Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 maja 2008, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Witam. Mam takie pytanko. Własnie kończe gimnazjum i zaczyna sie gonitwa ze składaniem podań do szkół. Interesuje mnie praca w branży TRANSPORT-SPEDYCJA. I teraz pytanie czy wybrać Technikum o ktorym mowa czy poprostu liceum i pozniej na studia jakis dalszy kierunek z tym związany. Chodzi mi oto czy po tym technikum miałbym łatwiej w dostaniu sie chocby na kierowce czy spedytora. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 10 maja 2008, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Po technikum masz zawod a po liceum nie wiec troche latwiej z robota ale za to w szkole ciezej bo wiecej godzin i przedmiotow. Ja bym wybral technikum

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 10 maja 2008, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2008, 15:38
Posty: 2
Lokalizacja: Grudziądz

Nie tyle, że mógłbyś łatwiej dostać się na jakąś uczelnię co, że byłoby Ci łatwiej wszystko pojmować, bo temat nie byłby dla Ciebie nowy. Czyli prościej mówiąc szedłbyś już na uczelnię z jakąś wiedzą. Sam jestem w takiej sytuacji, jestem po technikum w zawodzie spedytor i poszedłem na transport, inni uczą się od podstaw, a ja już te podstawy dawno poznałem. Lepiej od razu uderzać na coś związanego z transportem.

_________________
Limptropolis


Post Wysłano: 10 maja 2008, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

dzięki Grisha za odpowiedz. Masz racje pod tym względem ale ja najbardziej boje sie tego ze w ostatnim momencie cos mi sie odwidzi i będę chciał iść w zupełnie innym kierunku. Co ty na to...

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 11 maja 2008, 11:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 maja 2008, 8:08
Posty: 3
GG: 4944195
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ja ostatnio zobaczyłem ogłoszenie u mnie w szkole o Liceum Profilowanym Transportowyn, co prawda mam jeszcze rok ale powoli trzeba zacząć jużmyśleć co dalej. Może zirientuj się czy nie ma koło ciebie takiego liceum a potem na studia logistyczne czy coś w tym kierunku. Ja za rok będę miał ten sam problem dlatego myślę wcześniej. A po za tym fajnie jest tak pomażyć. Najpierw musisz się zastanowić co chcesz robić na 100%. Być kierowcączy spedytorem a potem dobieraj do tego szkoły.


Post Wysłano: 11 maja 2008, 14:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Cytuj:
Ja ostatnio zobaczyłem ogłoszenie u mnie w szkole o Liceum Profilowanym Transportowyn, co prawda mam jeszcze rok ale powoli trzeba zacząć jużmyśleć co dalej. Może zirientuj się czy nie ma koło ciebie takiego liceum a potem na studia logistyczne czy coś w tym kierunku. Ja za rok będę miał ten sam problem dlatego myślę wcześniej. A po za tym fajnie jest tak pomażyć. Najpierw musisz się zastanowić co chcesz robić na 100%. Być kierowcączy spedytorem a potem dobieraj do tego szkoły.
Co do szkoł juz dawno sie zorientowałem i nie ma nic takiego w liceum. Tylko nie osłabiaj ludzi tekstami typu zastanów sie na 100% co chcesz robić w życiu, bo nie przewidzisz co sie stanie w przyszłosci.Teraz cie oświece. Ja teraz pujde do tego technikum a w ostatnich roku mi sie cos odwidzi i będe chciał studiować ochrone kwiatka pod blokiem.... i co wtedy?

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 11 maja 2008, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

sa jeszcze studia i jak ci sie odwidzi zmienisz kierunek ksztalcenia. wiele osob nie pracuje w zawodzie wyuczonym.


Post Wysłano: 12 maja 2008, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2008, 15:38
Posty: 2
Lokalizacja: Grudziądz

Cytuj:
dzięki Grisha za odpowiedz. Masz racje pod tym względem ale ja najbardziej boje sie tego ze w ostatnim momencie cos mi sie odwidzi i będę chciał iść w zupełnie innym kierunku. Co ty na to...
Dlatego musisz się dobrze zastanowić, co chcesz w życiu robić. Transport, spedycja, logistyka, to dziedziny gospodarki które nigdy nie zginą i fachowcy w tej branży zawsze będą poszukiwani.

Poza tym jak się dobrze wyuczysz, to na brak kasy nie powinieneś narzekać;)

_________________
Limptropolis


Post Wysłano: 12 maja 2008, 20:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Dzięki :) juz postanowiłem. Wybiore te technikum

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 12 maja 2008, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sie 2006, 1:28
Posty: 54
GG: 0
Samochód: MAN TGL
Lokalizacja: Warszawa

..tylko pamiętaj, że aby zdobyć ten tytuł technika, trzeba zdać egzamin zawodowy. Nie wiem jak to wygląda w tym Twoim technikum, ale np. w tym do którego ja chodziłem, egzaminy zawodowe były bardzo trudne i z roku na rok zdawało je 2% uczniów, a co za tym idzie te pozostałe 98% ma po prostu rok nauki w plecy bo tytułu i tak nie mają...

_________________
LKW KoRnik


Post Wysłano: 13 maja 2008, 12:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Tak wiem o tym. Ale powiedz mi "trudne" tzn jakie? ehhh zresztą jak ja to lubie interesuje mnie temat spedycji i logistyki to mysle ze nie powinienem miec z tym wiekszych problemow a jak idą głąby do technikum aby sie gdzie kolwiek dostac to nie dziwne ze nie zdają jak nie mają o tym zielonego pojęcia, tylko tyle ze chodzą.

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 13 maja 2008, 13:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Wiesz kolego ja chodze do technikum mechanicznego. Tez lubie mechanike i interesuje mnie ona ale watpie ze zdam technika poniewaz nauczyciele za duzo nie tlumacza a i procent zdawalnosci w mojej szkole jest katastroficzny

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 13 maja 2008, 17:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Troszeczke mnie dołujecie tymi sprawdzianami zawodowymi... ale to chyba nie jest nie mozliwe... Doradźcie mi prosze was... powiedzcie jak byscie zrobili na moim miejscu

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 13 maja 2008, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

czemu chcesz zeby ktos obcy podejmowal decyzje o twojej przyszlosci??? a to czy skonczysz szkole i zdasz egzaminy to jedynie zalezy od ciebie.


Post Wysłano: 13 maja 2008, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

oczywiscie zdac egzamin nie jest trudno jesli od poczatku technikum bedzie sie systematycznie uczyc a nie oleje sie pierwsza klase zda do drugiej potem jakos dalej a na egzaminie klapa

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 13 maja 2008, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Tak się składa że chodzę do technikum, profil logistyk. Jestem w drugiej klasie. Co do egzaminu to niestety prawda, mało kto to zdaje. Co do technik logistyk w mojej szkole to jeszcze nie wiem bo najstarsi logistycy są w trzeciej klasie więc nie wiem ale jeżeli chodzi reszte profili to mało kto zdaje. Ktoś napisał że w liceum jest ciężej...no nie wiem. Mam ten sam materiał z innych przediotów co kumpel w liceum a ja mam jeszcze zawodowe przedmioty :| W pierszej klasie miałem przedmioty ekonomie logistyki, podstawy logistyki, transport i spedycja, teraz mam transport i spedycje, planowanie logistyczne, systemy logistyczne, gospodarke elektorniczną.
Jakbyś miał jakieś pytanie to pisz. Dużo pisania miałem dopóki ksiązek nie kupiliśmy, teraz jest łatwiej.


Post Wysłano: 13 maja 2008, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Cytuj:
Tak się składa że chodzę do technikum, profil logistyk. Jestem w drugiej klasie. Co do egzaminu to niestety prawda, mało kto to zdaje. Co do technik logistyk w mojej szkole to jeszcze nie wiem bo najstarsi logistycy są w trzeciej klasie więc nie wiem ale jeżeli chodzi reszte profili to mało kto zdaje. Ktoś napisał że w liceum jest ciężej...no nie wiem. Mam ten sam materiał z innych przediotów co kumpel w liceum a ja mam jeszcze zawodowe przedmioty :| W pierszej klasie miałem przedmioty ekonomie logistyki, podstawy logistyki, transport i spedycja, teraz mam transport i spedycje, planowanie logistyczne, systemy logistyczne, gospodarke elektorniczną.
Jakbyś miał jakieś pytanie to pisz. Dużo pisania miałem dopóki ksiązek nie kupiliśmy, teraz jest łatwiej.
Dzięki wielkie pixel. Super ze jest ktos taki jak ty wlasnie takich informacji potrzebuje. Jak mozesz opisz mi Technikum jako szkołe czy lepiej tu czy moze liceum? warto jest isc na ten profil? widac ze to profil logistyczny czy normalnie tylko nauczyciele odwalą pare lekcji... wiesz oco mi chodzi. Warto?

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 13 maja 2008, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

RMV to ty nie wiesz ze to czy zdasz zalezy od twojej pracy?
chcesz wiedziec jak jest w tego typu szkole to ok. ale nie zadawaj pytan co mam robic???


Post Wysłano: 13 maja 2008, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Czekam jeszcze na wskazowki :)

A własnie... powiedzcie mi jak to jest z maturami... bo nie to ze moge nie zdać zawodu to w dodatku slyszalem ze technikum kiepsko przygotowuje do matury... jak to jest powiedzcie...

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 14 maja 2008, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2008, 18:14
Posty: 9
GG: 0
Lokalizacja: Gubin/Zielona Góra/Szczecin

Dokładnie rok temu skonczyłem technikum w zawodzie mechanika. I jeśli chodzi o matury to przygotowanie jest taki jak w liceum tylko, że tu musisz się skupić również na przedmiotach zawodowych przez co mniej czasu poświęcasz na przedmioty tzw. podstawow. Tu masz okres nauki 4 - letni wię nieco inaczej się to rozkłada. Po za tym w każdej szkole przed maturami są zajęcia dodatkowe gdzie jesli tylko chcesz możesz z czegoś się podciągnąć. To wszystko jednak nie pomoże jeśli sam nie będziesz w domu pracował.
Co do samych egzaminów to ogólne zasady są wszędzie takie same. Są dwa dni, jeden na egzamin teoretyczny (forma testu zamkniętego) drugi praktyczny(tylko z nazwy). Teoretyczny składa sie z dwóch częsci, cześć zawodowa i ekonomiczna z których musisz zdobyć odpowiednio 50 i 30 % pkt. z praktycznego aż 75%. Jeśli będziesz systematycznie się uczył i poświęcał troche cennego czasu w domu to napewno to zaliczysz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: