Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 lis 2011, 16:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2011, 16:10
Posty: 10
GG: 0
Samochód: Miłosny

To w Portugalii chcą rozbierać stadiony lub je zmniejszać.


Post Wysłano: 20 lis 2011, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Kadre kierowców w poprzednich latach w bardzo duzym stopniu sponsorowalo wojsko i urzedy pracy ktore wypuszczaly kilkadziesiat tysiecy kierowcow rocznie.
chyba pomyliłeś się o jedno pokolenie, bo ja mówię o okresie wejścia naszego do UE, a to było w 2004. okres o którym mówię to było 2004 - 2007.

natomiast wojsko sponsorowało WKK - Wojskowy Kurs Kierowców na kat. C (kat. E do C wbijało bez egzaminu się po okresie 1 roku i w załączeniu pisma z zakładu pracy) dla przedpoborowych w czasach komuny, te kursy skończyły się gdzieś koło 1988 roku.

http://allegro.pl/wojskowy-kurs-kierowc ... 81161.html

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 20 lis 2011, 19:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

na kategorie E trzeba było tylko zdać egzamin praktyczny (bez teorii)
w przypadku posiadania praktyki na podstawie zaświadczenia z zakładu pracy.
wbijanie kat.E bez egzaminu nigdy nie było praktykowane.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 20 lis 2011, 19:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2011, 19:32
Posty: 10
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
...Kadre kierowców w poprzednich latach w bardzo duzym stopniu sponsorowalo wojsko i urzedy pracy ktore wypuszczaly kilkadziesiat tysiecy kierowcow rocznie.
chyba pomyliłeś się o jedno pokolenie, bo ja mówię o okresie wejścia naszego do UE, a to było w 2004. okres o którym mówię to było 2004 - 2007.

natomiast wojsko sponsorowało WKK - Wojskowy Kurs Kierowców na kat. C (kat. E do C wbijało bez egzaminu się po okresie 1 roku i w załączeniu pisma z zakładu pracy) dla przedpoborowych w czasach komuny, te kursy skończyły się gdzieś koło 1988 roku.

http://allegro.pl/wojskowy-kurs-kierowc ... 81161.html
Nie pomyliłem czasów bo do końca 2009r wojsko szkolilo kierowcow w czasie odbywania ZSZ.


Post Wysłano: 20 lis 2011, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
na kategorie E trzeba było tylko zdać egzamin praktyczny (bez teorii)
w przypadku posiadania praktyki na podstawie zaświadczenia z zakładu pracy.
wbijanie kat.E bez egzaminu nigdy nie było praktykowane.
ja mam kat. E do C bez egzaminu. po roku pracy na pojeździe ciężarowych, szedłeś do działu personalnego i panienka za czekoladę wypisywała Ci taki dokument: zaświadcza się, że ten i ten pracuje od ... do dnia dzisiejszego jako kierowca pojazdu ciężarowego powyżej 3,5t DMC.
z tym szedłeś do wydziału komunikacji i dostawałeś E bez zdawania egzaminu.
przypomnę, że jeszcze wcześniej kat. E nie było.
było prawo jazdy kat. III - odpowiednik B,
kat. II - odpowiednik C i C+E,
kat. I - odpowiedni D i D+E.

natomiast na kat. D+E już miałem egzamin.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 20 lis 2011, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Nie pomyliłem czasów bo do końca 2009r wojsko szkolilo kierowcow w czasie odbywania ZSZ.
zgadza się, ale to są szczątkowe liczby w porównaniu z komuną, bo wtedy każdy kto szedł do wojska przed służbą mógł zrobić kat. C.
byli nawet tacy, co robili WKK, a potem wymigiwali się z wojska.

natomiast do momentu obowiążkowej służby, tylko niektórzy będący już w wojsku mogli zrobić prawo jazdy, część z nim miała takie tylko na czas służby i nie wszyscy weryfikowali je na normalne prawo jazdy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 21 lis 2011, 13:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

Cytuj:

Jak była pierwsza fala kryzysu gospodarczego pare lat temu to taka potęga jak TRANS POŁUDNIE poszło na dno duża firma inna konkurencyjna OMEGA Pilzno działa nadal chociaz nie mówie bo tez dostali po dupie ale mieli łeb na karku.
Trans Południe popłynęło na własne życzenie. Jeśli jeździli poniżej kosztów to o czym my mówimy? potęga? Potęgi firmy nie poznaje się po liczebności taboru ale po wynikach finansowych które akurat w TP były marne od dłuższego czasu.
Omega przetrwała bo przeczekali upadek TP którą mieli za płotem. Odpadła im konkretna konkurencja a jednak całkiem branża nie zamarła na kilka lat i ktoś coś musiał wozić.

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Post Wysłano: 05 gru 2011, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Cytuj:
Cytuj:
na kategorie E trzeba było tylko zdać egzamin praktyczny (bez teorii)
w przypadku posiadania praktyki na podstawie zaświadczenia z zakładu pracy.
wbijanie kat.E bez egzaminu nigdy nie było praktykowane.
ja mam kat. E do C bez egzaminu. po roku pracy na pojeździe ciężarowych, szedłeś do działu personalnego i panienka za czekoladę wypisywała Ci taki dokument: zaświadcza się, że ten i ten pracuje od ... do dnia dzisiejszego jako kierowca pojazdu ciężarowego powyżej 3,5t DMC.
z tym szedłeś do wydziału komunikacji i dostawałeś E bez zdawania egzaminu.
przypomnę, że jeszcze wcześniej kat. E nie było.
było prawo jazdy kat. III - odpowiednik B,
kat. II - odpowiednik C i C+E,
kat. I - odpowiedni D i D+E.

natomiast na kat. D+E już miałem egzamin.[/quot

A mnie się wydaje, że jak się ma CE, to zdając D wbijają DE do prawa jazdy. Tak na marginesie to nie widziałem w WORD przyczepy do autobusu.
Ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 05 gru 2011, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

viewtopic.php?f=47&t=23920&hilit=kategoria+d+E&start=0

Było, znajdziesz tam informacje o ośrodkach, w których można zrobić d+e, jest nawet zdjęcie


Post Wysłano: 10 maja 2016, 12:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2015, 12:04
Posty: 3

Moim zdaniem jest nadal mało kierowców. No i dlatego tez można dobrze zarobić. Już polskie firmy oferują całkiem niezłe pieniądze,a co dopiero za granicą. Mój kumpel teraz znalazł taką firmę pośredniczącą [reklama usunięta], fajna sprawa, nie ma go tyle co zawsze a pieniądze dużo lepsze.


Reklama usunięta. //Luka


Post Wysłano: 10 maja 2016, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Moim zdaniem jest nadal mało kierowców. No i dlatego tez można dobrze zarobić. Już polskie firmy oferują całkiem niezłe pieniądze,a co dopiero za granicą. Mój kumpel teraz znalazł taką firmę pośredniczącą [reklama usunięta], fajna sprawa, nie ma go tyle co zawsze a pieniądze dużo lepsze.
ja mam odmienne zdanie ,kierowców jest baardzo dużo tylko nie wielu którzy chcą pracować po kilka tygodni poza domem za 3-4zł/h bo tak to wygląda w większości ofert pracy ,a za granicą też nie jest tak jak dekadę temu :(

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 10 maja 2016, 15:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Na post reklamowy odpowiadasz? :)


Post Wysłano: 10 maja 2016, 20:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Znowu ktoś wygrzebał ten nieszczęsny temat z czeluści Forum (w jakim celu wiadomo). Dziś przez całkowity przypadek trafiłem na ten artykuł http://40ton.net/reklama-zawodu-kierowc ... ywistosci/ . Źródło to 40ton. net. Po oglądnięciu tego filmu, zastanawiam się czy w tej bajce jest smok o jednym zębie :lol: :?: A teraz na poważnie faktycznie musi brakować kierowców (czyt. jeleni na systemy 4/1, 6/2 itp. na kiepskim uposażeniu), na rynku jeśli powstaje filmik propagandowy rodem z wcześniejszego systemu. Jeśli się mylę to zapraszam do ciekawej konwersacji :wink: .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 11 maja 2016, 15:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Niepotrzebnie ten filmik oglądałem, bo tylko się wk....wiłem. Chyba pracuje w jakiejś równoległej rzeczywistości, bo jakoś inaczej ten transport widzę.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 11 maja 2016, 15:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Niepotrzebnie ten filmik oglądałem, bo tylko się wk....wiłem. Chyba pracuje w jakiejś równoległej rzeczywistości, bo jakoś inaczej ten transport widzę.
To jest nas 2.... Czego chcieć od p. Wachowskiego producenta "Na osi" zrobił reklamę Sachsowi, Linkowi, Manowi i Repińskiemu. Do tego Master Truck i nic poza tym. Cały ten program to kpina i reklama Opoltransu.


Post Wysłano: 11 maja 2016, 16:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

To jest nas 3 ... Oglądając to jeb**m :lol: atrakcyjne zarobki na parkingach super atmosfera 8) rozpinanie naczepy looozik. :twisted: wszędzie serwis podjedzie :shock: nie ma opcji się zgubić :] zachęcający filmik do zostania kierowcą naprawdę :) nie żebym narzekał ale takie wpajanie nie idzie ku dobremu bo jeden z drugim się napalą pojadą opona [censored] i ooooo szefie ale przecież serwisy są :D i potem widzisz stoi dni bo koła nie zmieni. Pozdro

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 16:43 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Ocenzurowane słownictwo


Post Wysłano: 11 maja 2016, 19:08

Niedawno zdobyłem kat. E i w związku z tym postanowiłem sprawdzić jak wygląda sytuacja z pracą dla kierowców bez doświadczenia w jeździe pojazdami kat. C+E. Wysłałem kilkanaście aplikacji na oferty, które stale się powtarzają. Odzew jest bardzo duży, a chęć zatrudnienia kierowcy bez doświadczenia tak samo spora. Nie wiem tylko czy jest to kwestią braku kierowców, czy braku chętnych na spędzanie trzech czy czterech tygodni w kabinie. Ja zaliczam się do tych drugich, ale na chwilę obecną nie zmieniam pracy. Nawet to, że typowy "autobusiarz" wysyła aplikację na kat. C+E nie stanowi w większości przypadków problemu.


Post Wysłano: 11 maja 2016, 20:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Tak i jeszcze jazda w zimie nie stanowi w Polsce żadnego problemu, jest wręcz rozrywką. Ale co można się spodziewać po producencie "Na osi".

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 12 maja 2016, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Ja ide jezdzic dla tego kto wymyslij taka rzeczywistosc transportowa :D smiechlem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 12 maja 2016, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
To jest nas 3 ... Oglądając to jeb**m :lol: atrakcyjne zarobki na parkingach super atmosfera 8) rozpinanie naczepy looozik. :twisted: wszędzie serwis podjedzie :shock: nie ma opcji się zgubić :] zachęcający filmik do zostania kierowcą naprawdę :) nie żebym narzekał ale takie wpajanie nie idzie ku dobremu bo jeden z drugim się napalą pojadą opona [censored] i ooooo szefie ale przecież serwisy są :D i potem widzisz stoi dni bo koła nie zmieni. Pozdro



ale głupi jestem,taka piękna ta polska aja kretyn sam resor wymieniałem :( .filmik oglądałem no no brawo dla producenta oddaje całą prawdę o tej pracy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: