Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 kwie 2009, 9:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 15:22
Posty: 205
GG: 4667666
Samochód: Mercedes Vario 814

Witam

Czy ktoś się nie orientuje w kosztach przejazdu przez Alpy z trasy przez Monachium w dół? Chodzi mi o opłaty za tunele i drogi w Austrii za przejazd do Włoch. Czy może jest trasa z bezpłatnymi tunelami? Mam zestaw niecałe 9t DMC. Jak by wyglądały opłaty za przejazd przez Austrię? No i później jak się kształtują opłaty za przejazd przez Włochy? Czy da się jechać bezpłatnie nacjonalkami?


Post Wysłano: 01 kwie 2009, 10:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Kolego ja jechalem tam jakies dwa lata temu, ale jesli mnie pamiec nie myli to oplaty sa normalnie jak za autostrade, a po drodze w Austrii przed granica z Wlochami jest taki most i przejazd tym mostem jest najbardziej kosztowny(niepamietam ile dokladnie, ale chyba ok. 60-80euro dla dmc 40t) A co do nacjonalek to ja jechalem autostrada do Mediolanu bo inne opcje nie mialy sensu-oplaty na bramkach.


Post Wysłano: 01 kwie 2009, 20:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 15:22
Posty: 205
GG: 4667666
Samochód: Mercedes Vario 814

No właśnie - a ja mam zrobić tam 4 kursy pod rząd. Więc koszta takiego mostu mogą być gigantyczne... W Austrii jest ponoć jakiś kalkulator opłat - czy ktoś zna może adres stronki albo może wie jakie tam są aktualnie stawki za 1km?

Pzdr


Post Wysłano: 02 kwie 2009, 11:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Kolego, Twoim zestawem koszt bedzie mysle mniejszy, ja niepamietam jak to jest w Austrii dokladnie, napisalem ile mniej wiecej wyszedl mnie przejazd przez most az do Niemiec. W Twoim wypadku to bedzie pewnie mniej.


Post Wysłano: 03 kwie 2009, 8:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2008, 15:22
Posty: 205
GG: 4667666
Samochód: Mercedes Vario 814

Znalazłem ten kalkulat co do trasy przez Austrię - ale tam nie ma żadnej dodatkowej opłaty za ten most o którym piszesz... Tutaj link http://www.go-maut.at/go/mautrechner.asp?Navi=&ID=2643
Mi chodziło o trasę przez Insbruck i przełęcz Brener. Chyba, że ten kalkulator coś nie liczy jak trzeba! Może ktoś to z autopsji sprawdzić?


Post Wysłano: 03 kwie 2009, 11:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Kolego ja jechalem od Insbrucku przez Bolzano, a jak sie przejechal przez ten most to momentalnie siaglo prawie cala kase co mialem na tym Go Boxie. Napisalem Ci co wiem(pamietam). Cos tam orientacyjnie wiesz. Wiecej juz nie wiem. Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 paź 2016, 14:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2010, 21:46
Posty: 76
Samochód: -SCANIA-RENAULT-

Witam. Potrzebuje dwie konkretne informacje. Co potrzebuje jadąc do Włoch przez Słowenie ? Czy na Słoweni autostradę moge opłacić gotówką? Na Włochy nie mam telepasa i tez mam pytanie czy za autostrady moge zapłacić gotówką? Oczywiście mowa o zestawie DMC 40ton


Post Wysłano: 23 paź 2016, 15:32
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Witam. Potrzebuje dwie konkretne informacje. Co potrzebuje jadąc do Włoch przez Słowenie ? Czy na Słoweni autostradę moge opłacić gotówką? Na Włochy nie mam telepasa i tez mam pytanie czy za autostrady moge zapłacić gotówką? Oczywiście mowa o zestawie DMC 40ton
Słowenii nie pamiętam, dawno temu z tatą jechałem więc nie pomogę. We Włoszech byłem tylko raz i tak możesz zapłacić gotówką. Boxy na gotówkę są odpowiednio oznakowane.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 23 paź 2016, 23:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Witam. Potrzebuje dwie konkretne informacje. Co potrzebuje jadąc do Włoch przez Słowenie ? Czy na Słoweni autostradę moge opłacić gotówką? Na Włochy nie mam telepasa i tez mam pytanie czy za autostrady moge zapłacić gotówką? Oczywiście mowa o zestawie DMC 40ton
Słowenia - bramki, możesz płacić gotówką, kartami paliwowymi. Z tym, że placisz stawkę Euro 0. Aby płacić stawkę dla swojej normy Euro musisz wyrobić kartę DARS. Możesz to zrobić w Ljublanie.

Włochy - gotówką jak najbardziej można.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: