Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2008, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

mnie pewien niemiec mowiacy po polsku tlumaczyl ze to oznacza iz skrecajac na bremen bedzie wysepka ale dla mnie to idiotyczne tlumaczenie

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2008, 21:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Dzięki za wykład z filologii germańskiej. Choć nie jestem pewien ,czy akurat tego koledzy oczekiwali, to przecież robi wrażenie. Co nie zmienia faktu,że słowo "polecać" pochodzące z tłumaczenia ma odcień nieco inny niż zamierzony.Nasze "polecać" zabarwione jest bardziej trybem rozkazującym, zaś owo oryginalne jest raczej sugestią. Tak bym to najkrócej i na "chłopski rozum" ujął.
Tyle,że wspomniany wyżej "kierunek objazdu na Bremę" w dyskutowanym temacie nie wyjaśnialby sprawy. Tu jest wlasnie ten niuansik: zalecany, sugerowany .. , czy polecany, na zasadzie polecenia do wykonania. Rozkazu wręcz.Befehl, to słowo całkiem blisko w/w leżące.Ale chyba zbaczamy z tematu...

[ Dodano: Pią, 04.01.2008, 20:52 ]
Cytuj:
mnie pewien niemiec mowiacy po polsku tlumaczyl ze to oznacza iz skrecajac na bremen bedzie wysepka ale dla mnie to idiotyczne tlumaczenie
:)

Tłumaczyłbym to dwojako: albo owemu wydawało się ,że mówi po polsku, albo wydawalo mu się ,że zna niemieckie przepisy ruchu drogowego, a w szczególności znaczenie tego znaku :lol:
Skad on tu wysepke wygrzebał ,to ja nie wiem...

_________________
ego


Post Wysłano: 13 lip 2014, 0:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2013, 0:29
Posty: 14

A 'durchgangs verkehr' razem z ograniczeniem do 12t? Jak to rozumieć skoro potrzebuję się rozładować w jakiejś wiosce np 10km od zjazdu z autostrady, a przy zjeździe z autostrady akurat stoi ten znak. Pozatym jak nie zjadę tym zjazdem to i tak gps każe zawrócić bo nie ma innej drogi w sensownej odległości...


Post Wysłano: 13 lip 2014, 1:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Dotyczy tranzytu, docelowo możesz jechać.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: