Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 cze 2015, 17:55
Posty: 3
Samochód: Duży kamper
Lokalizacja: Wrocław

Witam kolegów.

Na początku witam wszystkich, ponieważ jestem tutaj nowy. Mam nadzieję, że nic nie skopałem i dodałem ten temat we właściwym dziale etc.

Mam nietypowe pytanie - czy istnieją jakieś firmy, które mają taką wagę pojazdów ciężarowych która pozwala na ważenie każdej osi i każdego koła po kolei ? Gadałem już z paroma diagnostami i oni nie mają ani nie znają wag, na które można najeżdżać każdym kołem osobno.

Zapytacie po co mi to. Otóż kupiłem (i zarejestrowałem) sobie 10-tonowego kampera i potrzebuję dokładnie go zważyć aby wiedzieć jak rozłożyć w nim ładunek - będę instalował w nim butle LPG i kilka dodatkowych dużych akumulatorów, więc parę set kilo dojdzie, co będzie miało spory wpływ na stateczność/zachowanie się pojazdu na drodze.

Dodam, że chodzi o województwo dolnośląskie, a pomiar nie musi być superdokładny - chodzi raczej o proporcje między wagami poszczególnych kół/osi i porównanie ich z danymi producenta, tak aby wyliczyć które koła dociążyć bardziej, a które mniej przy montażu akumulatorów/butli.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

wiesz co?
takie wagi na pewno mają inspektorzy lub zarządy dróg - jezeli chcesz ważyć każde koło.
z drugiej strony po co wżyć każde koło - chyba nie masz zawieszenia niezależnego tylko normalna sztywna belkę.
w sprawie kamperów pogadaj z Cyrylem.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 cze 2015, 17:55
Posty: 3
Samochód: Duży kamper
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
wiesz co?
takie wagi na pewno mają inspektorzy lub zarządy dróg - jezeli chcesz ważyć każde koło.
z drugiej strony po co wżyć każde koło - chyba nie masz zawieszenia niezależnego tylko normalna sztywna belkę.
w sprawie kamperów pogadaj z Cyrylem.
Hehe, tak się składa że Cyryla znam z innego forum.
Czasem mam wrażenie, że Cyryl jest jakimś celebrytą, jak ludzie po raz kolejny piszą "pogadaj z Cyrylem" :P

EDIT:
Co do ważenia koła. Chcę ważyć każde koło, aby wiedzieć procentowo jak bardzo każda strona jest obciążona.

Ale iść do inspekcji aby mi zważyli pojazd ? Nie jest to takie samobójstwo trochę ? A nuż widelec jeszcze coś znajdą... :P


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

Nie wiem,na ile wiarygodny byłby taki pomiar.Możesz jednak poszukać jakiegokolwiek składu, nie wiem z węglem,budowlanego,złomowiska,obojętne byleby była elektroniczna waga najazdowa i tyle miejsca wokół niej,by można pomanewrować tym kamperem najeżdżając każdym kołem z osobna.Coś napewno wskaże taka waga,ale czy to będzie właściwy odczyt wagi??

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Taką wagą dysponowali na skupie makulatury pod Wrocławiem (tzn nie wiem, czy to był dosłownie skup,ale ładowałem tam makulaturę którą zwozili swoimi autami "skądś". Firma recyklingowa może?).
Jadąc DK94 w stronę Wrocławia mijało się Komorniki za Środą Śląską i w kolejnej wiosce był po lewej skup. Nazywał się chyba MAK (głowy nie dam, bo dawno tam byłem). Mieli tam wagę najazdową podłączoną pod laptopa gdzie ważyło się poszczególne osie (koła).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
wiesz co?
takie wagi na pewno mają inspektorzy lub zarządy dróg - jezeli chcesz ważyć każde koło.
z drugiej strony po co wżyć każde koło - chyba nie masz zawieszenia niezależnego tylko normalna sztywna belkę.
w sprawie kamperów pogadaj z Cyrylem.
Hehe, tak się składa że Cyryla znam z innego forum.
Czasem mam wrażenie, że Cyryl jest jakimś celebrytą, jak ludzie po raz kolejny piszą "pogadaj z Cyrylem" :P

EDIT:
Co do ważenia koła. Chcę ważyć każde koło, aby wiedzieć procentowo jak bardzo każda strona jest obciążona.

Ale iść do inspekcji aby mi zważyli pojazd ? Nie jest to takie samobójstwo trochę ? A nuż widelec jeszcze coś znajdą... :P
ne nie sądzę by był celebrytą - po prostu wiem (inni też wiedzą) że ma campera więc zawsze może cos podpowie.
inspektorów nie ma się co bać nie gryzą i w swoim gronie też maja hobbystów najlepiej zadzwoń do nich w czasie dyżuru i popytaj o taką możliwość.
poza tym maja wiedzę gdzie takie wagi są i może podpowiedzą.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Nie wiem,na ile wiarygodny byłby taki pomiar.Możesz jednak poszukać jakiegokolwiek składu, nie wiem z węglem,budowlanego,złomowiska,obojętne byleby była elektroniczna waga najazdowa i tyle miejsca wokół niej,by można pomanewrować tym kamperem najeżdżając każdym kołem z osobna.Coś napewno wskaże taka waga,ale czy to będzie właściwy odczyt wagi??
Niestety, ale na większość wag musisz wjechać na "górkę". Jak cały samochód stoi na "górce" to nie ma problemu. Natomiast do ważenia osi waga musi być "wpuszczona" w nawierzchnie, tak, aby samochód stojąc na niej tylko częściowo, dalej był w poziomie. W innym wypadku wynik możesz wykorzystać jedynie w totolotku.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2011, 18:39
Posty: 360
GG: 1
Samochód: Coś tam zawsze jest
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska i reszta świata

Cytuj:
Niestety, ale na większość wag musisz wjechać na "górkę"....
Nie wszędzie,wystarczy poszukać.Choćby nawet duże wagi najazdowe/przejazdowe do 50- 60ton w punktach skupu zbóż.

_________________
Ganiam hulajnogą,bo lubię świat bez pedałów.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Przecież nie napisałem, że wszystkie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 cze 2015, 17:55
Posty: 3
Samochód: Duży kamper
Lokalizacja: Wrocław

Dzięki wszystkim za pomoc, w takim razie będę po prostu obdzwaniał składy opału i odpytywał jakie wagi mają (i czy można ich użyć).


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: