uszkodzeniami. To już sam musisz ocenić czy skórka warta wyprawki.


Post Wysłano: 31 sty 2016, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2009, 22:52
Posty: 206
Samochód: VW
Lokalizacja: Polska

Kilka lat temu w moich okolicach goście poszli na skróty z takim problemem:) https://www.youtube.com/watch?v=8HlH2KvvxzM


Post Wysłano: 03 lut 2016, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2016, 0:56
Posty: 5

A jeśli mam ładunek o wysokości 3.10 to też nie za bardzo go przewiozę typowymi dostępnymi ciężarówkami?


Post Wysłano: 04 lut 2016, 0:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Zależy jak wysoko masz podłogę skrzyni. Dolicz do ładunku 3,1 wysokość samochodu i później dobierzesz do tego odpowiednie pozwolenie. No chyba, że samochód ma podłogę skrzyni na 0,9m, ale w standardzie na pewno nie, może low decki schodzą tak nisko.


Post Wysłano: 04 lut 2016, 7:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
A jeśli mam ładunek o wysokości 3.10 to też nie za bardzo go przewiozę typowymi dostępnymi ciężarówkami?
każda ciężarówka jest typowa pod warunkiem że wraz z ładunkiem nie przekracza wysokości 4,00 m.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 lut 2016, 0:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

3,10 zmieści się na zwykłą niskopodwoziówkę, naczepę jumbo, albo przyczepę od tandema. Żaden problem.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: