Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 paź 2014, 10:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2014, 10:03
Posty: 1

Siema. Podczas ostatniej trasy pękła mi przednia szyba. Pęknięcie nieduże, ale w razie jakiejś kontroli byłby problem i pewnie mandat. Musiałem znaleźć warsztat i poczekać na dostawę konkretnego modelu. Także 650 EUR w plecy i strata czasu... Słyszałem, że robią coś takiego jak folia ochronna, którą sam naklejasz na szybę i dopiero po powrocie szybę wymieniasz na nową. Ktoś wie... warto? Gdzie to dostać?


Post Wysłano: 10 paź 2014, 13:43

Marna próba prowokacji reklamy.
A jeśli już naprawdę udajesz, że nie znasz tematu to wystarczy poszukać na allegro albo w googlach. I wszystko będzie jasne.


Post Wysłano: 10 paź 2014, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

Cytuj:
Musiałem znaleźć warsztat i poczekać na dostawę konkretnego modelu. Także 650 EUR w plecy i strata czasu...
Łahahaha Do czego ta szyba?? Do Bentleya?? Jeśli nawet sprzedajesz te gó**iane folijki, to ja nie kupiłbym. Jak to naklejać?? ze środka?? Narobić bąbli?? Czy z zewnątrz?? A jak pada deszcz??


Post Wysłano: 10 paź 2014, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Łahahaha Do czego ta szyba?? Do Bentleya??
Lecąc offtopem... Też uważam, że to próba reklamy.
Niemniej jednak kwota jak najbardziej realna.
Naturalnie jeżeli weźmiemy pod uwagę nowe szyby kupowane i montowane w ASO.
Dla przykładu: MAN TGA XXL 2006. Oryginalna szyba około 3600zł (cena w 2012r).
U prywaciarza zamiennik 1000zł (z robocizną).


Post Wysłano: 10 paź 2014, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

prawda jest taka że jak jest odprysk czy zaczyna pękać szyba można spróbować nakleić nawet zwykłą taśmę przezroczystą by zabezpieczyć pęknięcie przed zabrudzeniem.
potem po wykonaniu naprawy szyby nie ma praktycznie śladu choć wszystko zależy od tego jak wygląda pęknięcie.

na swojej szybie mam załatane pęknięcie o długości 5-6 centymetrów w kształcie łuku - powstało chyba od ciężarka z koła - nawiercone 5 otworów zrobione bez gwarancji i trzyma już 6 rok.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 11 paź 2014, 0:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
prawda jest taka że jak jest odprysk czy zaczyna pękać szyba można spróbować nakleić nawet zwykłą taśmę przezroczystą by zabezpieczyć pęknięcie przed zabrudzeniem.
potem po wykonaniu naprawy szyby nie ma praktycznie śladu choć wszystko zależy od tego jak wygląda pęknięcie.

na swojej szybie mam załatane pęknięcie o długości 5-6 centymetrów w kształcie łuku - powstało chyba od ciężarka z koła - nawiercone 5 otworów zrobione bez gwarancji i trzyma już 6 rok.
ja wychodzę z założenia że od czasu do czasu nowa szyba to nie katastrofa (zawsze poniżej 1000zł z montażem) i lepsza widoczność dla kierowcy :D dlatego nie naprawiam

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 11 paź 2014, 8:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
prawda jest taka że jak jest odprysk czy zaczyna pękać szyba można spróbować nakleić nawet zwykłą taśmę przezroczystą by zabezpieczyć pęknięcie przed zabrudzeniem.
potem po wykonaniu naprawy szyby nie ma praktycznie śladu choć wszystko zależy od tego jak wygląda pęknięcie.

na swojej szybie mam załatane pęknięcie o długości 5-6 centymetrów w kształcie łuku - powstało chyba od ciężarka z koła - nawiercone 5 otworów zrobione bez gwarancji i trzyma już 6 rok.
ja wychodzę z założenia że od czasu do czasu nowa szyba to nie katastrofa (zawsze poniżej 1000zł z montażem) i lepsza widoczność dla kierowcy :D dlatego nie naprawiam

no pewnie bogatemu wszystko wolno szczególnie jak się zarabia 1200 zł/miesiąc to spokojnie można od czasu do czasu pozwolić sobie na nową szybę za 1000 zł z montażem.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 11 paź 2014, 8:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Do TGX XLX szyba wraz z montażem 500 zł, szyba nowa.

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 11 paź 2014, 9:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Ja też robiłem odprysk w szybie. Gość narzekał, że już dość długo jeżdżone było z tym odpryskiem i się zabrudził(odprysk był już przed zakupem samochodu). Toteż po wykonanej robocie widać ten odprysk, ale z zewnątrz szyba jest gładka więc nie niszczy piór wycieraczek. Facet mówił, że jak odprysk jest zalany, to zabezpiecza też przed ewentualnym dalszym pęknięciem.


Post Wysłano: 11 paź 2014, 14:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
no pewnie bogatemu wszystko wolno szczególnie jak się zarabia 1200 zł/miesiąc to spokojnie można od czasu do czasu pozwolić sobie na nową szybę za 1000 zł z montażem.
patrze tu z perspektywy właściciela a nie kierowcy i u nas taką praktykę się stosuje i w żadnym aucie przez ostatnie 10 lat nikt nie naprawiał szyby - zawsze wymiana

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 11 paź 2014, 17:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Poczekamy aż stary dowie się, że teraz szyby się naprawia a nie wymienia. Ciekaw jestem czy nadal z chęcią wyrzyga ten ledwie 1000zł raz na jakiś czas, dla subiektywnie lepszej widoczności kierowcy.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: