Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 mar 2014, 14:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 mar 2013, 14:01
Posty: 8

Posiadam firmę brukarską i niestety ostatnimi czasy zepsuł nam się kolejny wózek widłowy. Planujemy zakupić nowy sprzęt tym razem o wiele lepszy. Z tego też względu potrzebuję opinii fachowca odnośnie tego sprzętu - http://www.suret.com.pl/?oferta/sprzeda ... ladaj.html Ostatnimi czasu mieliśmy tańszy sprzęt. Warto zapłacić więcej?


Post Wysłano: 21 mar 2014, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

jak chcesz kupić wózek dla siebie i długo go użytkować popatrz za wózkiem jungheinrich - dobre solidne i drogie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 21 mar 2014, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2008, 19:43
Posty: 124
GG: 1537454
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Sochaczew

Ewentualnie mozesz rozejrzec sie za BTkami. Rowniez dobre wozki jak i jungeinrihy

Wytapane z Prestigio 5450

_________________
Fotogaleria Samochodów Ciężarowych


Post Wysłano: 22 mar 2014, 20:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Ja może polecałbym coś z ręczną skrzynią biegów, typu Mitsubishi.


Post Wysłano: 22 mar 2014, 21:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Ja może polecałbym coś z ręczną skrzynią biegów, typu Mitsubishi.
w jednej z firm mają mitsubishi - pracują po 16 godzin na dobę i na okrągło są problemy, inna sprawa że wózkowi słabo o nie dbają.
z usterek:
przewody przecierają się, karetka (prowadnice do przesuwu) i widły też są słabiutkie. serwis też nie jest rewelacyjny przyjadą pogrzebią i trochę to pochodzi.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 22 mar 2014, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2007, 20:10
Posty: 320
Lokalizacja: ??Bialystok

Ja mam Linde H-16 4 lata bez awarii polecam gazowy !!!!!!!!!!!!!!


Post Wysłano: 22 mar 2014, 21:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:01
Posty: 195

jungheinrich stihl linde to chyba jedne z lepszych często widzę też komatsu.


Post Wysłano: 23 mar 2014, 14:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2011, 20:39
Posty: 79
GG: 0
Samochód: dobry

ja mam Toyotkę 2010rok 1.8t udźwigu, diesel i jesteśmy bardzo zadowoleni. A naprawde nie ma lekko.

_________________
Jak czolgiem nie wjedzie to pojedziemy Passatem.


Post Wysłano: 23 mar 2014, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Cytuj:
Cytuj:
Ja może polecałbym coś z ręczną skrzynią biegów, typu Mitsubishi.
w jednej z firm mają mitsubishi - pracują po 16 godzin na dobę i na okrągło są problemy, inna sprawa że wózkowi słabo o nie dbają.
z usterek:
przewody przecierają się, karetka (prowadnice do przesuwu) i widły też są słabiutkie. serwis też nie jest rewelacyjny przyjadą pogrzebią i trochę to pochodzi.
Pracuje w firmie, gdzie właśnie mamy 2 wózki marki Mitsubishi i pracują na 2 zmiany. Dodam, ze w firmie na stałe jest zatrudniony mechanik. I tak co zauważyłem, to jedynym pewnym elementem do wymiany raz na rok jest sprzęgło:P


Post Wysłano: 23 mar 2014, 14:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

POlecam TOYOTE h25 manualna skrzynia biegow, diesel 100 zadowolenia

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 23 mar 2014, 20:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

U nas z większych wózków jest Linde a mniejsze to Manitou - solidne , mocne i raczej bezobsługowe - serwis również rozpowszechniony ;)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 31 mar 2014, 20:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Clark jest niezbyt popularną marką. Generalnie w wózkach jest jak w samochodach - niemieckie dominują. Kilka lat pracowałem w firmie zajmującej się handlem częściami, serwisem i ogumieniem do wózków widłowych. Jeździłem chyba wszystkimi markami wózków. Pochwale się, nawet 20 tonowym Kramerm z Telefoniki Bydgoszcz.
Ze względu na komfort dla operatora i ergonomie obsługi absolutny nr 1 dla mnie to Linde. Z tego co pamiętam to są tam silniki VW, więc części dostępne na kilogramy. Pod względem mechanicznym to typował bym Nissana. Moja firma serwisował kilkanaście Nissanów i były mało awaryjne, dobry dostęp w naprawach, proste konstrukcyjnie.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 31 mar 2014, 21:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:01
Posty: 195

Stihl także silniki vw.


Ostatnio zmieniony 31 mar 2014, 22:47 przez Marecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdanie zaczynamy z wielkiej litery, a kończymy kropką.


Post Wysłano: 19 kwie 2014, 23:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2005, 19:58
Posty: 48
Lokalizacja: Przystajń

Pracuję w zakładzie przetwórstwa drzewnego jako elektryk utrzymania ruchu. Na zakładzie mamy wózki daewoi jungheinrich-gi oraz linde, wózki najtwardsze, jeżdżą nimi opratorzy bez pojęcia, naprawialne młotkiem i podstawowym zestawem narzędzi.

_________________
Drogi one prowadzą Cię do domu? nie one są Twoim domem.........


Post Wysłano: 05 maja 2014, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2010, 12:47
Posty: 148
GG: 2982986
Samochód: Veicolo Italiano
Lokalizacja: EP

Trzeba się liczyć z tym, że (podobnie jak w samochodach) Linde i Jungheinrich to sztaplarki z górnej półki.
Polecałbym rozejrzeć się za czymś z dalekiej Azji: Toyota, Nissan na przykład.
Toyoty z reguły nie wymagają większej pracy konserwatorów (mechaników). Proste w obsłudze i wygodne w pracy. Jedyny minus to może duża wajcha zmiany kierunku jazdy w niektórych modelach. Na Toyocie się szkoliłem i wsiadałbym ilekroć by mnie poprosili, a i takie łepki co nie miały pojęcia ją deptały i wszystko przeżyła :)
Na Nissanie jeździłem sporo czasu. Bardzo miło mi się z nimi pracowało. Serwis dostępny, z którym nie ma problemów. Bardzo ciekawie rozwiązany system hydrauliki przez co operowanie ładunkiem jeszcze szybsze i wygodniejsze (dwie dźwignie, jedna od masztu i wideł, druga od przesuwu karetki).
Chociaż tak jak poprzednicy pisali Linde to najlepsze wózki z paroma innymi markami. Jeśli chodzi o m.in. niemieckie wózki jezdniowe to jedną z najszerszych ofert ma firma Techtrans z Elbląga. Mają Linde, Stille, Hubtexy, Baumanny i jeszcze pare innych marek.

_________________
Kat. B - 2012
Wózki kat. II WJO - 2013
Kat. C, C+E, KW - 2023
Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia


Post Wysłano: 20 maja 2014, 15:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 mar 2013, 14:01
Posty: 8

A tak jeszcze uzupełniając temat. Zastanawia mnie, co jest korzystniejsze, kupno czy wynajem wózka widłowego. Wiem, że Suret sprzedaje i wynajmuje, a czytałem wiele opinii, że leasing jest bardziej opłacalny, a poza tym firmy wynajmujące mają od razu serwisowanie.

_________________
Wózki widłowe cena


Post Wysłano: 28 lip 2014, 13:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2014, 13:20
Posty: 1

witam:)
Jeżeli używasz wózka regularnie korzystniej jest oczywiście kupić sprzęt. Jednak gdy jest jest on wykorzystywany od czasu do czasu można go wynająć, tak samo w sytuacji gdy twój się zepsuł a potrzebujesz pilnie coś nim zrobić lub potrzebował go będziesz tylko w określonym przedziale czasowym wynajem jest bardzo dobrą alternatywą. Osobiście pracuje w jednym z zakładów w Bydgoszcz, mamy kilka wózków lecz o małym udźwigu, kilka razy w roku potrzebny jest do zdjęcia maszyn duży wózek. Za każdym razem wynajmujemy wtedy od zaprzyjaźnionego serwisu wózków widłowych odpowiedni sprzęt. Używamy go może dzień. Laweta przyjeżdża i odjeżdża szybko sprawnie i na jeden telefon. Tak więc wszystko zależy od wykorzystania wózka widłowego w twoim przedsiębiorstwie.
Pozd:)


Post Wysłano: 13 mar 2015, 8:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2015, 8:28
Posty: 1

Prowadzę firmę malującą szkło i potrzebuję dokonać zakupu wózka widłowego do załadunku i rozładunku. Zastanawiałem się nad elektrycznym do 1500 kg. Sądzicie, że taki wystarczy? Może znacie jakieś ciekawe marki? Ja wyszukałem wózek CLARK GTX16. Ma udźwig do 1600 więc by był i nie jest duży. To też jest ważne, żeby mi ktoś nie wytłukł towaru podczas manewrowania.


Ostatnio zmieniony 14 mar 2015, 0:24 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.
Post przeniesiony do właściwego tematu


Post Wysłano: 17 mar 2015, 16:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Jak już wcześniewj gdzieś tu pisałem Clark, to praktycznie niszowa marka w wózkach widłowych. Co się z tym wiąże dostęp do części zamiennych może być lekko utrudniony. Rozejrzyj się w najbardziej popularnych markach : Linde, Toyota, Jungheirich, Nissan.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 17 mar 2015, 23:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2010, 12:47
Posty: 148
GG: 2982986
Samochód: Veicolo Italiano
Lokalizacja: EP

Jeżeli chcesz kupić a nie wynająć wózek to oczywiście patrz na markę, model.
Natomiast przy doborze wózka do konkretnych zadań i towarów warto spojrzeć na niego pod bardziej technicznym kątem tj. udźwig, system rozwiązania hydrauliki, wymiary, napęd i stan techniczny.
Nie wiem w jakiej jednostce transportowej chcesz ładować to szkło, czy będą to palety czy np. specjalne stojaki. Wtedy warto zadbać o odpowiedni osprzęt (widły). Warto zorientować się w dodatkowym oprzyrządowaniu np. pozycjoner.
Ja mam obecnie m.in. Nissany i Yale 1,5t udźwigu -> nigdy nie narzekałem.
Natomiast do sztaplowania wielkogabarytowych formatów tworzyw sztucznych mieliśmy Linde z możliwością szerokiego rozsuwania wideł -> rozsuwane hydraulicznie, szerzej niż przy standardowej karetce.

_________________
Kat. B - 2012
Wózki kat. II WJO - 2013
Kat. C, C+E, KW - 2023
Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: