Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 cze 2012, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Taka ciekawostka, bo w Polsce rzadko spotykane.


Obrazek



Kolega ustrzelił ten zestaw w Wolinie. Auto i naczepa zarejestrowane w woj. Lubuskim. Było ich razem czterech (trzy Dafy i jedna Scania). Jechali na bazę gdzieś pod Zieloną Górę.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Post Wysłano: 23 cze 2012, 20:30
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

To w Polsce już wydają takie zezwolenia ? :lol:


Post Wysłano: 23 cze 2012, 21:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Auto spotkane w Wolinie, więc pewnie wracało ze Skandynawii. Ot Polaki już i tam dotarli.

Problemem będzie kontrola, po pierwsze zwykłe zezwolenie na "gabaryt" tyczy się przewozu towaru niepodzielnego, dwa nie jest to pojazd który sam w sobie jest ponadnormatywny ( można go rozpiąć)


Post Wysłano: 23 cze 2012, 23:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Cytuj:
Auto spotkane w Wolinie, więc pewnie wracało ze Skandynawii. Ot Polaki już i tam dotarli.

Problemem będzie kontrola, po pierwsze zwykłe zezwolenie na "gabaryt" tyczy się przewozu towaru niepodzielnego, dwa nie jest to pojazd który sam w sobie jest ponadnormatywny ( można go rozpiąć)
Opowiadasz bzdury jak mało który, pojazd ten jeździ na pewno od około roku i jakoś nie widać żeby miał problemy z kontrolami. Pierwszy raz spotkałem go pod koniec czerwca 2011 r. Chyba miał stały buking na prom o 9 rano ze Świnoujścia, bo często nim pływałem i za każdym razem spotykałem to auto. W tamtym tygodniu wracałem ze Szwecji o 13. 30 z Ystad Skanią, i też wjeżdżał, jednak wyczepił na terminalu naczepę i wjeżdżał z samym wózkiem. Reszta aut z tej firmy to trzyosiowe ciągniki, rejestracje albo FZ albo DSR.

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Post Wysłano: 24 cze 2012, 9:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Tego zestawu jeszcze nie spotkałem w Świnoujściu ale dużo razy pływałem z samochodami tej firmy solówka plus wózek i naczepa. Z tego co kierowcy mówili mają jakieś zezwolenia i mogą jeździć normalnie po Polsce a jak to wygląda to nie wiem bo nic więcej powiedzieć nie chcieli.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 24 cze 2012, 10:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Kolego Klimek99 - popracuj nad gramatyką.

Ty myślisz, że takie zezwolenie dostaje się "ot tak?
Spróbuj załatwić, idź do Pani z okienka i przedstaw jej swój problem.
Próbowałem załatwić takie zezwolenie jakiś rok temu, gdzie przewóz i tak w większości odbywał się po drogach niepublicznych, ale konieczny był przejazd odcinkiem 2 km po drodze krajowej. Odpowiedź była prosta : towar można podzielić na mniejsze partie, a konstrukcja pojazdu umożliwia jego rozpięcie i nie ma żadnych podstaw do podważenia tego. I na nic były pisma o odstępstwa.
Gdyby takie zezwolenie można byłoby dostać ( bez wiadomego czynnika) nie jedna firma by to wykorzystała.


Post Wysłano: 24 cze 2012, 10:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Cytuj:
Tego zestawu jeszcze nie spotkałem w Świnoujściu ale dużo razy pływałem z samochodami tej firmy solówka plus wózek i naczepa. Z tego co kierowcy mówili mają jakieś zezwolenia i mogą jeździć normalnie po Polsce a jak to wygląda to nie wiem bo nic więcej powiedzieć nie chcieli.
Nie wierzę w to.Nie ma opcji,że jeżdżą zgodnie z prawem.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 24 cze 2012, 11:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Nie wiem, nie znam się, ale skoro od roku auto regularnie jeździ, to albo mają zezwolenie albo niesamowite szczęście. Ostatnio mijałem go koło Goleniowa w dzień, około godziny 15 i jechał w stronę Szczecina. Nie wydaje mi się, że aż tak by ryzykowali.

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Post Wysłano: 24 cze 2012, 14:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Cytuj:
Nie wiem, nie znam się,
No i na tym lepiej pozostańmy.


Post Wysłano: 24 cze 2012, 15:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Twoje argumenty po prostu miażdżą. Ciężko zrozumieć że skoro od roku auto jeździ to raczej kombinacji tu nie ma? No chyba że tak jak napisałem mają szczęście, w co wątpię.

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Post Wysłano: 24 cze 2012, 17:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2012, 15:00
Posty: 24

Jak najbardziej jeżdżą legalnie. Widziałem ich auto na A4 między Legnicą a Krzywą. Nie wiem jak ta firma się nazywa ale zapuszcza się nawet do Niemiec. Do nie dawna pracowałem w Norwegii. I tam auta z tej lub innej firmy z Polski widywałem. Najczęściej solówki + naczepa.


Post Wysłano: 24 cze 2012, 19:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

W Niemczech w poszczególnych landach takie zestawy są dopuszczone.

Czy to, że po pijaku przejechałem dziś 40 km to znaczy, że wszystko było ok, bo nikogo po drodze nie zabiłem?
Czy oni na czole mają napisane "mam zezwolenie od Franka i pacałuj mienia w żopa"?

To jak to [wycenzurowano]. jest , że są auta , które po A4 lecą na magnesie i lecą "legalnie"? Też mają pozwolenie?

Jeśli jesteście sobie za to pewni, że wszystko jest zgodnie z "paragrafem", powiedzcie mi jak to zrobić?

Zorganizuję 5 takich zestawów i dam pracę innym ludziom.

Orient. Jesteśmy w Polsce.


Post Wysłano: 24 cze 2012, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, o którym mowa w § 4 ust. 3, może być wydane pod warunkiem, że:
1) Ładunek jest niepodzielny i nie może być przewieziony pojazdami, których masa, naciski osi, wymiary są dopuszczalne
Możecie mi wytłumaczyć,jak przeskoczyli to rozporządzenie?Moim zdaniem,robią lewiznę.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 24 cze 2012, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, o którym mowa w § 4 ust. 3, może być wydane pod warunkiem, że:
1) Ładunek jest niepodzielny i nie może być przewieziony pojazdami, których masa, naciski osi, wymiary są dopuszczalne
Możecie mi wytłumaczyć,jak przeskoczyli to rozporządzenie?Moim zdaniem,robią lewiznę.
Ale jak koledzy piszą latają tymi zestawami w okolicach roku, to przeciez w koncu inspekcja by non stop ganiala a mysle ze jakby zatrzymali za któryms tam razem to by dalej nie puszczali w trase tylko kazali zostac na parkingu i koniec jazdy, Wiec albo zezwolenia, albo komuś dobrze płacą :)


Post Wysłano: 25 cze 2012, 1:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

A może po prostu testują tego typu zestawy w PL i dostali na to specjalne zezwolenie? Coś jak z naczepami dłuższymi?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 cze 2012, 20:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2011, 17:27
Posty: 16
GG: 1
Samochód: MAN TGX 18.440; Ford Focus MK2
Lokalizacja: Łobez! ew. Cała Polska

Niby wszystko się zgadza ale powiedzcie mi jak to jest możliwe że nikt na drodze nie zauważa 4 składów po 25 metrów każdy. Ten kto jeździł na trasie Świnoujście - Szczecin doskonale wie że na wysokości Goleniowa nie ma praktycznie dnia aby nie było Inspekcji i co oni też ich nie widzą?

_________________
Iveco Stralis 480KM; Mercedes-Benz Actros 1844; Scania 164L V8 480KM; Scania R420; Scania R480; MAN TGX 18.440



PROFIL NA FB Szymas czyli wschodząca gwiazda transportu krajowego jakby ktoś chciał :P


Post Wysłano: 26 cze 2012, 22:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

W nocy chyba nigdy nie widziałem inspekcji. Czy to na 74, czy to na ..rwidołku. :)
Więc albo latają w nocy, albo boss musiał naprawdę dobrze i wysoko posmarować co nieco.

Swoją drogą. W Świnoujściu tylko na wyjeździe z terminalu i na rondzie trzeba skręcać. Reszta drogi do samego Gorzowa Wlkp. jest prosta, niewymagająca, więc nie widzę raczej zastrzeżeń co do ich obecności.


Post Wysłano: 26 cze 2012, 23:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:25
Posty: 264
Samochód: Jelcz
Lokalizacja: Międzyzdroje

Na początku też myślałem, że jeżdżą w nocy, ponieważ tak jak pisałem wcześniej pływali w niedziele o 9 rano ze Świnoujścia, więc wychodziło że jechali z soboty na niedzielę w nocy. Jednak ostatnio mijałem się z jednym koło Goleniowa w dzień, zdjęcie na stacji w Wolinie też zostało zrobione za dnia, więc wychodzi na to, że nie boją się jeździć w dzień.

PS. Jakiś czas temu ITD stała na Kijewie o 1 w nocy, także też reguły już nie ma, fakt że jeden raz tylko o takiej porze ich tam spotkałem, może to była jakaś jednorazowa akcja.

_________________
Tu 5 sekund, tam 10 sekund i masz godzinę

Poepen in de broek?


Post Wysłano: 30 cze 2012, 8:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2011, 17:27
Posty: 16
GG: 1
Samochód: MAN TGX 18.440; Ford Focus MK2
Lokalizacja: Łobez! ew. Cała Polska

Zdjęcie zrobiłem ok godziny 18:00 chłopaki zjedli kolację w barze i pojechali, więc aż tak bardzo w nocy nie jechali. Co do inspekcji ostatnio w Człuchowie przy jeziorku stali całą noc więc to już chyba nie ma reguły czy to dzień czy noc a ostatnio nawet słyszałem że inspektorów jest za mało i prowadzą nabory....

_________________
Iveco Stralis 480KM; Mercedes-Benz Actros 1844; Scania 164L V8 480KM; Scania R420; Scania R480; MAN TGX 18.440



PROFIL NA FB Szymas czyli wschodząca gwiazda transportu krajowego jakby ktoś chciał :P


Post Wysłano: 30 cze 2012, 15:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Dzisiaj o 5 rano wracając z promu mijałem z tej firmy solówkę z naczepą przejeżdżającą obok inspekcji stojącej na tzw. "[wycenzurowano] dołku" i go nie zatrzymali ani nie ruszyli w pościg więc muszą jeździć legalnie.

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: