Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 wrz 2014, 10:01

Cześć. Temat rozchodzi się o EKUZ - Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, jak ją uzyskać? co mi przysługuję? jakie są tego koszty itp ? wiem że takie coś istnieje a na stronie NFZ nic nie znalazłem ciekawego.


Post Wysłano: 14 wrz 2014, 10:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Idziesz do wojewódzkiej siedziby nfz, bierzesz zaświadczenie o opłacaniu składek, skladasz wniosek i otrzymujesz kartę od ręki za darmo. Uzyskujesz bezpłatne świadczenia zdrowotne za granica kraju jesli oplacasz składki.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 14 wrz 2014, 10:20

Cytuj:
Idziesz do wojewódzkiej siedziby nfz, bierzesz zaświadczenie o opłacaniu składek, skladasz wniosek i otrzymujesz kartę od ręki za darmo. Uzyskujesz bezpłatne świadczenia zdrowotne za granica kraju jesli oplacasz składki.

Ubezpieczenie opłaca mi pracodawca, i ja również opłacam sobie sam prywatnie dodatkowo. W takim razię dziękuję Ci za pomoc! Raczej chyba jest to w miarę potrzebne nam.


Post Wysłano: 14 wrz 2014, 11:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

raczej nie nam a pracodawcom naszym - bo to on poniesie koszty twojego leczenia poza granicami kraju (jesteś w pracy a nie na wczasach ) dlatego co mądrzejsi szefowie dbają o to żebyś ją miał,bo to dla niego pewna forma darmowej polisy kosztów twojego leczenia :)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 14 wrz 2014, 23:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Jesli jest studentem czy ucznie to jemu :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 20 wrz 2014, 10:33

Wtakim razie działam :D


Post Wysłano: 20 wrz 2014, 11:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Pamiętaj o formularzu A1, pozyskasz go w ZUS.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 20 wrz 2014, 16:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Ja póki co mam kartę irlandzka do 2016. Jako, że już pracuję u polskiego pracodawcy, to wypadałoby mieć polską kartę.
Jakie są procedury?
Formularz A1 z ZUS. wypełniam go sam czy pracodawca? Z tym formularzem udaje się do NFZ, tak?
Jak mam umowę na czas określony, to jak to wygląda?


Post Wysłano: 20 wrz 2014, 17:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2011, 18:26
Posty: 254
GG: 117176
Lokalizacja: Ire

To chyba nie chodzi o miejsce pracy a rezydenture. Jesli zmieniles na Polske to IMO irlandzka karta traci waznosc.
Swoja droga, wyrobienie karty irlandzkiej jest banalnie proste (online). Po polska trzeba biegac osobiscie?


Post Wysłano: 20 wrz 2014, 19:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

RadekNet, tak, zmieniłem rezydenture. Wkrótce wracam z trasy i dlatego pytam co i jak, bo chcę sobie wyrobić polską kartę.


Post Wysłano: 21 wrz 2014, 12:13

Ja czytając na stronie NFZ doszukałem się że można złożyć wniosek online, FAX-em, pocztą lub e-mailem. Do głównej siedziby swojego województwa. OK formularz A1 i to wszystko ? nie trzeba żadnych zaświadczeń od pracodawcy że opłaca za nas składki itp ?


Post Wysłano: 21 wrz 2014, 12:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

O ile pamiętam to w tym A1 wszystko wpisujesz, resztę sami sprawdza sobie.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: