Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 lis 2015, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2008, 11:07
Posty: 83
GG: 1
Samochód: Scania
Lokalizacja: Maz/podl

Witam.
Mam problem z obsługą tachografu cyfrowego, a dokładnie z wpisem manualnym. Przykład:
Wyjmuje kartę o 10:00 22.11.2015 następnie mam pauze do 15:00 23.11.2015. Wsiadam do auta o 15:00 23.11.2015 wkładam kartę i chcąc zrobić wpis manualny mam datę ostatniego wyjecia poprawną , ale druga data zamiast 15:00 23.11.2015 to 10:01 22.11.2015 i mogę zmienić tylko godzinę. Przeskoczę parę minut np. do 11:10 22.11.2015 to przy następnym wpisie mam 11.11 22.11.2015. Czyli nie da mi się ustawić daty włożenia karty , chodz to i tak powinno być automatyczne?

_________________
Usuwanie ograniczenia mocy/adblue Scania


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Jak wyjąłeś kartę o 10 i chcesz robić wpis manualny, to tacho pyta czy koniec zmiany czy nie.
Jak dasz tak, to ustawi godzinę rozpoczęcia na aktualną godzinę, czyli w Twoim przypadku na 15, jeśli dasz nie, to wtedy od 10.01 rejestrujesz czynności które robiłeś od wyjęcia karty.
Kiedy np. do 10.50 miałeś młotki, to kolejny wpis będzie od 10.51 itp.


Wciskasz strzałkę do góry i czekasz aż godzina zmieni się na aktualną, następnie kontynuujesz wpis manualny.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2008, 11:07
Posty: 83
GG: 1
Samochód: Scania
Lokalizacja: Maz/podl

Trzymam strzalke do gory i tak minuta po minucie zmieniam na odpowiednia date? Czy dluzsze przytrzymanie zmieni na aktualny dzien i godzine. Bo tak ciezko po minucoe jechac i wbic 30h pauzy.

_________________
Usuwanie ograniczenia mocy/adblue Scania


Trzymasz cały czas aż dojdziesz do godziny włożenia karty. Jak tylko będę miał możliwość, to nagram filmik.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Jak przytrzymasz dłużej, to będzie się zmieniało szybciej.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

tutaj masz info. kliknij np. w pierwszy link od góry


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

Tylko to jest nowszy typ tachografu i sprawa jest o wiele łatwiejsza.

Filmik ode mnie, ale też na takim samym typie tachografu:

https://www.youtube.com/watch?v=d61iipOkXcA


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Trzymasz po prostu długo i ci najpierw przeskakuje minutę po minucie, później co parę minut, później godziny, a później dni. Tak kretyńskiego rozwiązania jeszcze nie widziałem. Nawet ustawianie zegara w mikrofali jest lepiej zrobione. O ile zmienić czas między wyciągnięciem, a włożeniem jest spoko, o tyle coś wpisywać na zasadzie, że kilka godzin miałeś inną aktywność można dostać zaburzeń nerwicowych. Nie polecam tego robić, bo [wycenzurowano] jesteś zanim zaczniesz pracować.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2008, 11:07
Posty: 83
GG: 1
Samochód: Scania
Lokalizacja: Maz/podl

W tych filmikach właśnie brakuje tego ze jak się przytrzyma to leci szybko. Domyśliłem się tego ale za krótko trzymałem. Po waszych radach na chama długo trzymałem i zaczęło lecieć szybko. Rozwiązanie nie wygodne i nie intuicyjne.

_________________
Usuwanie ograniczenia mocy/adblue Scania


Niestety tak to wygląda. Tachograf pokazany na filmiku jest o wiele wygodniejszy. W tym "starszym" typie trzeba również pamiętać, że po wykonaniu wpisu manualnego musisz sam wpisać jeszcze kraj rozpoczęcia, a w nowszym typie automatycznie Cię pyta.


Poniżej prezentuję filmik z wpisem manualnym w tachografie "starego" typu. Po włożeniu karty wpisuję dyspozycyjność od ostatniego wyjęcia karty, ponieważ przebywałem na dyżurze w dyspozycji pracodawcy.

Tachograf pokazuje godzinę 15:11 (UTC), w rzeczywistości była 16:11. Ten typ tachografu zawsze pokazuje godzinę w czasie UTC, dlatego zawsze należy na to zwrócić uwagę.

Po zalogowaniu karty wciskam przycisk i trzymam aż przestanie zmieniać godzinę. Cofam do 22:10 (UTC), w rzeczywistości 23:10, ponieważ do tego czasu byłem na dyżurze. Od 22:10 (UTC) czyli 23:10 zacząłem pracę. Okres od 22:10 (UTC) czyli 23:10 do momentu włożenia kart dokumentuję jako inna praca zmieniając selektor na młotki. Ponieważ tego dnia już logowałem kartę do tachografu, to nie wpisuję kraju rozpoczęcia. Przy pierwszym logowaniu należy wpisać kraj rozpoczęcia.

https://www.youtube.com/watch?v=k5AVmvq ... load_owner


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: