Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 sie 2015, 6:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2015, 5:56
Posty: 5

Witam. Proszę o podpowiedź bo dużo kierowców nie wie do końca jak dokładnie odpowiadać na te pytanie. Wracam z zagranicy z towarem na Finlandie i przejeżdżam przez bazę kręcę pauze weekendowa. Czy mogę Jechać na firme w czasie wakacyjnych zakazów i po drodze wypada mi jeszcze 9 godz pauzy na kraju przed dojazdem na bazę. Pozdrawiam


Post Wysłano: 16 sie 2015, 9:37

Podpinam się pod to pytanie. Jak to jest? Bo w przepisach jest powiedziane jasno, że przy powrocie zza granicy zakaz nie obowiązuje przy dojeździe do miejsca rozładunku lub na bazę. Tylko, że słyszałem dyskusję w której to jeden twierdził, że dostał mandat (od naszej inspekcji) za jazdę w czasie zakazu, gdy ruszył po 11h odpoczynku na rozładunek.


Post Wysłano: 16 sie 2015, 10:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1810
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Z tego co wiem, to żaden zakaz nie obowiązuje powracających z zagranicy przy okazaniu dokumentu CMR. Kumpel miał sytuacje, zatrzymali go, okazał CMR i temacik skończony, nikt nie miał pretensji.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 16 sie 2015, 11:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Ja od zawsze byłem (jestem?) przekonany, że można wracać, ale tylko pod warunkiem, że nie robiło się ostatniej pauzy (min 9h) w kraju :)


Post Wysłano: 16 sie 2015, 11:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2015, 5:56
Posty: 5

Aha czyli znowu jeszcze nie wiemy czy na sto procent można spokojnie dojechać do bazy. Może ktoś jeszcze podpowie dokładniej. Bo niedługo trzeba będzie ruszyć po pauzie dalej i nie wiadomo co robić. Czy czekamy do 22ej czy jedziemy.


Post Wysłano: 16 sie 2015, 11:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2015, 5:56
Posty: 5

Właśnie właśnie. Tu wychodzi jeszcze pauza 9 h po drodze w kraju.


Post Wysłano: 16 sie 2015, 11:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
Ja od zawsze byłem (jestem?) przekonany, że można wracać, ale tylko pod warunkiem, że nie robiło się ostatniej pauzy (min 9h) w kraju :)
a skąd ITD może wiedzieć czy robiłes pauze w kraju? beda via tolla sprawdzac czy co? ka karcie tez nie ma obowiazku robienia wpisu skad ruszasz i gdzie konczysz... no chyba, że km policza i czas ale czy bedzie im sie chciało?


Post Wysłano: 16 sie 2015, 11:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Dojdą do tego szybciej niż Ci się wydaje :mrgreen:


Post Wysłano: 16 sie 2015, 11:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2015, 5:56
Posty: 5

Właśnie właśnie co do tego ze dojdą to nie ma dyskusji bo to zrobią bez problemu bo zakończenie i rozpoczęcie jazdy tez trzeba robić niestety. Dalej dalej czekamy na odpowiedz


Post Wysłano: 16 sie 2015, 11:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
Właśnie właśnie co do tego ze dojdą to nie ma dyskusji bo to zrobią bez problemu bo zakończenie i rozpoczęcie jazdy tez trzeba robić niestety. Dalej dalej czekamy na odpowiedz
no nie wiem... ostatnio pytałem się krokodyla o to czy trzeba robić zakonczenie w innym kraju i powiedział mi, że nie trzeba skoro nie wyjmuje się karty z tacho....


Post Wysłano: 16 sie 2015, 11:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

proponuje zasięgnąć wiedzy u źródła (ITD) i tam wysłać zapytanie lub skorzystać z telefonu (codziennie w tygodniu są dyżury informacyjne) a w przypadku nie korzystnej wersji odpowiedzi zawsze można zrobić pauze na granicy i wpisać jako zakończenie kraj z którego się powraca i wtedy problemy znikną :)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 16 sie 2015, 12:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 cze 2008, 7:33
Posty: 112
GG: 1
Samochód: duży
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
proponuje zasięgnąć wiedzy u źródła (ITD) i tam wysłać zapytanie lub skorzystać z telefonu (codziennie w tygodniu są dyżury informacyjne) a w przypadku nie korzystnej wersji odpowiedzi zawsze można zrobić pauze na granicy i wpisać jako zakończenie kraj z którego się powraca i wtedy problemy znikną :)
I to się potwierdza.. Ostatnio jak wracałem od szkopa ,to na zakazie u nas to wywiązała się gadka na zwężce na a4 koło Opola, kolo mówił że wracał z Danii i zrobił już nas 9h pauzy i dalej pognał w zakazie na rozładunek. Pech chciał że go zieloni wyjeli, pauza na kraju= łapie Cię nasz zakaz. Kolo odmówił mandatu i sąd, w sądzie przegrał i g**** ich cmr-y interesowały..

A co do autora tematu to i tak Cię zakaz łapie bo przez Pl tranzytem jedziesz a jak stanowi a przepisy:
§ 3. 1. Przepisy § 2 nie mają zastosowania do: (...)
pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;


Post Wysłano: 16 sie 2015, 12:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

tak trudno przeczytać i zrozumieć akt prawny?

§ 3. 1. Przepisy § 2 nie mają zastosowania do:



5) pojazdów powracających z zagranicy w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;[/color]

6) pojazdów, które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazu, w odległości do 50 km od miejsca przekroczenia granicy, oraz oczekujących na granicy na wyjazd z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

nie ma nic na temat tego, że nie można zrobić pauzy przed dojzdem do bazy czy miejsca rozładunku.
Cytuj:
Witam. Proszę o podpowiedź bo dużo kierowców nie wie do końca jak dokładnie odpowiadać na te pytanie. Wracam z zagranicy z towarem na Finlandie i przejeżdżam przez bazę kręcę pauze weekendowa. Czy mogę Jechać na firme w czasie wakacyjnych zakazów i po drodze wypada mi jeszcze 9 godz pauzy na kraju przed dojazdem na bazę. Pozdrawiam
Nie kończysz przewozu drogowego, jedziesz w tranzycie do Finlandii więc po prostu nie możesz jechać.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 sie 2015, 17:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2015, 5:56
Posty: 5

O O i jest odpowiedź wkoncu na temat. Czyli nie można jechać i tyle. Startujemy o 22 i koniec tematu. Dzięki za info pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: