Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Woda, dziwy i marichuanen! :mrgreen:

A tak serio to sanitariat priorytetowo.
Jakaś knajpa, sklepik w ramach rozpusty Wi-Fi.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2011, 19:49
Posty: 327
Lokalizacja: Warszawa

Jak będzie dobre jedzenie po którym nie będzie się latać po krzakach, sporo miejsca do "kręcenia" i toalety z prysznicami (czyste oczywiście) to kierowcy się będą zatrzymywać. Cena 10-15zł jest ok za noc, fajnie jakby np w tych 15zł była kawa/herbata gratis.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Tak jak koledzy pisza. Utwardzony parking, z wyrysowanymi liniami, miejsce dla chlodni, oswietlone, ogrodzone, pomysl nad myjnią, dobre żarło, kamery, serwis CB i nawigacji oraz bardzo fajnie by bylo jakby żadne k**wy nie chodziły no dobrze dzialaje WiFi :)

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Jezeli chodzi o parking to na pewno utwardzony i w miare rowny a nie takie dziury ze idzie ze stolka spasc. Nie musi byc wykostkowany lub wyasfaltowany. Taki utwardzony zwirem czy tluczniem osobiscie tez mi odpowiada. I prysznice obowiazkowo na poczatek i jakas gastronomia. A z cenami mozesz kombinowac. Np placisz za postoj 20 zl to prysznic gratis lub zjesz w barze za min 20 zl to parking gratis albo placisz za parking to rabat np 5 zl do baru albo kawka czy herbata do obiadu free. Pozniej w miare mozliwosci mozna sie rozwijac np myjnia lub jakies kioski z gadzetami do ciezarowek, serwis CB, webasto. Fajna sprawa bylaby tez jakas rampa do zrzucania sniegu z dachu.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Jak wysypiesz żwirem, frezem czy innym kruszywem to po pierwszym deszczu będziesz potrzebował koparki do wyrównania placu. Wszysto jest fajnie, ale jak ciężarówki będą tam kręciły, popada na to deszcz bardzo szybko zaczną się robić góry i doliny. Albo kostka, albo asfalt i to nie byle jakie. Bardzo tymczasowo może być kruszywo bez nich. Podbudowa też nie będzie parę cm kamienia, prędzej kilkadziesiąt cm.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Myślę, że najlepiej jakbyś w kwestii utwardzenia udał się do jakiejś firmy która się tym profesjonalnie zajmuje. Ja w niedzielę z czystej ciekawości szukałem opcji utwardzenia działki pod wjazd moim autem plus cześć użytkowa pod np. myjnie to robią się niezłe pieniądze. Łąka nawet nieuzytek to nadal gołe pole i tak jak pisze Luka dobrych kilkadziesiąt centymetrów musisz wybrać ziemi a w to miejsce odpowiedni podkład z kamieni, żwiru itd. Na to dopiero kostka/asfalt/beton. Przykładem źle przygotowanego podłoża jest parking w Kotlinie k. Jarocina gdzie jest bar Górski. Niby konkret plac ze sanitariatem i dobrym jedzeniem, ale kostka już jest we wszystkie strony i do tego wyłazi po deszczu jakaś maź prawdopodobnie biały kamień. Co do reszty to tak jak piszą wszyscy toaleta prysznic i jedzonko i WiFi. Reszta przyjdzie sama


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

ktoś juz kiedyś nie pytał sie o coś takiego tylko w innej lokalizacji? :>


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Nie jestem brukarzem, ale ostatnio mi znajomy mówił że podjazdy pod rampy robi kilkadziesiąt cm kruszywa, zależy od gruntu. Kostkę kładki 16 albo 18 cm. Dla porównania na chodniki i podjazdy daje się 4-8 cm.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Nie jestem brukarzem, ale ostatnio mi znajomy mówił że podjazdy pod rampy robi kilkadziesiąt cm kruszywa, zależy od gruntu. Kostkę kładki 16 albo 18 cm. Dla porównania na chodniki i podjazdy daje się 4-8 cm.
Od lat handluje żwirami, kruszywami itd ale kostki 18cm jeszcze nie widziałem ...
Place po których się dziesiątki 40t aut poruszają wykłada się zwykłą 8cm i nic się z tym nie dziej (pod warunkiem dobrego podłoża - czyli np tak : warstwa odsączająca np zwykły piasek czy pospółka , na to np tłuczony gruz betonowy (w zależności od tego ile ma w sobie drobnej frakcji/ziemi - można go znów cieńko piaskem przesypać by wolne przestrzenie wypełnić ale by był przesiąkliwy) - zagęścić i na to np mieszankę stabilizacyjną 0-31,5mm którą zagęszczamy konkretnie. Wg mnie to najtańsza opcja zrobienia placu - tak mam u siebie zrobione parkingi na podwórku pod klamoty - z tym ,że aby było ładniej zamiast mieszanki stabilizacyjnej mam czystym kamieniem naturalnym ŁAMANYM 0-31 wysypane - twardo jak na betonie, woda wsiąka cóż chcieć więcej).

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Prócz tamtego razu, też takiej nie widziałem. Pewnie robiona na zamówienie. Tylko co z tego, jak położyli na błocie i już były koleiny :lol: No nie wiem czy 8cm to nie za mało, czy nie lepsze 10cm. Tłuczeń można zastąpić gruzem, to oczywiste i tańsze. Jednak musi to być zrobione solidnie, bo parkowanie kilku klamotów, a parking przy drodze to inna bajka. Jeśli kruszywo ma być wierzchnią warstwą bez kostki czy asfaltu, to zamiast 0-31, lepiej dać np. 4-31, bo czystsze.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Prócz tamtego razu, też takiej nie widziałem. Pewnie robiona na zamówienie. Tylko co z tego, jak położyli na błocie i już były koleiny :lol: No nie wiem czy 8cm to nie za mało, czy nie lepsze 10cm. Tłuczeń można zastąpić gruzem, to oczywiste i tańsze. Jednak musi to być zrobione solidnie, bo parkowanie kilku klamotów, a parking przy drodze to inna bajka. Jeśli kruszywo ma być wierzchnią warstwą bez kostki czy asfaltu, to zamiast 0-31, lepiej dać np. 4-31, bo czystsze.
Na parking to 8 cm wystarczy spokojnie, nawet taki Bruk-Bet u siebie na placu na produkcji ma ósemkę i wystarczy. Co do podbudowy to już 5eba napisał jak powinno być, jednak na "wierzch" żadnego kruszywa bym nie dał, beton, kostka, asfalt lub frez zalany emulsją. 4-31 może i czystsze ale pod kołami będzie się non stop mieszać i przemieszczać.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2648
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Napisze Ci jak to wyglada przy a4. Wiekszosc stacji-parkingow jest platnych 20 pln. W tej kwocie jest zawsze talon na jedzenie albo zakupy za ok 15pln. Na noc zawsze jest pelno, podobnie z weekendami. Za takie rzeczy placi firma i bierze sie faktire. Jedyna lipa jest taka ze nie sa to typowo strzezone parkingi i jak [wycenzurowano] auto to maja czyste raczki :). Taki typowo parking strzezony np Brzezimierz kasuje ok 30-40 pln za dobe i kierowca nic z tego nie ma a ruch tez tam maja bo wiele firm wymaga strzezonego parkingu np na weekend.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Prócz tamtego razu, też takiej nie widziałem. Pewnie robiona na zamówienie. Tylko co z tego, jak położyli na błocie i już były koleiny :lol: No nie wiem czy 8cm to nie za mało, czy nie lepsze 10cm. Tłuczeń można zastąpić gruzem, to oczywiste i tańsze. Jednak musi to być zrobione solidnie, bo parkowanie kilku klamotów, a parking przy drodze to inna bajka. Jeśli kruszywo ma być wierzchnią warstwą bez kostki czy asfaltu, to zamiast 0-31, lepiej dać np. 4-31, bo czystsze.
0-31 lepsze bo drobna frakcja klinuje i jak już wyżej napisałem - robi się beton(prawie :) rzecz jasna) - a to drobne po paru dobrych deszczach i tak wchodzi w głąb a na wierzchu zostaje czyste - ja dałem czyste 0-31 by właśnie mieć czysto - jest drożej i dłużej trwało dobre spojenie się gdzie mieszanka do stabilizacji bardziej brudzi (też przestanie po jakimś czasie bo piasek wpłucze się niżej) ale zagęszcza się natychmiastowo praktycznie i jest tańsza - mówię cały czas o mieszankach czy klińcach na kamieniu naturalnym - by było czyste, a nie wnosić butami czerwony czy szary, biały szlam melafirowy/wapienny po jakim kol wiek deszczu.
Gruz kuszony to nie tylko oszczędność, ma fajne właściwości i jest idealny na pierwszą warstwę, w sumie to on robi całą robotę z nośnością - 0-31 na nim jest dla wyrównanie i oka - dałbyś więcej jak 8cm i będzie pływać.
Miejsce na nawrotki kostka, reszta tłuczeń, bo nie każdy kierowca wie, że głowa nie tylko do noszenia czapki jest i że na takim podłożu wypadałoby większym łukiem jechać a nie w miejscu nawracać, chociaż to ju kwestia ustalenia komunikacji na danym parkingu

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Dobry parking może się cenić wyżej.
Ciężko podać definicję bezpiecznego miejsca parkingowego: oświetlone, ogrodzone, monitorowane, ograniczony dostęp(tylko pracownicy, ochrona i klienci)... wtedy to będzie i 30-50zł kosztować.
Ale chyba na początku zacząć z niższej półki. Wystarczy parking utwardzony, oświetlony, przyzwoite jedzenie, toalety i prysznice.
Cenowo: 10-15zł za postój, 15-20zł postój +śniadanie, 15-20zł postój + prysznic. To są przykładowe i akceptowalne ceny, oczywiście na wszystko musisz dawać faktury bo po tygodniu nikt nie stanie.

Odnośnie utwardzenia, najpierw musisz ocenić warunki jakie tam masz. Może musisz wybrać z 0,5 metra i dopiero dawać gruby tłuczeń - stabilizacja mech wibracyjna - drobny 8-16, 8-32 i znowy stabilizacja a najlepiej to cementem zastabilizować.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: