Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 mar 2015, 12:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2015, 14:31
Posty: 4

witam ,chciałbym sie dowiedzieć czy zdarzyły sie wam w trasie przypadki chorób typu złamana noga czy ręka np przy załadunku,atak wyrostka,konieczność wyrwania zęba czy inne przypadki wymagające przyjazdu karetki czy leczenia szpitalnego,jak to wyglada w praktyce bo niby jesteśmy ubezpieczeni,czy sami płacićie za porady medyczne w innych krajach


Post Wysłano: 09 mar 2015, 13:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Trafiłem do kliniki w Hamm,poleżałem 3 dni,zrobiono mi koronografię.Za klinikę i zabieg był jeden rachunek,za Rkę drugi,bo to dwie różne usługi.NFZ zapłacił bez zająknięcia,bo łaski nie robi.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 09 mar 2015, 14:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
witam ,chciałbym sie dowiedzieć czy zdarzyły sie wam w trasie przypadki chorób typu złamana noga czy ręka np przy załadunku,atak wyrostka,konieczność wyrwania zęba czy inne przypadki wymagające przyjazdu karetki czy leczenia szpitalnego,jak to wyglada w praktyce bo niby jesteśmy ubezpieczeni,czy sami płacićie za porady medyczne w innych krajach
to na pracodawcy spoczywa obowiązek zapewnienia ci opieki medycznej przy zdarzeniach i chorobach w czasie pracy :) i to w jego gestii jest dopilnowanie żebyś posiadał ważną kartę EKUZ i najlepiej dodatkową polisę bo NFZ wszystkiego nie pokrywa, ale to nie twoje zmartwienie

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 11 mar 2015, 14:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

Przecież w Unii masz opiekę medyczną za darmo, tak jak mieszkańcy Unii u nas. Nie wiem jak to jest gdybyś w czasie kręcenia 45 chciał zmienić płeć albo wstawić tytanowe plomby w zębach, ale w razie jakichś problemów zdrowotnych w Unii normalnie możesz się udać do lekarza, czy zadzwonić po karetkę. Nie wiem jak to jest teraz, ale przedtem wyrabiało się kartę w NFZ, że jesteś ubezpieczony. Teraz nie wiem.


Post Wysłano: 11 mar 2015, 18:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Przecież w Unii masz opiekę medyczną za darmo, tak jak mieszkańcy Unii u nas. Nie wiem jak to jest gdybyś w czasie kręcenia 45 chciał zmienić płeć albo wstawić tytanowe plomby w zębach, ale w razie jakichś problemów zdrowotnych w Unii normalnie możesz się udać do lekarza, czy zadzwonić po karetkę. Nie wiem jak to jest teraz, ale przedtem wyrabiało się kartę w NFZ, że jesteś ubezpieczony. Teraz nie wiem.
no no ,albo masz karte EKUZ albo dostajesz rachunek i możesz potem się ciągać o zwrot kosztów

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 14 mar 2015, 11:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

W zeszłym roku połamały mnie korzonki w Norwegii. Mała miejscowość gdzie nie było szpitala a jedynie publiczna przychodnia. Ledwo doszedłem. Przyjęli mnie bez problemu. Pani doktor zbadała, wypisała receptę. Po wyjściu z gabinetu zapłaciłem w specjalnym automacie 160nok czyli ok 80zł. Lek w aptece kosztował chyba ok. 45zł. Karta z NFZ się nie przydała.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 14 mar 2015, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

Cytuj:
Cytuj:
Przecież w Unii masz opiekę medyczną za darmo, tak jak mieszkańcy Unii u nas. Nie wiem jak to jest gdybyś w czasie kręcenia 45 chciał zmienić płeć albo wstawić tytanowe plomby w zębach, ale w razie jakichś problemów zdrowotnych w Unii normalnie możesz się udać do lekarza, czy zadzwonić po karetkę. Nie wiem jak to jest teraz, ale przedtem wyrabiało się kartę w NFZ, że jesteś ubezpieczony. Teraz nie wiem.
no no ,albo masz karte EKUZ albo dostajesz rachunek i możesz potem się ciągać o zwrot kosztów
Jak wyrabiałem, to zajęło mi to godzinę, więc w czym problem??


Post Wysłano: 16 mar 2015, 9:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2010, 21:42
Posty: 288
GG: 1843593
Samochód: MAN
Lokalizacja: EWI

Cytuj:
W zeszłym roku połamały mnie korzonki w Norwegii. Mała miejscowość gdzie nie było szpitala a jedynie publiczna przychodnia. Ledwo doszedłem. Przyjęli mnie bez problemu. Pani doktor zbadała, wypisała receptę. Po wyjściu z gabinetu zapłaciłem w specjalnym automacie 160nok czyli ok 80zł. Lek w aptece kosztował chyba ok. 45zł. Karta z NFZ się nie przydała.

Może dlatego się nie przydała, że Norewgia nie należy do UE. Gdyby należała może nie musiałbyś płacić.


Post Wysłano: 16 mar 2015, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Przecież w Unii masz opiekę medyczną za darmo, tak jak mieszkańcy Unii u nas...
nigdzie nie ma opieki medycznej za darmo. różnica polega na tym: kto za to płaci?

możesz zrobić sobie operację zabieg w dowolnym państwie UE, musisz zapłacić z własnej kieszeni, a NFZ zwróci Ci ale tylko do wysokości refundacji jaka jest przewidziana w Polsce.
oczywiście jeżeli nie masz dodatkowego ubezpieczenia.
i tak każdy taki zabieg w Niemczech będzie droższy niż w Polsce, ale już w Czechach jest taniej.

doszło do tego, że gdy we Wrocławiu czeka się na operację zaćmy 3-5 lat, klinika okulistyczna Nachodu ma swoje stoiska w Auchanie i tam można się zapisać na operację w Nachodzie od ręki.
Czesi finansują przejazd do siebie, robią operację i odwożą do domu (Wrocławia). to wszystko zawierają w fakturze, którą płacisz i przedstawiasz w NFZ, całość i tak jest niższa od polskich stawek.
więc zamiast czekać kilka lat na operację za darmo, wykładasz kasę i czekasz na zwrot miesiąc-dwa.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 16 mar 2015, 23:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

W Irlandii nawet wizyta u lekarza rodzinnego jest platna 60 euro, chyba że masz medical card. Żeby ją uzyskać musisz mieć albo bardzo niskie dochody, albo wiek emerytalny.
Doba w szpitalu to 70 euro, ale za to masz trzy posiłki i deser, ktore wybierasz sobie z karty menu jak w restauracji :)

Wysłane z mojego GT-I9300


Post Wysłano: 16 mar 2015, 23:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Doba w szpitalu to 70 euro, ale za to masz trzy posiłki i deser, ktore wybierasz sobie z karty menu jak w restauracji :)...
ile w polskim szpitalu doba - nie wiem, ale:
opieka medyczna na światowym poziomie, lekarze, pielęgniarki, rehabilitantki - pierwsza klasa.
ale jednocześnie stawka dzienna 5,5zł (to jest coś co nie nadaje się do jedzenia, ani z wyglądu, ani ze smaku, ani z przydatności dla organizmu) i lodówka jedna na piętro z kłódką jak w Alternatywy 4.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 17 mar 2015, 11:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Cytuj:
W Irlandii nawet wizyta u lekarza rodzinnego jest platna 60 euro, chyba że masz medical card. Żeby ją uzyskać musisz mieć albo bardzo niskie dochody, albo wiek emerytalny.
Doba w szpitalu to 70 euro, ale za to masz trzy posiłki i deser, ktore wybierasz sobie z karty menu jak w restauracji :)

Wysłane z mojego GT-I9300
Sugerujesz ludziom, że idąc do szpitala płacisz 70e x ilość dób a to nie jest prawdą. Jest roczny limit opłat i płacisz tylko za kilka pierwszych dni. Czyli nie ma problemu.
A jakość opieki medycznej w porównaniu z polska służbą zdrowia to kosmos.

Radek Wrodarczyk


Post Wysłano: 17 mar 2015, 13:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Nie wiem jaki jest limit. Wystarczy, że lezysz 10 dni i 700 euro nie Twoje. Znajomy miał zerwne ścięgna i za pobyt rachunek dostał.
Co do jakości obsługi, bardzo chwalił.
Ja na szczęście przez 7 lat nie miałem przyjemności leżenia w szpitalu.

Wysłane z mojego GT-I9300


Post Wysłano: 17 mar 2015, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

Rachunek dostał, ale nie więcej niż 750e. Umówmy się, że dwa tygodnie kiepsko płatnej pracy za dobrą opiekę to nie majątek.

Teraz policz ile płacisz miesięcznie na składkę zdrowotna, dodaj ze 2-3 wizyty u GP i porównaj w skali roku do polskich obciążeń. Mi wychodzi duuuuzo mniej.

Ps
Od 8 lat sam nie korzystałem, ale mam w rodzinie lekarza ;) No i czasem z dziećmi do GP...

Radek Wrodarczyk


Post Wysłano: 03 lut 2016, 16:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Dużo tematów jeszcze odkopiesz?


Post Wysłano: 25 lut 2016, 23:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2016, 22:12
Posty: 3
Lokalizacja: Szczecin

Miałem problem z zębem, bardzo bolesny. Ale z załatwieniem tego "problemu" nie było raczej trudności, nie ma się co martwić na zapas jeżeli chodzi o choroby w trasie :) Przynajmniej jak na tę chwilę to był ten jeden jedyny medyczny problem w moim przypadku.


Post Wysłano: 17 mar 2016, 0:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2016, 0:48
Posty: 1

Przy ratowaniu życia w unii za granicą to jest prawda, co innego jak coś nie na kasę chorych, kiedy dobrowolnie się udajemy dentysta, jakieś zabiegii estetyczne, to jest wtedy cięzko finansowo...

_________________
ogłoszenia towarzyskie typy sportowe retro cegła


Post Wysłano: 09 maja 2016, 10:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2016, 10:12
Posty: 1

Witam

z tego co wiem ze wszelkie poniesione koszty sa zwracane.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: