Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 cze 2015, 1:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Panowie, mam pytanie dotyczące toll collect. W przyszłym tygodniu mam ruszać na Anglię. W autach są zamontowane urządzenia do toll collect'a.
Czy przed wjazdem na teren Niemiec w urządzeniu tym trzeba coś ustawiać czy jak wyświetla na wyświetlaczu ilość osi, to można jechać.
Jak jest informowany użytkownik o niskim stanie konta, jakie dźwięki jak w przypadku via toll czy inaczej?
W poprzedniej firmie za każdym razem kupowaliśmy bilet w maszynach i nie miałem do czynienia z tym urządzeniem, a chciałbym mieć wiedzę jak to działa, zanim ściągnie mnie BAG :)


Post Wysłano: 27 cze 2015, 2:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jak się pali na zielono to można jechać, po przekręceniu zapłonu pyta się [nowa trasa] jeśli tak to skasuje licznik w eur, który nie ma powiązania ze stanem konta, tylko jest dla twojej informacji ile z niego pobrało od skasowania, [liczba osi] tutaj ewentualnie sobie możesz zmienić jak jedziesz np. samym ciągnikiem, [pozycja kosztów] dla ciebie nie istotne. W związku z tym, że system nie działa tak jak powiedzmy nasz viatoll ściągając pieniądze na bierząco tylko kwoty są zaksięgowywane ze zwłoką to urządzenie może się zablokować gdy już jesteśmy poza DE, a urządzenie w żaden sposób nie ostrzega nas przed niskim stanem konta.
Zasadniczo pobieżnie jak jest wszystko dobrze, a przeważnie jest to urządzenie jest bezobsługowe i wszystko działa.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 cze 2015, 9:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

No i w razie "W", gdy mamy awarię tolka, to Menu -> "Koszty" -> Pobór Manualny (i wykupujemy bilet)


Post Wysłano: 27 cze 2015, 11:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

To już jakieś info. Dziękuje.
Może spotkam jeszcze jakiegoś kierowce na bazie i będzie okazja podpytać.


Post Wysłano: 27 cze 2015, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Nie majstruj przy tolku, tylko pilnuj żeby się paliła zielona dioda. Jak dojeżdżasz do granicy z DE obserwuj czy złapie sygnał i na pierwszym kilometrze autostrady zacznie naliczać kasę. Resztę robi maszyna sama.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 28 cze 2015, 11:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

i sprawdz liczbe osi, sa chujki co po zlosci potem przestawiaja,grzebia w tym jak dostana auto w swoje rece na chwile...

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: