Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 sie 2014, 17:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Szukam i nie mogę znaleźć na WC tego tematu a na pewno jest, podeślijcie link bo chce dowiedzieć się jaka opinie na ten temat ma reszta użytkowników.

Do tego tematu powróciłem przez to : http://etransport.pl/wiadomosc,32523,sz ... adkow.html

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 10 sie 2014, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Chyba każdy normalny człowiek raczej instynktownie unika zrobienia komuś krzywdy, czy wypadku.
Chociaż w przypadku tych, którzy wyprzedzają i specjalnie wyhamowują, należałoby walic i jeszcze dobic gada...


Post Wysłano: 10 sie 2014, 20:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Chyba każdy normalny człowiek raczej instynktownie unika zrobienia komuś krzywdy, czy wypadku.
Chociaż w przypadku tych, którzy wyprzedzają i specjalnie wyhamowują, należałoby walic i jeszcze dobic gada...
Dokładnie tak. Ja zawsze jak jakiś buc robi coś głupiego na drodze to sobie obiecuję "nastepnym razem w niego walnę". Oczywiście nigdy się nie udaje, bo odruchy robią swoje. I tak już łatałem swoje auto (ominąwszy cudem faceta zajeżdżającego mi drogę w celu ominięcia karambolu wpadłem w poślizg i uderzyłem w krawężnik) i położyłem ciężarówkę do rowu żeby uratować życie debilowi w BMW...

To z "wal w osobówkę" to podobna gadka jak mamusie, które naklejają sobie nalepki "dziecko w samochodzie" argumentując to "bo jak by był wypadek, to ja bym akurat celowała w auto w którym nie ma dzieci...". Ktoś kto naprawdę jeździ i nie jest jakimś psychopatą tylko ma odruchy jak normalny człowiek wie, że można sobie planować a jak przyjdzie co do czego to odruchy biorą górę.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 10 sie 2014, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Orys fajnie że wróciłeś, dawno nie było grubszej awantury :) .

Ale ja w Ciebie wierzę, na pewno dasz radę udowodnić na forum kierowców ciężarówek, że to my jesteśmy po złej stronie mocy :D .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Ostatnio zmieniony 10 sie 2014, 23:12 przez Marecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Ortografia.


Post Wysłano: 10 sie 2014, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Orys fajnie że wróciłeś, dawno nie było grubszej awantury :) .

Ale ja w Ciebie wieżę, na pewno dasz radę udowodnić na forum kierowców ciężarówek, że to my jesteśmy po złej stronie mocy :D .
ta "wieża" to na pewno w uznaniu niewątpliwych zasług orysa. :oops:

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 10 sie 2014, 20:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2007, 22:25
Posty: 213

videorejestrator i nie trzeba walic w osobowke :)


Post Wysłano: 10 sie 2014, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Cytuj:
videorejestrator i nie trzeba walic w osobowke :)
Wręcz przeciwnie wtedy można. :mrgreen:


Post Wysłano: 10 sie 2014, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
Orys fajnie że wróciłeś, dawno nie było grubszej awantury :) .

Ale ja w Ciebie wierzę, na pewno dasz radę udowodnić na forum kierowców ciężarówek, że to my jesteśmy po złej stronie mocy :D .
No, widzę, że planujesz. Nawet nie próbowałeś się odnieść merytorycznie tylko od razu ad personam. Ale sorki, ja mogę podyskutować jak masz coś do powiedzenia w temacie...

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 22 sie 2014, 6:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2014, 6:37
Posty: 5
Samochód: Renault Midlum

Witam wszystkich.

Ostatnio spotkałem się z taką sytuacją na autostradzie.
Wyprzedzałem inną ciężarówkę. Na lewym pasie jakiś koleś był na tyle daleko żebym zdążył wyprzedzić ale oczywiście już daleka mruga światłami że zajeżdżam mu drogę. Po szybkim (jak na ciężarówkę) wyprzedzaniu koleś z osobówki wyprzedza mnie, pokazuje faka wjeżdża na mój pas i oczywiście hamuje. Ledwie udało mi się zatrzymać, metr dalej i zrobiłbym mu z dupy jesień średniowiecza. I teraz zastanawiam się co by było gdybym nie wyhamował - czyja wina? Co na to policja?
Miał ktoś z Was taką sytuację?


Post Wysłano: 22 sie 2014, 7:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Witam wszystkich.

Ostatnio spotkałem się z taką sytuacją na autostradzie.
Wyprzedzałem inną ciężarówkę. Na lewym pasie jakiś koleś był na tyle daleko żebym zdążył wyprzedzić ale oczywiście już daleka mruga światłami że zajeżdżam mu drogę. Po szybkim (jak na ciężarówkę) wyprzedzaniu koleś z osobówki wyprzedza mnie, pokazuje faka wjeżdża na mój pas i oczywiście hamuje. Ledwie udało mi się zatrzymać, metr dalej i zrobiłbym mu z dupy jesień średniowiecza. I teraz zastanawiam się co by było gdybym nie wyhamował - czyja wina? Co na to policja?
Miał ktoś z Was taką sytuację?
miał i to nie jedną.
rada jest jedna jak masz kamerkę to jesteś "do przodu" jak nie dzwonisz na znany wszystkim telefon i podajesz nr. rejestracyjne i w jakim kierunku pacjent jedzie, no chyba że dogonisz go na najbliższym parkingu lub skrzyżowaniu. :/

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 sie 2014, 10:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Jako że jeżdżę cały czas autostradą mam takie przypadki praktycznie co dziennie.
Jeśli osobówka od razu wjeżdżam na mój pas i zauważę tylko zapalające się światło stop, o razu wrzucam drogowe i przeciwmgielne.. gagatka nie ma w mgnieniu oka,
Szkoda że skończyły się czasy bójek na mopach czy poboczach, teraz każdy mocny na radiu.

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Post Wysłano: 24 sie 2014, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Znajomy nie wyhamował i skasował takiego debila. Całe szczęście że choć trochę wytracił prędkość i nikomu się nic nie stało. Przyjechała policja, wyciągnął im tarczkę opowiedział co i jak, pokazał, że nie jechał za szybko i dali mu spokój. Wina debila z osobówki była.

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 24 sie 2014, 21:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2009, 0:21
Posty: 240
GG: 0

Miałem tak na A7 na znanych górkach pod Kassel. Nie wiem czemu pacjent z tyłu mimo iż miał 3 pas do wyprzedzania wyjechał przede mnie, strąbił i wyhamował pod górką prawie do zera. A że miałem ponad 22 tony to zanim się wywlekłem na samą górę to sporo czasu straciłem. Zadzwoniłem z tym na policję ale mnie olali kompletnie mimo iż miałem dowód w postaci zapisu z wideorejestratora. Może gdybym był Niemcem..by się policja zainteresowała?

_________________
Jeśli coś kochasz, zwykle nie jest to pracą,
talent nie idzie w parze z wysoką płacą.


Post Wysłano: 01 wrz 2014, 6:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2014, 6:24
Posty: 43
Samochód: Beema
Lokalizacja: Łódź

W tym "wal w osobowke" to chodzi raczej o to ze jak np. Kolo zajedzie ci droge i masz do wyboru przytulenie drzewa/lasu/rowu, zabicie siebie i zniszczenie zestawu z ladunkiem to walisz w osobowke co jest chyba oczywiste.

Sam mialem sytuacje ze gosc mi sie wpieprzyl na pas, i mialem odbic i przytylic autobus mpk? Opelek dostal strzala i jeszcze ubezpieczenie za rozerwany przez opone blotnik dostalem :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: