Strona 13 z 17 [ Posty: 328 ] Przejdź na stronę Poprzednia 111 12 13 14 1517 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 kwie 2013, 10:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
PS: Ciekawe czy na forach policyjnych trwa taka dyskusja o prawdziwości i realności Uwaga Pirat?
Sprawdź.

Na forum Elektrody był ciekawy wpis o "Usterka" (również kłania się tefałen).
I jest tam opisane jak manipulują prawdą.


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 12:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Dokładnie to jest paradokument...
dlatego ubolewam, że jesteśmy karmieni wszystkim PARA.
w różnych programach pokazują ludzi, którzy umieją różne rzeczy, ale nie tańczyć w tańcu.
pokazują amatorów śpiewania zamiast zawodowych wokalistów.
mamy para reprezentację w piłce nożnej.
para opiekę medyczną.
para świadczenia emerytalne.
para drogi.
itp.
na poważnie mamy tylko podatki i kary.

czy nie można zrobić czegoś w tym kraju na poważnie i profesjonalnie?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 12:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cyryl, z tymi para reprezentacjami i opiekami medycznymi to prawda, ale trochę i tak chyba za daleko poszedłeś.

Czasem lecą w TV filmy przyrodnicze (mam na myśli te popołudniami w niedziele, a nie po 23) i tam też pokazują wyrywki z życia zwierząt. Gdyby pokazali całe życie konkretnego osobnika to byłoby to ciekawe jak przeglądanie monitoringu. Mimo, że oglądasz tylko to gdy "coś się dzieje", jakieś tam wiadomości wynosisz. Przez święta widziałem jak chyba orki chciały zjeść fokę i robiły ogonem falę, żeby ją zmyć do morza. Taka bzdura, ale identycznie jak w przypadku w/w programu o kierowcach.

PS: Dobrze by było gdyby pokazywali wyjeżdżającą osobówkę przed zderzak ciężarówce i wytłumaczyli dlaczego tak się nie robi i czym to grozi.


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 14:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

masz rację, ale gdy po oglądaniu TV powiesz, że życie goryli składa się z żarcia, umizgów i kopulacji specjalnie nikogo nie zranisz i nikomu nie wyrządzisz krzywdy.

natomiast jeżeli po oglądnięciu TV napiszesz, że praca kierowcy składa się z łapania osy w kabinie, lekarza z brania łapówek, czy szewca z wąchania kleju, to przecież krzywdzisz jakąś grupę zawodową.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 15:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Święta prawda Cyryl. ;)

Jakiś czas temu w "Uwadze" w TVN, był moim skromnym zdaniem bardzo ciekawy reportaż o kierowcach. Według mnie był to bardzo dobrze zrobiony odcinek i ten właśnie odcinek uznałbym za dokument. Według mnie nie było tam pokolorowanych rzeczy, przeprowadzono normalny wywiad z kierowcą, który powiedział "po części" jak to jest. Link do tego odcinka:
http://uwaga.tvn.pl/46776,wideo,254972, ... ortaz.html

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 15:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

Jedzie TIR, a w środku…
14 kwietnia 2011 19:50

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 15:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Jedzie TIR, a w środku…
14 kwietnia 2011 19:50
Na dole masz kolego wideo, które możesz sobie odtworzyć. ;)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2011, 18:18
Posty: 260
GG: 0

wiem, ale
Cytuj:

Jakiś czas temu w "Uwadze
Cytuj:
14 kwietnia 2011 19:50

_________________
Recykling 1 tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, 26 500 litrów wody, od 2,3 m3 miejsca na składowisku śmieci, 320 litrów ropy, 24kg zanieczyszczeń odprowadzanych do atmosfery, 4200 kWh energii- jest to wystarczająca ilość energii, aby zasilić nią przeciętny dom przez 6 miesięcy !


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 16:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
masz rację, ale gdy po oglądaniu TV powiesz, że życie goryli składa się z żarcia, umizgów i kopulacji specjalnie nikogo nie zranisz i nikomu nie wyrządzisz krzywdy.

natomiast jeżeli po oglądnięciu TV napiszesz, że praca kierowcy składa się z łapania osy w kabinie, lekarza z brania łapówek, czy szewca z wąchania kleju, to przecież krzywdzisz jakąś grupę zawodową.
Ale były pokazane załadunki, była pokazana jazda - i ziewanie, i pośpiech związany z terminem rozładunku, były rozładunki, była specyfika konkretnej pracy. Masz rację, może odrobinę za mało jazdy. Co jeszcze?

To nie jest film o kierowcach dla kierowców, tylko o kierowcach dla całej reszty społeczeństwa. Pewne uproszczenia należy zastosować (byle rozsądnie), żeby to było zjadliwe.
Na przykładzie kursu prawa jazdy, zostało to bardzo lakonicznie pokazane (jak cała reszta), ale jeśli sobie życzysz, to na YT jest mnóstwo "nudnych" filmów o sprawdzaniu świateł i klaksonu, czy spinaniu przyczepy. I myślę, że jeśli kogoś na prawdę coś zainteresuje to jest w stanie dotrzeć również do tych negatywnych stron konkretnej dziedziny.


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 16:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2012, 20:34
Posty: 42
GG: 121345
Samochód: ford

Co do tego picia to pilot w porównaniu do większości kierowców jest święty :P
Bez browara to rzadko który kierowca idzie spać.
Jednego razu pojechałem na załadunek i stała przede mną scania, poszedłem sie zapytać szofera czemu go jeszcze nie ładują a on ledwie sie wytoczył z kabiny, potem za nim jego zmiennik :lol:
mówił że mu papierów nie chcą dać bo twierdzą że jest pijany :P
załadowali mnie przed nim, potem stoje na pauzie niedaleko na stacji, po jakimś czasie słyszę klakson oglądam sie a to ten gościu pędzi :mrgreen:


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2008, 18:50
Posty: 111
GG: 1
Samochód: psujacy sie
Lokalizacja: woj. kaliskie

@Nika1120, ale o tym po części jest mowa, żeby nie oceniać całej grupy poprzez jakiegoś jednego osobnika. To o czym mówisz(jeśli to prawda) to jest patologia, i ktoś nie przykłada się do swojej pracy. W trasie ciężko kogoś skontrolować. W zwykłych fabrykach to się nie zdarza bo ktoś tam jest żeby to nadzorować, żeby nie dochodziło do tragicznych wypadków. Jak jakiś pijany stolarz przyszedłby na zakład to nie został by wpuszczony.
W Irlandii coraz więcej firm zakłada kierowcom kamery do kabiny. Wystarczyło kilka niewypłaconych odszkodowań.
Libacje alkoholowe podczas długich pauz to standardowa rozrywka dla wielu, w końcu dla niektórych zorganizowanie sobie czasu w obcym miejscu to za dużo myslenia.
Jest wielu normalnych kierowców, jest i margines, szkoda że ten program ukazuje właśnie jakieś śmieszne marginalne sytuacje, ale TV nas do tego przywyczaiło.


Post Wysłano: 05 kwie 2013, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Cytuj:
Cytuj:
Dokładnie to jest paradokument...
dlatego ubolewam, że jesteśmy karmieni wszystkim PARA.
Powiem Ci szczerze że PARA jeszcze zniosę, najbardziej to ja ubolewam, że jesteśmy karmieni tym co HOMO, ale to już temat do innej dyskusji:(

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 1:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

A Pani Wiola podobno juz nie jezdzi w Rinnenie, slyszałem ze w niemczech na autostradzie wlaczajac sie do ruchu wymusila pierwszeństwo na wozie BAG, potem wyprzedzała i jechała na odcieciu z ADRem a na sam koniec jak juz ja sciagneli to w tachografie były 2 karty :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 14:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Ja, czekam czy pokażą jak się osobówka wciska pod zderzak i zachwilę skręca, jak jadą przed zderzakiem w zółwim tempie i przed samą górką dają gazu, a my zostajemy i wahlujemy, jak zostaje 100 km do celu, a czas się skończy i trzeba kitrać itp. Natomiast nie rozumiem jak można nie zareagować kiedy cofam i słyszę ostre trąbienie.
Wracając do tej osy, to ja jak mam w kabinie latającą muche, to dostaje szału i jeśli jej nie ubije w czasie kilku minut to obowiązkowo muszę się zatrzymac i ją wyelminować.Teraz możecie mnie ukamieniowac za tak nie profesjonalne zachowanie.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Wracając do tej osy, to ja jak mam w kabinie latającą muche, to dostaje szału i jeśli jej nie ubije w czasie kilku minut to obowiązkowo muszę się zatrzymac i ją wyelminować.Teraz możecie mnie ukamieniowac za tak nie profesjonalne zachowanie.
Rok temu w wakacje bodajze jak mialem urlop to na A4 pod Opolem gosciu z cysterna tez mial jakas ose w kabinie, akcja rozwinela sie tak ze poszedl po barierach/rowie i wyrwal caly wózek z cysterny, dosc nietypowy widok 3 osi razem obok zestawu.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 20:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Program oglądałem 9 min, więcej nie dałem rady...

Szkoda, że nie zrobili odcinka o Kornim jak tydzień czasu jedzie swoim Roburem na Hiszpanie i stoi tam przez weekend. :lol:

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 06 kwie 2013, 21:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Cytuj:
Program oglądałem 9 min, więcej nie dałem rady...

Szkoda, że nie zrobili odcinka o Kornim jak tydzień czasu jedzie swoim Roburem na Hiszpanie i stoi tam przez weekend. :lol:
ach ten imprezowy ciepły week na La Jonkqerze widzę jak oglądalność rośnie :mrgreen:
Ja czekam na odcinek z kontajnerami,ciekawe czy pokażą 2x20 w każdym po 20 :U

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 15:14

Mam nadzieję że ktoś zapoda 4 odcinek na YT. ;)


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 15:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
Program oglądałem 9 min, więcej nie dałem rady...

Szkoda, że nie zrobili odcinka o Kornim jak tydzień czasu jedzie swoim Roburem na Hiszpanie i stoi tam przez weekend. :lol:
Nigdy w życiu nie stałem weekendu w Hiszpanii. Więc chyba nudny by był ten odcinek ze mną ;)

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 07 kwie 2013, 16:09

Jak Panowie wrażenia po czwartym odcinku ? Ja niestety nie oglądałem...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 13 z 17 [ Posty: 328 ] Przejdź na stronę Poprzednia 111 12 13 14 1517 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: