Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 cze 2014, 22:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2014, 8:38
Posty: 10

CB rabio to wiadomo, ale czy są inne, typowe dla kierowców smochodów ciężarowych, sposoby komunikowania się kierowców między sobą?


Post Wysłano: 30 cze 2014, 23:15
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Jazda obok siebie na drodze dwupasmowej :D

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 01 lip 2014, 7:13

Żebyś nie musiał wyprzedzać 3-4 km innego pojazdu, który jedzie 1 km/h wolniej od Ciebie, to możesz zrobić tak:

https://www.youtube.com/watch?v=tsbKMonSkh4


Post Wysłano: 01 lip 2014, 7:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Język migowy.Palec serdeczny skierowany ku górze.Rzadziej kciuk w tym samym kierunku.Czasami dłoń odwrócona i przyłożona w miejsce,gdzie schodzą się dwie nogawki.A teraz uwaga telefon komórkowyCzasami do siebie dzwonimy,a czasami piszemy przez internet,stojąc na jakimś zadupiu,pod wiatrakiem,gdzieś pod Gettingen.W wyjątkowych sytuacjach wysyłamy telegram lub gołębia.Musiałem to edytować,bo całkiem wyleciało mi urządzenie,które nie wiem jak się nazywa (dwie puszki po paście do butów i naprężony sznurek). Troszkę kłopotliwe w użytkowaniu,ale do wykonania na tempomacie.Nawet dobrze działało,dopóki jakiś ciul (na Śląsku to wcale nie takie obraźliwe słowo) osobówką,nie wjechał pomiędzy nas i zerwał łączność.Są jeszcze sygnały dymem,ale to tylko na postoju i pod warunkiem,że parkingi są blisko siebie.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 01 lip 2014, 18:26

Cytuj:
(...)Musiałem to edytować,bo całkiem wyleciało mi urządzenie,które nie wiem jak się nazywa (dwie puszki po paście do butów i naprężony sznurek). Troszkę kłopotliwe w użytkowaniu,ale do wykonania na tempomacie(...)
Andrzeju, to jest tzw. sznurkofon.
Zapomnieliście jeszcze koledzy o flagach sygnałowych rozwieszanych na bacie anteny CB. Niemniej jednak sprawdza się to jedynie jako coś a'la SMS (z uwagi na ograniczoną długość anteny) i to do tego w niektórych samochodach. A to dlatego, że np. w takim DAFie w ogóle to nie działa, ponieważ antena jest schowana pomiędzy kabiną a naczepą i kompletnie jej nie widać.


Post Wysłano: 29 lip 2014, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2014, 8:38
Posty: 10

Dziękuję za informacje - wszystkie ;) Mam nadzieję, ze kiedyś się przyda (no, może poza środkowym palcem :P).


Post Wysłano: 30 lip 2014, 0:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lip 2014, 23:55
Posty: 7

Wszyscy tacy pomocni... A Morsem za pomocą klaksonów próbowaliście :D ?


Post Wysłano: 30 lip 2014, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

Kumpel tak ostatnio kopcił fajki,że chyba całego Pana Tadeusza w znakach dymnych za okno wysłał.

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: