Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 maja 2011, 8:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2009, 0:21
Posty: 240
GG: 0

Czy ktoś z szanownych kolegów może udzielić informacji na temat tego jak się odbywa odprawa na pociąg z Francji do Anglii? Gdzie należy się kierować? Czy są potrzebne jakieś numery referencyjne do odprawy? Jak długo się jedzie? Itp... Z góry dziękuję za wszelkie informacje:)

_________________
Jeśli coś kochasz, zwykle nie jest to pracą,
talent nie idzie w parze z wysoką płacą.


Post Wysłano: 13 maja 2011, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Po obu stronach na autostradzie masz drogowskazy na tunel, wystarczy ich pilnować. Przed samym terminalem masz podział na ciężarówki i osobówki, we francji kieruj się na FRET. Na samym terminalu masz stację benzynową i parking, więc nie ma problemu z pauzą czy tankowaniem (tylko po francuskiej stronie).
Na pewno po stronie angielskiej (nie pamiętam czy po francuskiej też, dawno nie jechałem tunelem) na początku terminala masz automat z ekranem dotykowym, wybierasz język i odpowiadasz na pytania o auto, ładunek, liczbę kierowców, czy przewozisz ADR, czy zamawiasz posiłek itp. Nie radzę zatajać informacji o przewożonym ADR, przejazdy przez rentgen są dużo częstsze niż na promach, jak Cię złapią na oszustwie to masz duży problem. Jedzenia nie polecam - drogie i podłe. Potem przejeżdżasz przez kolejne punkty kontrolne i pokazujesz papiery (dowód osobisty i CMR), przy ostatnim dostajesz numer rajki i się w niej ustawiasz, jeśli stoisz pierwszy to pilnujesz zielonego światła a dalej zielonych strzałek które pokazują jak jechać, jeśli stoisz dalej to tylko jedziesz za tłumem ;) Dobrze mieć numer bookingu, ja co prawda nigdy nie musiałem go podawać, ale w razie gdyby coś nie grało jest niezbędny do wyjaśnienia sytuacji.
Po wjezdzie na pociąg wysiadasz z auta i czekasz na peronie przy swoim aucie na busa który zbiera kierowców i zawozi ich do wagonu pasażerskiego. Jeżdżą 2 busy, jeden jedzie do przodu a drugi do tyłu składu, więc wysiadając z wagonu po drugiej stronie musisz wsiąść do właściwego busa, żeby się nie pomylić po prostu wysiadaj z wagonu tymi samymi drzwiami którymi do niego wsiadłeś (są 2, z przodu i z tyłu wagonu). Busik staje przy każdej platformie i po kolei wysadza kierowców, czasem trafi Ci się, że widok przysłaniają filary, więc jak będziesz czekał na busa po wjechaniu na pociąg zapamiętaj kierowców przed i za tobą, jak nie będziesz widział auta to pilnuj kto gdzie wysiada i nie będzie problemu. Pamiętaj tylko żeby powyłączać wszystkie urządzenia elektryczne - obsługa zagląda do aut przez okna i wystarczy włączone CB radio czy nawigacja albo jakiś wtyk w gnieździe zapalniczki żeby cię cofneli spowrotem do auta i kazali wszystko wyłączyć, mają jebla na tym punkcie.
W sumie nic trudnego i nie ma się czego bać, jak pływałeś promem to i na tunelu sobie poradzisz, jest podobnie.
Sama jazda pociągiem trwa ok pół godziny, od wjazdu na terminal do wyjazdu po drugiej stronie przeciętnie ok 1 godziny, maksymalnie półtora.


Post Wysłano: 10 maja 2016, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Jutro mam wyjeżdżać do królowej i tym razem mam jechać pociągiem pierwszy raz. Z tego co wyczytałem, to 42 zjazdem z a16 trzeba się kierować, tak?
Mam nadzieję, że się nie zamotam.
Tunelem jechałem tylko raz od strony angielskiej i na moto, a nie dużym autem.


Post Wysłano: 20 maja 2016, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Drogowskazy Cię zaprowadzą pod sam automat wjazdowy, nie ma możliwości zabłądzić, chyba że ktoś jest ślepcem, albo nie rozumie znaków...

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 20 maja 2016, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Byłem i udało się przedostać na drugą strone bez problemu. Teraz tam jakieś remonty i objazdy na terminalu, to trzeba po znakach się kierować.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: