Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Widły do palet
Post Wysłano: 16 sty 2017, 22:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Potrzebuję kupić widły do palet do HDSa. Wiem, że na rynku są widły z "grzebieniem", samopoziomujące i poziomowane hydraulicznie. Rotator mam na trzpień + hak. Ma ktoś doświadczenie z widłami i może powiedzieć co nieco jak się te systemy sprawdzają? Aktualnie skłaniam się do zakupu wideł samopoziomujących (na sprężynie).


Post Wysłano: 17 sty 2017, 12:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2010, 12:47
Posty: 148
GG: 2982986
Samochód: Veicolo Italiano
Lokalizacja: EP

A nie lepiej włożyć kasę i kupić widły z hydraulicznym wyważaniem środka ciężkości ?
Praktycznie wszystkim sterujesz dźwigniami.
Bardzo przydatna rzecz w przypadku ładowania palet na większe wysokości (dachy, stropy itp.)
Jedyna chyba niehydraulicznie sterowana rzecz to rozstaw wideł, który można regulować śrubami albo skręcać (do środka i na zewnątrz)

Z samopoziomujących korzystają u nas w składzie budowlanym i w zasadzie nie narzekają.
Ważne żeby mieć zapas udźwigu żeby nie było drapania po głowie jak się trafi jedna paleta na 100, która będzie cięższa.
2t chyba optymalnie wychodzi w HDSach

_________________
Kat. B - 2012
Wózki kat. II WJO - 2013
Kat. C, C+E, KW - 2023
Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia


Post Wysłano: 17 sty 2017, 14:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

No nie wiem czy nie lepiej, pytam o opinię :D
Z hydraulicznymi jest taki problem, że są droższe, cięższe, a ich odpinanie i zapisanie do HDSa trwa dłużej, dlatego zazwyczaj są na stałe podpięte do HDS, na co nie mogę sobie pozwolić. Samopoziomujące w teorii mają te same zalety, jedyna wada, że samopoziomowanie działa od 20% nominalnego obciążenia, czyli od ok. 400 kg. Na samopoziomujących z rotatorem jest to samo, wszystko na hydraulice prócz wyważania, więc w zasadzie jedna dźwignia mniej do obsługi, bez pogorszenia jakości pracy. A może się mylę?

Palet cięższych niż 2t jest bardzo mało, jakby miało brakować, to zawsze można 1 na 100 palet przenieść na "pasach".


Post Wysłano: 30 sty 2017, 17:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Generalnie dobrze myślisz. Grzebieniowe bym sobie odpuścił chyba, że masz zamiar używać tego bardzo sporadycznie. Poziomowanie hydrauliczne sprawdza się do typowej budowlanki, czyli widły na stałe do HDS'a lub dźwig składany i wypinasz po rozładunku/załadunku. Pracuje się tak samo jak chwytakiem lub nawet lepiej (nie ma problemu zgniatania palet). Samopoziomujące to taki złoty środek. Kupuj tylko te które mają sprężyny wewnątrz ramienia, najczęściej 2. Ważna jest też waga takich wideł bo jeżeli przyjdzie Ci rozładowywać palety na budowie to na nierównym będziesz musiał pomagać sobie ręcznie/dźwigiem przy wyciąganiu wideł. Nośność 1500 kg to złoty środek, 2000 kg będą ciężkie same w sobie. Jakby Cię interesowały to mam lekkie, używane do sprzedania:

http://allegro.pl/widly-do-palet-zawies ... 18265.html


Post Wysłano: 30 sty 2017, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Dzięki za odpowiedź. Właśnie takie mam na oku, tylko jednak 2t. Ważą 190 kg jeśli dobrze pamiętam, więc niewiele więcej niż te co sprzedajesz, a sporo wożę kostki 1,7-1,8t, czasem też krawężniki granitowe, które ważą w okolicach 2t. Na pewno będzie rozładowywane na nierównym, ale mam pilota, więc trochę łatwiej powinno to iść.
Jak wygląda praca takimi widłami z lekkimi ładunkami? Bo czasem zdarza się, że wiozę paletkę z 10 workami cementu, nie chciałbym przepinać na jedną paletę wideł na "pasy".
I jak wygląda praca z widłami 100 cm długości? Palety z jakąś cegłą lub betonem komórkowym (nie pamiętam dokładnie z którym ładunkiem) mają taką specyficzną konstrukcję, że widły nie sięgają do ostatniej deski i się przewracają. Dlatego trzeba je tym łańcuchem przypinać. Możesz coś na ten temat powiedzieć, czy szukać wideł 110-120 cm, czy zostać przy 100 cm?


Post Wysłano: 30 sty 2017, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Z lekkim towarem nie powinno być problemu, kwestia wyczucia wideł i ich regulacji. Wydaje mi się, że 100 cm wystarczy do standardowych palet. Ja używałem wideł do krawężników czyli ciężkiego towaru, cegła na paletach przestawiałem chwytakiem. Zawsze przed podniesieniem palety krawężników przesuwałem dźwigiem sprężynę zawczasu na środek, tak jak w grzebieniowych tylko bez szczególnej uwagi. To, że jest automatyczne to nie znaczy, że wyreguluje się zawsze z pozycji startowej w momencie podniesienia, ponieważ te sprężyny stawiają spory opór jeśli nie są zużyte. Te które mam są bardzo lekkie, bo same widły są z ceownika. Zobacz sobie widły firmy Eichinger, też je wcześniej miałem. Waga takich wideł to około 170 kg przy 1500 kg nośności według producenta, ale wydają się zdecydowanie cięższe. Jednej osobie ciężko je przestawić po nierównościach. W nowych widłach powinien być łańcuch którym owijasz paletę i przypinasz do wideł (są miejsca zaczepienia).


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: