Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 cze 2014, 11:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 maja 2014, 15:18
Posty: 7

Witam. Mam pytanie. Czy wysyłając swoje CV na kierowce powinienem podać, że mam skończone studia? Jak na to patrzą pracodawcy? Troche obawiam się, że z tego powodu zostane odrzucony. W końcu do jazdy ciężarówką nie trzeba mieć wyższych kwalifikacji. Jak to oceniacie?


Post Wysłano: 22 cze 2014, 11:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Pisz wszystko co masz.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 22 cze 2014, 11:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Mimo wszystko uważam, że fakt iż ukończyłeś studia dla większej części pracodawców będzie atutem, choć z pewnością będą tacy, którzy spojrzą na to odwrotnie.
Jedynie zwróciłbym uwagę na to, aby sekcja dotycząca Twojego wykształcenia nie była tak wyeksponowana, wytłuszczona etc, jak zrobiłbyś to składając podanie o pracę na stanowisko, gdzie wykształcenie jest bardziej istotne.

Niech to będzie po prostu sucha informacja, a nie chwalenie się, bo pracodawcy bardziej zaimponowałoby pół roku doświadczenia niż Twoje studia.


Post Wysłano: 22 cze 2014, 13:04

Z autopsji: napiszesz o jakichś-tam osiągnięciach - zapomnij o tym, że ktoś się odezwie. Wykształcenie - powinieneś napisać, ale nie eksponować na siłę. Dlaczego? Przewoźnicy potrzebują (przepraszam za określenie) robola, który zrobi swoje i nie będzie dyskutował, a nie człowieka, który przejawia umiejętności samodzielnego, logicznego myślenia i proponującego pracodawcy jakieś rozwiązania,przez co będzie oczekiwał większego wynagrodzenia.
Owszem, nie wszędzie tak jest, ale jestem w stanie się założyć, że w 8/10 przypadków tak jest. Dlaczego? Bo jak ktoś umie coś więcej to będzie chciał większą kasę. A pracodawca będzie chciał wykorzystać dodatkowe umiejętności pracownika "gratis" do podstawowych obowiązków. Czyli mamy tu po prostu najzwyklejszy konflikt interesów.
Może się wiele osób ze mną nie zgodzić - ich prawo. Ale niestety taka jest smutna rzeczywistość.


Post Wysłano: 22 cze 2014, 14:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 maja 2014, 15:18
Posty: 7

Zrobię jak radzicie, natomiast jeżeli będzie z tym problem to następnym raze wpiszę średnie i tyle. Nie jestem osobą z zadartym nosem, szkołe skończyłem równocześnie pracując na pełym etacie. I dlatego nie chcę, aby na wstępie tak mnie traktowano.
W firmie w której teraz pracuje, również zdażało się że osoby z wyższym wykształceniem przgrywały konkurs na niskie stanowiska. Gołym okiem można było zobaczyć, że preferowane osoby były ludźmi nie wymagającymi zbyt wiele od życia. Nie wiem czy to dobre dla firmy z punktu widzenia dyrekcji, najwyraźniej dobre dla kierownika...


Post Wysłano: 22 cze 2014, 15:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

No i słusznie, że się nie wywyższasz, bo błędy ort. robisz tak samo jak inni :mrgreen:


Post Wysłano: 22 cze 2014, 16:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 maja 2014, 15:18
Posty: 7

Oświadczyłem, że zdobyłem wykształcenie, ale nie wspominałem o tym że zdobyłem jakąś wiedzę ;P


Post Wysłano: 22 cze 2014, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

mistrz, gratuluje dystansu :) może zagościsz w temacie "złote usta".
Proponuję koniec OT


Post Wysłano: 22 cze 2014, 19:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

Pisz kolego co masz...wyobraź sobie ja pisze o ukończeniu szkoły muzycznej w klasie gitary specjalizacja muzyka rozrywkowa z elementami jazzu.
Jeden pracodawca mi mówi noooo nie wiem czy Pana zatrudnić....będziesz mi Pan w chu...a grał !
Pośmialiśmy się oboje w gruncie rzeczy siedem lat u gościa przepracowałem....zadowolony z pracodawcy jestem po dziś dzień mimo,że już nie współpracujemy,zajeżdżam na kawę i wspominamy stare czasy.
Także myślę,że naprawdę wykształceniem jakimkolwiek nie ma co się wstydzić...ani wywyższać.. :D
Ciężarówki z gitarą wiele wspólnego nie mają i jest git.

_________________
Zapraszam na mój kanał Youtube...
Powodzenie mojego kanału, jego rozwój będzie zależał od WASZYCH polubień :D
Startuje z pełną parą już w krótce .... :)

https://youtu.be/s5GwCxFeTlo


Post Wysłano: 23 cze 2014, 8:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 maja 2014, 15:18
Posty: 7

Dzienki za odpowiezi hlopaki :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: