Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 13:39
Posty: 106
GG: 0

Witam wszystkich młodszych i starszych użytkowników tego forum, mam wam do zaprezentowania mapę stanu nawierzchni polskich dróg krajowych, autostrad i dróg ekspresowych. A więc mapa pochodzi z forum
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=45

forum to jest poświęcone różnym tematom min. infrastrukturze drogowej ja natomiast chciałem wam pokazać badanie stanu dróg krajowych, otóż ludzie z tego forum poruszają się po drogach i badają ich stan poprzez nanoszenie tego na mapę:

1. Opisujemy wszytskie DK, A i S według kolorów:

zielony-stan dobry
żółty-przeciętny
czerwony-zły
niebieski-modernizacja, przebudowa

Piszę tutaj ponieważ wielu z was dużo jeździ po naszych coraz lepszych drogach dlatego proszę was o to abyście się przyłączyli i badali stan dróg razem z nami. Na czym to polega?

Oto link do mapy:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=335467

Jeśli już tam wejdziecie wyświetli się wam mapa ze stanem dróg wszystko jest pięknie wytłumaczone poprzez sporządzoną legendę z obrazkami jak oceniać stan drogi. Teraz tak, zdecydowana większość mapy jest praktycznie już zrobiona ale jest jeszcze trochę odcinków do oznaczenia dlatego proszę was o to abyście tutaj pod tematem pisali jaki odcinek jest dobry jaki zły jaki w remoncie, a może jakiś odcinek na mapie już zaznaczony nie zgadza się z waszym zdaniem, to będę wklejać wasze informacje na tamto forum a admin będzie robił aktualizację mapy.

Mapa jest sporządzona przez profesjonalistów także proszę o brak głupich komentarzy typu: jak to polskie drogi są złe itp. a i jeśli nie jesteście pewni co do stanu drogi to proszę o nie komentowanie, staramy się aby mapa była jak najbardziej aktualna.

Pozdrawiam i liczę na wiele komentarzy.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

ostatnio jechałem kamperem nad morze drogą Wrocław - Poznań - Piła - Koszalin (K5, K11).
kamper ma rozstaw kół taki jak dostawczy, ale środek ciężkości wysoko. nie pasuje do kolein więc strasznie skacze w tych koleinach co powoduje duże kiwanie się na boki. w rezultacie jazda z prędkością 80km/h jest maksymalną.

cała ta droga ma koleiny uniemożliwiające bezpieczną jazdę takim pojazdem, więc nie wiem skąd tam kolor zielony. kolor czerwony pewnie oznacza głębokość kolein umożliwiającą podczas deszczu pływanie kajakiem.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2009, 11:04
Posty: 27

To nie jest taka dokładna mapa nawiechrzni,ale zawsze coś :idea:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

wystarczy na granicy kraju postawić znaki A-11 "nierówna droga" z dopiskiem "obowiązuje na terenie całego kraju" i z głowy.

a z pozostałych znaków A-11 z naszego kraju można by było zrobić wieżę Eiffla.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 13:39
Posty: 106
GG: 0

Cytuj:
proszę o brak głupich komentarzy typu: jak to polskie drogi są złe itp...
Takich informacji nie potrzebuje jak będziecie mi dalej sypać takimi wiadomościami to kasuje wątek bo nie po to on jest.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Pomysł zacny, ale sądzę że nie wypali.
Spytam się "Jak weryfikujecie nadesłane informacje o stanie nawierzchni?"
Weźmy przykładową grupę 5 osób, które aktywnie przesyłają swoje opinie nt danej drogi.
Dwie z nich jeżdżą starymi ciężarówkami na resorach i czują każdą nierówność i wybój. Pozostali jeżdżą luksusowymi osobówkami z dobrym zawieszeniem. Opinie będą więc chyba różne?

Np Cyryla wytrzęsło na 11tce w kamperze?
A mi się osobówką jechało tamtędy wyśmienicie..

Co z takimi kwiatkami?

PS: TA mapa dużo mówi o stanie naszych dróg :P

Ps2: Cyryl, gdybyś popatrzył na tą mapę przed wyjazdem i zobaczył, że 3/4 DK11 jest na czerwono, a alternatywna droga (dłuższa o 100km) w 1/2 na czerwono - Którą byś wybrał?

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 13:39
Posty: 106
GG: 0

Mamy taki przedział :

Droga o stanie nawierzchni dobrej: równa nawierzchnia, bez kolein, bez spękań nawierzchni, jadąc samochodem nie powoduje drgań i podskoków samochodu, po prostu idealna droga, (jest dopuszczalny brak pobocza).
Ewentualnie jeśli ktoś jedzie taką starą ciężarówką na resorach i na dobrej drodze wyczuwa jakieś minimalne nierówności to jest to jeszcze dopuszczalne.

Droga o stanie nawierzchni przeciętnej: lekkie spękania nawierzchni, małe, znikome koleiny, niewielkie ubytki w asfalcie/betonie, małe nieliczne łaty, nawierzchnia powoduje lekkie bujanie/drganie samochodu. Czyli nawierzchnia nieco już wyeksploatowana ale dosyć równa nie powodująca zagrożenia dla samochodu/ciężarówki.

Droga o stanie nawierzchni złej: spękania, koleiny, garby, częste łatanie drogi, ubytki w nawierzchni, powoduje drganie samochodu.

Tu chyba nic nie trzeba dodawać.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

niestety mamy w kraju tak rozbudowaną infrastrukturę drogową, że wybieramy drogę spomiędzy kilkudziesięciu innych alternatywnych :wink:

w praktyce jedzie się tą która po prostu jest, bez kombinacji i wybierania, najczęściej możemy wybrać jechać czy nie :D

może i pomysł dobry, ale kto tak naprawdę z tego skorzysta? kto planuje trasę z komputerem podłączonym do internetu, szukając informacji o rodzajach nawierzchni czy o jakości drogi, w praktyce obierasz kierunek i jedziesz, czasem zapytasz przez radio, włączasz navigację i śmigasz
Cytuj:
ostatnio jechałem kamperem nad morze drogą Wrocław - Poznań - Piła - Koszalin (K5, K11).
ciesz się, że nie z przyczepą kempingową na dwóch osiach, i ważącą 1700kg - to jest dopiero hardcor :lol: po za odcinkiem autostrady A4 Krapkowice - Legnica i kilkoma innymi kilometrami trasy, resztę drogi do Świnoujścia i powrót przez Koszalin - Poznań na Śląsk resztę zaznaczyłbym wtedy na czerwono.

Teraz rozumiem dlaczego kempingowozy są większymi zawalidrogami niż "Leppery" :lol:

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Droga o stanie nawierzchni przeciętnej: lekkie spękania nawierzchni, małe, znikome koleiny, niewielkie ubytki w asfalcie/betonie, małe nieliczne łaty, nawierzchnia powoduje lekkie bujanie/drganie samochodu. Czyli nawierzchnia nieco już wyeksploatowana ale dosyć równa nie powodująca zagrożenia dla samochodu/ciężarówki.
Michaś... ale KTO TO OCENIA????

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 13:39
Posty: 106
GG: 0

Nie wiem czy jakikolwiek sens ma tutaj ta mapa ale wrzucam aktualizację:

http://mapa.boo.pl/mapa.png

Gdzieniegdzie mogą być błędy, piszcie to się je poprawi.

Na dzień dzisiejszy mamy wyremontowanych od roku 2001 ponad 12 tys km dróg krajowych.

Obrazek[/QUOTE]

To specjalnie dla Cyrylka.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 13:39
Posty: 106
GG: 0

Aktualizacja mapy, robię ją w wolnej chwili i zbieram opinie i różnych for internetowych dlatego liczę też na was jak macie jakieś propozycje gdzie droga jest jeszcze nie oznaczona czy np. jakiś odcinek powinien być w innym kolorze to piszcie.


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

w Polsce jest okolo 16 mln samochodów i liczba ich rośnie w tempie ponad 1 mln rocznie. liczba aut zatrzyma się gdy osiągnie liczbę taką jak w krajach wysokorozwiniętych. czyli w Polsce ma być docelowo około 30-40 mln aut.
dzisiaj na jeden kilometr polskich dróg przypada 338 samochodów, w krajach rozwiniętych 170. trzeba dodać, że jest tam więcej dróg trzy- i dwupasmowych niż u nas. poza tym tam liczba aut ustabilizowała się.

czyli u nas za jakieś 5-8 lat na jednym kilometrze będzie chciało jeździć około 700 aut, JAK?

o jakości dróg nie chcę nawet mówić, proszę przejechać jakiś kawałek DK 39 np. Brzeg - Łagiewniki. jechałem wczoraj, nawet nie jest odśnieżana. tak samo jest remontowana.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
DK31 z Chojny do Mieszkowic jest zaznaczona na czerwono. Obecnie ta droga jest wyremontowana. A dokładnie na końcowym etapie. Bo zostało im jeszcze nalanie na krótkim odcinku jednej warstwy asfaltu i pomalowanie pasów. Następnie ta sama dk31 z Mieszkowic do Sarbinowa (przed Kostrzynem n./Odrą) - jest nie zbadano. Raczej przeciętna, choć są odcinki wyremontowane. Generalnie bez rewelacji.


Następnie DK26 Chojna - Myślibórz. Czerwony zostaje jak jest, bo ten odcinek z miejscowości Rów do Myśliborza jest na prawdę tragiczny. Ale ten zaznaczony na żółto powinien być zielony, bo tam droga jest wyremontowana i nawierzchnia bez zarzutów.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 13:39
Posty: 106
GG: 0

Dzięki kolego. Przesyłam wam aktualizację i czekam na więcej wiadomości od was.

Obrazek


Klik---> http://img686.imageshack.us/img686/757/mapag0.png


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Tworzyć mapę stanu nawierzchni polskich dróg, to jak oceniać książkę po okładce. Co z resztą? Co nam z zajebistej nawierzchni jakiejś tam drogi, skoro średnia prędkosć na odcinku 400km to 30km/h, bo co kilometr ograniczenia, wysepki, i dwustumetrowe tereny zabudowane z ograniczeniem do 50 lub 40, bo przecież droga krajowa musi przechodzić przez centrum każdej napotkajnej po drodze wioski, która jest terenem zabudowanym, nawet gdy przy drodze stoją 2 domy oraz przecina ją polna droga :| Nie wspomnę już o ustawianiu w takich miejscach fotoradarów :/ Wydrukuje sobie tą mapkę i pójdę do łazienki za potrzebą :(

_________________
NIE-POMPIARZ


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Fakt, że z takiej mapy nic konkretnego dla nas nie wynika. Ale kolega widocznie ma taki fetysz i czuje potrzebę podzielenia się nim ;)

_________________
Czerwone i bure


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 paź 2007, 13:39
Posty: 106
GG: 0

Nie wnosicie nic nowego do tematu a tylko go zaśmiecacie. Jeśli was to nie interesuje to nie komentujcie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2009, 18:50
Posty: 53
GG: 0

Chyba kolego jeszcze tego nie zauważyłeś więc trzeba Cię uświadomić:

Nikogo to nie interesuje :|

P.S.
Taką mapkę wydaje praktycznie każda gazeta motoryzacyjna, więc po co się ścierać?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Dajcie spokój. Owszem, może mapka jest mało przydatna na co dzień dla kierowcy, ale teksty "nikogo to nie obchodzi" nie są na miejscu. Natomiast zawsze taka mapa może się przydać do jakichś prezentacji itp., po uzyskaniu zgody autora.

Sorry za OT.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: