Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 cze 2014, 13:16
Posty: 1

Witam wszystkich forumowiczów. Piszę pracę, w której to będę opisywać systemy wspomagania kierowców w pojazdach ciężarowych i chciałam zasięgnąć informacji od praktyków - kierowców zawodowych, którzy na co dzień wykorzystują różne systemy bezpieczeństwa w swoich pojazdach ciężarowych. Wiadomo, iż czym nowsze pojazdy tym więcej systemów ale czy one pomagają w sytuacjach niebezpiecznych. A może mogą one uśpić czujność kierowcy? Jakimi markami Państwo jeździcie oraz w jakim wieku są te pojazdy? A może jeździliście Państwo innymi markami, które lepiej odpowiadały Państwo wymaganiom. Czy Państwa pracodawcy chętnie inwestują w: szkolenia (np. prowadzenia pojazdów) oraz nowsze pojazdy. Bardzo proszę o pomoc ponieważ wiedza PRAKTYKÓW JEST BEZCENNA a Państwa praktyczne uwagi i spostrzeżenia ułatwiłyby mi zrealizowanie mojej pracy naukowo - badawczej.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Mercedes o ile się nie mylę od 2002 roku w opcji miał już kilka takich systemów, ja w aucie z rocznika 2003 miałem np. "asystent pasa ruchu" czyli jeżeli pojazd przekroczył linię namalowaną na jezdni bez wcześniejszego włączenia kierunkowskazu zależnie od strony, w głośnikach rozlegał się dźwięk, oczywiście miało to na celu obudzenie kierowcy który usypiając nie kontroluje pojazdu i opuszcza swój pas ruchu. Następny system to aktywny tempomat, który pozwala utrzymywać zadaną wcześniej w menu komputera odległość do pojazdu poprzedzającego, regulując prędkość tak aby owa odległość była ciągle taka sama. Zintegrowana z tempomatem kamera jest również odpowiedzialna za awaryjne hamowanie, kiedy przed pojazdem pojawia się nagle przeszkoda, pojazd etc. w dość krótkim czasie (czytaj 2-3sek) pojawia się na desce rozdzielczej komunikat, w przypadku braku reakcji w postaci naciśnięcia pedału hamulca, system sam może wyhamować auto. Obecnie już kilka marek montuje te systemy, jednak jest to ciągle opcja.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: