Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lip 2016, 2:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lip 2016, 1:59
Posty: 3

Witam

Czy ktoś na tym forum uprawia czynnie sport w trakcie trasy ?
Ja jeszcze kierowcą nie jestem ale jestem czynnym sportowcem i będąc w przyszlosci kierowcą Tira będe chciał np. w czasie przerw zadbać o zdrowie. Ja np. hobbystycznie uprawiam Triathlon i w czasie przerw z pewnością będe biegał czy pływał, korzystał z siłowni jeśli będzie w okolicy, a jeśli będzie na tyle miejsca w kabinie, będe brał takze rower
Czy wy też w podobny sposób spędzacie wolny czas ? jesli tak to pochwalcie sie co zazwyczaj robicie by sie nie zapuścić


Post Wysłano: 25 lip 2016, 3:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 wrz 2010, 11:49
Posty: 2
Samochód: R450
Lokalizacja: Sieradz/Łódź

Witaj.


Na wstępie chciałbym zaznaczyć że szanowni koledzy po fachu podobny temat już założyli, także tam na pewno będziesz mógł znaleźć co, kto, gdzie i jak ćwiczy i robi 8)

Natomiast z własnego doświadczenia mogę napisać że dla chcącego nic trudnego. Odnośnie pływania czy siłowni, z tym może być jako taki problem. Stając na parkingach, czy to na pauzę dzienną czy dobową, ciężko wyhaczyć jakąś okolice, która nadawałaby się do tego typu czynności. Lecz co do roweru, biegania lub ćwiczeń z masą własną ciała, tutaj jest szerokie pole do popisu. Sam nieraz stając na pauzę dzienną prowadziłem obeznanie terenu i jeżeli takowy pozwalał mi na bieganie, to wtedy ubierałem buty i ogień. Rower- wiele razy widziałem jak inni kierowcy wozili rowery a to w paleciarach a to na naczepach. Jednak w tej kwestii musiałbyś się zorientować, czy za granicą nie wymagają dokumentów na rower przewożony przez Ciebie. Ćwiczenia siłowe (z masa własną ciała) - pompki, brzuszki, przysiady, podciąganie na drążku. Opcji jest multum. Pytanie tylko, czy się będzie chciało. Ja sam staram się przynajmniej seriami (przed ruszeniem, na pauzie 45, i na pauzie dziennej) zrobić razem te 300 pompek. Plus do tego rozciąganie, brzuszki na wyrku. Hantle również znajdą zastosowanie. Jakiś czas jeżdżę i stosując swego rodzaju dyscyplinę z ćwiczeniami i jedzeniem, efekty mogą być nawet zadowalające. Oczywiście nie będę wspominał że kwestia w miarę zdrowego odżywiania odgrywa tutaj również kluczową rolę.

W internecie krąży również trochę filmików i stron, które pokazują ćwiczenia dla kierowców, lub samych kierowców ćwiczących "w trasie".

Ale... Z tego co widzę po Twoim innym poście, do zastanawiania się nad ćwiczeniami w trasie jeszcze trochę za wcześnie :) Jest to ciężki temat i czasem po całym dniu orki i użerania się, trudno zmotywować się do ruszenia i ćwiczeń.

Życzę wytrwałości w zdobywaniu "lejców" 8)


Post Wysłano: 16 wrz 2016, 10:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 wrz 2016, 9:53
Posty: 1
Lokalizacja: Nowy Sącz

S.Stallone to na tracie ćwiczył ręce, bo startował w zawodach 'siłaczy na rękę'. Tam sport został przedstawiony czynnie, bardzo rzeczowo i myślę, że jest to dobry przykład.


Post Wysłano: 16 wrz 2016, 12:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

Cytuj:
S.Stallone to na tracie ćwiczył ręce, bo startował w zawodach 'siłaczy na rękę'. Tam sport został przedstawiony czynnie, bardzo rzeczowo i myślę, że jest to dobry przykład.
No. 30kg ciężarek koło głowy. Bardzo dobry pomysł.
Ja jeżdżę na rowerze w trasie. W tygodniu staram się robić 70km.

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: