Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 paź 2010, 18:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Czy aby ta oferta tego mana jest z MAN RENTAL?

Jakiś tydzień temu dostałem taką samą odpowiedź od euroleasing na temat wynajmu na okres 24miesięcy, jedynie specyfikacja z man rental wzięta. Z tego co się orientuje rok temu w man rental za tga/tgx 1650euro miesięcznie.


Bardziej na pewno opłaca się wynajem naczep. W euroleasing bez znaczenia czy na rok czy na dwa cena jest ta sama. 520 euro za naczepa firanke, standard. Wszystko ma opłacone oczywiście, serwis po ich stronie. Można dodatkowo ubezpieczeć opony 1e dziennie. Przy tej cenie dość się to opłaca. Odliczyłem roczne koszty utrzymania(podatek drogowy, ac, opony, hamulce , podatek itp) Po odliczeniu wszystkiego wychodzi jakieś 1000 z hakiem i cie nic nie interesuje. Poważnie myślę nad tą opcją.

Ogólnie to ta firma jako jedyna odpowiedziała na zapytanie ( wysłałem do około 6 czołowych firm w europie...).

Przykre mam doświadczenia z MTC. Wielce się ogłaszają , że wynajem nawet na dzień ble ble ble... Kilka miesięcy temu potrzebowałem na 3 miesiące wywrotki. Zadzwoniłem do biura w Brzegu, spisali co chce, miał ktoś zaraz zadzwonić... Telefon od nich po jakichś 3-4 dniach. Ale wynajem nawet na 1 dzień, tylko tydzień wcześniej musisz to załatwić...

Trzeba też zwrócić uwagę gdzie odbiór samochodu, naczepy. Wiele firm wysyła po pojazd np do Niemiec, Holandii itp co daje dodatkowe koszty.

Ja również szukam obecnie firmy wynajmującej na okres od miesiąca w góre, szczególnie chodzi mi o naczepy.

Można oczywiście ciągnik również wynająć bezpośrednio od producenta .
Z tego co się orientuję zajmuje się tym wspomniany man, volvo, renault i scania. Jest jeszcze jeden wazny aspekt. Kredyt czy leasing to jakieś 5lat. Przez ten czas trzeba mieć robotę, dobra. Zwykle umowy sa podpisywane na rok, co i tak nie gwarantuje pewnej roboty zawsze. Wyjściem jest wynajem, na rok, 2 lub więcej. Poza tym eliminuje się ryzyko nieprzewidzianych kosztownych napraw. W przypadku gdy mamy np umowę na 2lata a chcemy zrezygnować wcześniej to przyjadowo w man rental jest to koszt 20procent rat do końca wynajmu. Jest to zasadnicza różnica między innymi formami . Z firm co znam pod wzgledem naczep, samochody pewnie też: hama, pema, fraikin, tipge, euroleasing,feber, mtc.


Post Wysłano: 23 paź 2010, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 paź 2006, 13:32
Posty: 106
Lokalizacja: Toruń

Cytuj:
Cytuj:
Wszystko dobrze piszecie o tym kredycie, tylko żaden bank nie da kredytu na nową firmę :wink:
Nie przesadzaj wystarczy dobrze poszukać i gwarantuje ci ze dostanie albo kredyt albo leasing w jeden dzień.
Miałem przypadek, ze w firmie w której pracuje oprócz wstawionej przeze mnie i brata solówki okazało się, że w ciągu 3 tygodni mam podstawić zestaw. Poszedłem do paru banków i nikt nowo powstałej firmie nie da, nawet bank w którym masz konto firmowe.
Jeżeli masz dobre zarobki i długi czas konto w jednym banku z dobrymi zarobkami na papierze, to masz szanse dostać kredyt jako osoba prywatna. Podpisując kredyt auto np nie kosztuje 80+vat tylko 80+vat + duże odsetki w ciągu paru lat. Kredyt bierzesz jeżeli nie masz innej opcji pożyczki choćby od rodziny. Biorąc kredyt lepiej miej zapewniony kontrakt na auto bo inaczej będziesz szybko szukać gałęzi. W zdobyciu pieniędzy przez bank pomocna jest podpisana umowa na usługi transportowe- ze stawka i gwarantowanym przebiegiem miesięcznym.


Post Wysłano: 23 paź 2010, 17:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lip 2010, 19:31
Posty: 141
GG: 35199727
Samochód: Vito / 306 / aveo
Lokalizacja: Katowice

Bez problemu na nową firmę można dostać kredyt inwestycyjny lub leasing z niską wpłatą własną. Wystarczy dobrze poszukać:) Polecam forum kredytowe, biznes forum i goldenline:)

_________________
http://www.ekopilot.com
http://fb.com/ekopilot.poland


Post Wysłano: 24 paź 2010, 10:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Jasne, dostaniesz kredyt. Tylko na jakich warunkach, na jakie oprocentowanie i przy jakim zabezpieczeniu(na hipoteke). Tak też trzeba patrzeć.


Post Wysłano: 13 lut 2011, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

Panowie potrzebował bym wynajc BDF.
Jakie znacie fimry świadczace usługi wynajmowania BDF i moze ktos ma taki mniej wiecej orientacyjny koszt ??

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ociu i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: