Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 paź 2015, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

może mi ktoś podpowie jak sobie z tym radzić? ciekawostka jest to, że najbardziej zaparowane są od strony gdzie mam głowę ale też i przednia szyba jest cala zaparowana po nocy. Musze 10 min przed ruszeniem odpalac klime zeby się pozbyć tej wody. :/ Też tak macie?


Post Wysłano: 02 paź 2015, 19:56

Lekko uchyl szyby albo szyberdach. Inaczej nic nie zrobisz. W zimie to jeszcze będą Ci zasłony przymarzały do szyby.
Za dużo wilgoci masz w aucie i tyle. Jeździj z uchylonym szyberdachem, gotuj z otwartymi szybami i tyle.


Post Wysłano: 02 paź 2015, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Moze filtr kabinowy wymienic, moze to cos pomoze.

Dzis widzialem w Realu jakies smieszne gabki do samochodu ktore niby chlona wilgoc i zapobiegaja parowaniu szyb, ale czy to dziala nie wiem....


Post Wysłano: 02 paź 2015, 22:49

Zawsze też możesz nasypać do bawełnianej skarpetki ryżu i umieścić ją pod np. fotelem. Ryż bardzo łatwo absorbuje wilgoć i może to też pomóc.
Osobiście stosuję czy to w zimie, czy w lecie metodę uchylonych szyb bocznych i szyberdachu. Proste, skuteczne i ma jeszcze jedną zaletę - cały czas jest zapewniona cyrkulacja powietrza, przez co wnętrze nie "zaśmierdnie".


Post Wysłano: 02 paź 2015, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
przez co wnętrze nie "zaśmierdnie".
Wystarczy się myc regularnie :)
Ja od siebie dodam, że szybko zimą usuniemy wilgoć bez rozsmarowywania szyb za pomocą klimatyzacji (zamiast na maksa zimno - ustawiamy ciepło + klima). Klimatyzacja dobrze wysusza szyby.
Do tego regularnie przecieranie DOBRYM płynem do mycia szyb.

Jak na parkingu/miejscu postoju nie rażą latarnie/światła - można spać przy odsuniętych firankach - ogrzewanie postojowe wysuszy...

Ja osobiście jak Jester - zostawiam uchylone szyby i/lub szyberdach.


Post Wysłano: 02 paź 2015, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Dobre też są pochłaniacze wilgoci np dodawane do obuwia czy też torebki z herbata. Idealnie chłoną wilgoć.

Wysłane z mojego D6603

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 03 paź 2015, 0:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Dobre też są pochłaniacze wilgoci np dodawane do obuwia czy też torebki z herbata. Idealnie chłoną wilgoć.

Wysłane z mojego D6603
O ile powierzchnia to pudełko od butów :)

ALe chyba w jakimś dyskoncie na literę LIDL widziałem takie "przemysłowe" w koszach...


Post Wysłano: 03 paź 2015, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

aha no dzieki za rady. Zobacze ten patent ze skarpetka i polacze go z uchylonym szyberem i moze to cos da. jeszcze raz dziekować :wink:


Post Wysłano: 03 paź 2015, 21:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Odnośnie parowania szyb to wymień filtr kabinowy, a nie to go wysusz i przepchaj pistoletem powietrznym od środka na zewnątrz (to powinno pomóc na chwilę). Źródłem wilgoci mogą też być mokre ubrania, ręczniki itp. zaglądnij do schowków, czy w którymś z nich nie masz tego typu rzeczy. Po drugie zobacz, czy nie dostaje się woda z podszybia, szyberdachu, uszczelnień drzwi do środka. Odnośnie pochłaniaczy wilgoci w koszach to działają na krótką metę (ok 2 tygodni do miesiąca), oraz mają nie miłą woń chemiczna. Najlepszym sposobem jest wietrzenie kabiny przez okna i szyberdach.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 03 paź 2015, 23:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

mi chodzilo o to ze po nocy mi sie tak robi jak webasto dziala. Jak mam webasto wylaczone to problemu nie ma :?


Post Wysłano: 04 paź 2015, 1:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Po prostu wilgoć zawarta w ciepłym powietrzu skrapla się na zimnych szybach.
Jak będziesz miał wolny weekend to zostaw auto na kilka/kilkanaście godzin auto z włączonym webastem na Maksa i uchylonymi szybami, jak masz szyber pod spojlerem to też możesz, a tak ogólnie wietrzyć jak tylko się da.
Jak gotowałeś wieczorem w kabinie to rano zaparowane szyby to nic nadzwyczajnego, wytrzeć ręcznikami papierowymi i włączyć klimę jak ruszysz.
Niektóre lodówki np. w Dafie 95, Renault Magnum mają to do siebie, że wygniatają się w nich uszczelki i przez nieszczelności wnika do nich ciepłe powietrze, a skroplona woda sobie cieknie w podłogę...

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 10 paź 2015, 9:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2015, 18:31
Posty: 1

Najlepiej lekko uchylić szyby :)


Post Wysłano: 10 paź 2015, 10:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

na razie delikatna szparka przy nie domknietym oknie daje rade :mrgreen:


Post Wysłano: 21 lis 2015, 13:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

Cytuj:
Cytuj:
Dobre też są pochłaniacze wilgoci np dodawane do obuwia czy też torebki z herbata. Idealnie chłoną wilgoć.

Wysłane z mojego D6603
O ile powierzchnia to pudełko od butów :)

ALe chyba w jakimś dyskoncie na literę LIDL widziałem takie "przemysłowe" w koszach...
Są takie pochłaniacze, no jak to na przykład: http://www.staxtradecentres.co.uk/produ ... sorber.htm sprawdzone, działa...


Post Wysłano: 07 gru 2015, 15:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2009, 14:33
Posty: 1
GG: 0

Dołączam się do opinii o tych pochłaniaczach. Stosuję i jestem mega zadowolony. A do szyb są też takie specjalne spraye które powodują, że nie ma parowania. Znacznie ułatwia funkcjonowanie.


Post Wysłano: 09 gru 2015, 0:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

To że parują szyby to nic innego jak czysta fizyka. Różnica temperatur w kabinie i na dworzu - czym większa tym więcej pary, a do tego efekt mieszkania w aucie - gotowanie, mokry ręcznik i takie tam.
Czasami jest też tak w autach z automatyczną klimą, że jak zgasisz silnik i wyłączysz zapłon to zamyka się automatycznie klapka obiegu zamkniętego. Wtedy dość szybko szyby są uparowane.


Post Wysłano: 15 sty 2016, 14:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2013, 17:49
Posty: 2
GG: 127281
Samochód: fiata Seicento

Ja słyszałam.... tylko sie nie napieprzajcie... ;) wsypuje się do skarpety ryż albo kuskus z zostawia za siedzeniem. ryż i kuskus maksymalnie wchłaniają wodę. Jak zaleje aparat zasypuje kuskusem ;) i to niejest żart.


Ostatnio zmieniony 16 sty 2016, 16:41 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Pisałem o tym kilka postów wyżej. Jeszcze jedna próba reklamy strony internetowej i będzie ban.


Post Wysłano: 15 sty 2016, 15:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

No nie. Dobrze słyszałaś czy też słyszałeś.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 18 lut 2016, 22:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2016, 22:12
Posty: 3
Lokalizacja: Szczecin

Różnica temperatur, po prostu uchyl lekko szybę. Ew. może jakieś preparaty do szyb na parowanie.


Post Wysłano: 18 lut 2016, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Różnica temperatur, po prostu uchyl lekko szybę. Ew. może jakieś preparaty do szyb na parowanie.
Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: