Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 lut 2015, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Nawet byłem na miejscowym komisariacie sprawdzić stan punktów czy na odkurzacz mogę już wymienić i okazało się, że punkty nie zostały przydzielone - więc wygląda na to, że sprawa jakby została zapomniana/zagubiona w akcji albo nie wiem co jeszcze bo z tego co wiem punkty niezależnie od mandatu karnego zostają przydzielone od razu po wykroczeniu.
a co ci dosypują do cukru? :lol:
pytam bo pierwszy raz słyszę że punkty są niezależne od mandatu :lol:
Jak odmówisz przyjęcia mandatu to punkty i tak dostajesz. Potem sąd roztrzyga o winie :D
nie ma czegoś takiego jak "potem" w prawie..... dopóki sprawa jest w toku i nie ma prawomocnego wyroku, nic ci nie mogą naliczyć ,tym bardziej miej na uwadze, że w tej konkretnej sytuacji jest tylko wskazanie właściciela pojazdu na osobę, która w tym okresie czasu dysponowała jego pojazdem, a czy była kierowcą w momencie popełnienia wykroczenia to tego jeszcze nikt nie wie ..... i można jeszcze sporo grać na zwłokę i wyjaśniać nawet rok

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 20 lut 2015, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 kwie 2014, 10:10
Posty: 10

To skrzyżowanie to jest jakiś chory patent wymyślony w chorej głowie...

Często tam przejeżdżam i jak widzę reakcję ludzi gdy zapala się żółte to zastanawiam się kiedy dojdzie tam do masakry. Ostatnio zresztą sam jak jechałem to musiałem awaryjnie hamować na bardzo krótkim odcinku. W dodatku wydaję się że żółte światło teraz świeci się znacznie krócej niż kilka miesięcy wstecz co znacznie utrudnia wyhamowanie. Jedyna rada to dojeżdżać do tego skrzyżowania z prędkością max 70 km/h lub nawet mniej i nagle hamować by stanąć 1 m przed linią zatrzymania. Do tego jeszcze powinna być kamerka bo nie wiadomo czy mimo takich środków nie dostanie się zdjęcia :P


Post Wysłano: 07 mar 2015, 12:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

W tym tygodniu dostalem pismo od SG w Kamienicy Polskiej z wiadomoscia o zastosowaniu wobec mnie srodka wychowawczego w postaci pouczenia. Takze sprawa zakonczona na moja korzysc.


Post Wysłano: 08 mar 2015, 19:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

W tym tygodniu w Radiu Kierowców był poruszany temat tego skrzyżowania i redakcja próbował zainteresować sprawą GDKiA. podobno w nadchodzącym tygodniu mają się do tego ustosunkować.Może uda mi się coś wysłuchać.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 23 mar 2015, 13:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 sie 2012, 9:48
Posty: 6
Samochód: Peżot!
Lokalizacja: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków

Panowie po prawie pol roku przyszla odpowiedz na moje pismo ktore im wyslalem. Zapytanie o nagranie homologacje skonczylo sie na pismie do szefa iz mandat wynosi 300zl. Brak punktow. Troche mnie to smieszy, bo sprawa rozbija sie jak zawsze o pieniadze. Nie ma co dawac za wygrana. Zastanawiam sie czy dalej im zawracac dupsko az do umorzenia sprawy??? Najlepsze ze kwit na 300zl/0pkt dostal boss :D

_________________
Kiedyś Ojciec powiedział mi pewną mądrość:

-JAK SIĘ NIE BEDZIESZ UCZYŁ ZOSTANIESZ KIEROWCĄ-

i książki poszły w kąt :)


Post Wysłano: 23 mar 2015, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Mnie tam z Rybnika w podobnej sytuacji straszą juz dobre 2 miesiące ze skierują sprawę do sądu.Wzywają na przesłuchania a ja po prostu to olewam,firma podała mnie po terminie 180dni wiec... :mrgreen:
Przez dwa miesiące przysłali 3 identyczne pisma ze jest to ostateczne wezwanie na przesłuchanie.

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 30 mar 2015, 11:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2015, 12:01
Posty: 39
Samochód: Iveco, Mercedes
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post Wysłano: 01 kwie 2015, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

Emil łowca fotoradarow dziś poruszył sprawę tego skrzyżowania nawet


Post Wysłano: 04 kwie 2015, 9:23

Nie bój, nie bój - już nieustraszeni, wielce "praworządni" strażnicy zadbają o to, by ten pseudo fotoradar miał odpowiednie umocowanie prawne a co za tym idzie był legalnym narzędziem do łupienia kierowców.
Niestety, po raz kolejny stwierdzam, że poprawa bezpieczeństwa w naszym wspaniałym kraju polega na sadzeniu mandatów a nie poprawie infrastruktury.
Zamiast zamontować liczniki, które z pewnością podniosłyby poziom bezpieczeństwa to lepiej od razu walić z grubej rury.


Post Wysłano: 04 kwie 2015, 10:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Nie bój, nie bój - już nieustraszeni, wielce "praworządni" strażnicy zadbają o to, by ten pseudo fotoradar miał odpowiednie umocowanie prawne a co za tym idzie był legalnym narzędziem do łupienia kierowców.
Niestety, po raz kolejny stwierdzam, że poprawa bezpieczeństwa w naszym wspaniałym kraju polega na sadzeniu mandatów a nie poprawie infrastruktury.
Zamiast zamontować liczniki, które z pewnością podniosłyby poziom bezpieczeństwa to lepiej od razu walić z grubej rury.
Masz rację. U nas w kraju pod przykrywką walki o bezpieczeństwo na drogach szuka się kasy żeby te skyrwysyny na stołkach mieli co przejadać. Ostatnia zmiana przepisów o mandatach z fotoradarów jednoznacznie to potwierdza. Nie ważne kto jechał ma zapłacić właściciel i tyle.


Post Wysłano: 17 kwie 2015, 15:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:05
Posty: 1
Samochód: TIR

Witam. Jak to w końcu jest z ta SG z Romanowa?? mają prawo wystawiać mandaty??? Wygrał już ktoś sprawe?? Pytam bo i mnie ten problem dotyczy..... Jakiś czas temu leciałem do Częstochowy załadowany 25ton stali. Nagle zapaliło sie żółte światło na bardzo krótko i nie zdążyłem zareagować i wyhamować co było efektem że przeleciałem przez skrzyżowanie. Przyszło pismo do szefa o wskazanie kierującego i do wyboru 3 opcje. obie 500zł ale z punktami karnymi lub bez. Nie wiem jak to rozegrać bo nie czuje sie winny na 100%. światło żółte pali się za krótko!!

Pisałem maila do komendanta w tej sprawie wysłał mi filmik ale to nie moje auto na nagraniu!! jakaś pomyłka. Poza tym napisał że 300zł i zamykamy sprawe. Śmierdzi mi to na kilometr.......


Post Wysłano: 17 kwie 2015, 15:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Pisałem maila do komendanta w tej sprawie wysłał mi filmik ale to nie moje auto na nagraniu!! jakaś pomyłka. Poza tym napisał że 300zł i zamykamy sprawe. Śmierdzi mi to na kilometr.......
ewidentnie chodzi o bezpieczeństwo :lol: tyle że budżetu gminy :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 17 kwie 2015, 15:25

Z tego, co Emil Rau spierał się ze S-M z Bytomia (kierujący dostał mandat z monitoringu miejskiego) to z jakiegokolwiek monitoringu Strażnik Miejski, wiejski czy inny tam ranger z texasu nie ma prawa ukarać kierowcy. Po krótkiej sprzeczce komendant zgodził się z argumentami Emila, po czym przyznał się, że "góra ich ciśnie" na nakładanie mandatów, a cała sprawa zakończyła się pouczeniem dla kierującego.


Post Wysłano: 02 sty 2016, 16:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2012, 23:24
Posty: 58
Samochód: MAN
Lokalizacja: KSU

Dzis odebralem list z sadu w czestochowie bo mandatu nie placilem. Sad uznal mnie za winnego i przyznal mi 200zl grzywny plus 50 zl dla panstwa i 30 oplaty sadowe czyli z 500 zrobiło sie 280


Post Wysłano: 26 sty 2016, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2015, 22:54
Posty: 101

W moim przypadku sąd stwierdził, że to straż miejska nie dotrzymywała dozwolonych terminów wysyłki poszczególnych zawiadomień, które mogą być wysłane tylko do jakiegoś czasu po zdarzeniu. Ponadto sąd nawet uznał, że ja nie mam pojęcia o tym, że coś się stało bo nie została odebrana żadna korespondencja od wiejskich z Romanowa.
Także sprawa rozeszła się po kościach bezboleśnie ale nie do przewidzenia był werdykt sądu i czy nie zaczną na nowo spamować skrzynki na listy (awizami)...

Szkoda, że nigdzie po drodze nie ma poruszonego prostego wątku technicznego- wyhamowania załadowanej ciężarówki przed światłami, które są wujowo wyregulowane - takie perfidne nastawienie na kasę jak juz wyżej koledzy pisali.


Post Wysłano: 28 sty 2016, 17:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
.... Ponadto sąd nawet uznał, że ja nie mam pojęcia o tym, że coś się stało bo nie została odebrana żadna korespondencja od wiejskich z Romanowa......
a świstak siedzi i zawija to w sreberka :lol:
powiedz mi który Sąd ma własną interpretacje prawną w procesie i nie interesuje go zapis KPC ???

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 02 lut 2016, 16:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2015, 22:54
Posty: 101

Cytuj:
Cytuj:
.... Ponadto sąd nawet uznał, że ja nie mam pojęcia o tym, że coś się stało bo nie została odebrana żadna korespondencja od wiejskich z Romanowa......
a świstak siedzi i zawija to w sreberka :lol:
powiedz mi który Sąd ma własną interpretacje prawną w procesie i nie interesuje go zapis KPC ???
Nie wiem, jak wrócę do domu to znajdę ten świstek (nie świstak) z sądu i wrzucę tu skan/zdjęcie to sobie przeanalizujesz. :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: