Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: kierowca
Post Wysłano: 15 sie 2008, 20:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2008, 16:08
Posty: 26
GG: 9287117
Samochód: MAN

Witam!!
Ile może zarobić młody kierowca solówki lub zestawu bez doświadczenia na krajówce?


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 15 sie 2008, 21:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Dokładnie tyle ile zgodzi się mu zapłacić ten który go zatrudni. I może od tego miejsca zacząć pytać. Bo jak sobie można inaczej wyobrazić? Idzie się do potencjalnego pracodawcy, on proponuje n.p. 2 tys. żłotych. Niby by mi pasowało, ale mówię : nie , to za mało , bo chłopaki na forum mówili że 4 tys. to się na pewno zarobi.
Praca pracy nie równa.Inaczej będzie w wahadle tam i z powrotem.Inaczej jako kurier, inaczej w zaopatrzeniu sklepów.Inaczej od rana do popołudnia.Inaczej od pierwszej w nocy (n.p. mleczarnie, przesyłki kurierskie, czy piekarnie) itd. itp.

_________________
ego


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 15 sie 2008, 21:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 14:11
Posty: 73
GG: 1220901
Lokalizacja: Szczecin

Witam

Mi na solówce proponują 2000zł netto bez doświadczenia.


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 15 sie 2008, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2008, 16:08
Posty: 26
GG: 9287117
Samochód: MAN

Proponowane 2000 zł. to jako stał pensj czy do tego jakieś dodatki np. przejechane kilometry, czy poprostu 2000 za miesiąc?


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 16 sie 2008, 13:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 14:11
Posty: 73
GG: 1220901
Lokalizacja: Szczecin

Pensja stała.


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 16 sie 2008, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

A ile się zarabia?
Setny już post na ten temat
Wszystkie bym zakończył trafnym stwierdzeniem kolegi ego

Czemu nik sie nie zapyta: A ile się zap.erd.la :P

Cóż ze Ci ktoś powie ile się zarabia, jak to dotyczy jego nie Ciebie. Nie pytaj nas, ale pracodawców bo to oni Ci będą płacić i albo pasuje albo pytasz dalej.


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 16 sie 2008, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Proponowane 2000 zł. to jako stał pensj czy do tego jakieś dodatki np. przejechane kilometry, czy poprostu 2000 za miesiąc?

na początek dostaniesz 2 tysie wszystkiego
i na wiecej sie nie nastawiaj


dlaczego ?

bo:
1/ Bedziesz robił przepały, kierowca z doświadczeniem spali na trase "X" 400 litrów paliwa, a ty przez kilka pierwszych zanim nauczysz sie jeździć danym autem ledwo bedziesz sie mieścił w 500set litrach, bo przełożenie nie takie, bo biegi przeciągałeś, bo cośtam. Życie :)

2/ Bedziesz robił puste przebiegi - znajomość topografii, zwykłe pomyłki, 'przestrzelenie' zakrętu albo zjazdu, są na początku dziennym. Wobec tego pracodawca musi sobie doliczyć 10% do tego co przejedziesz z założeniem że będą to wlasnie takie pomyłki i pomyłeczki, z tego sie wyrasta, potem masz oczy dookoła głowy, ale od czegoś trzeba zacząć

3/ Drobne naprawy przeciętych o gałęzie plandek "bo wydawało mi sie że sie zmieszczę', przytartych pasów które trzeba wymienić 'bo wydawało mi się że dobrze podkładki podłożyłem i sie nie przetrze', śruby wbite w oponę bo nie zauważyłem ze w miejscu gdzie chce zawrocic były porozrzucane śmieci bo było ciemno i wogóle...


Oczywiscie, nie jest tak że po miesiącu/dwóch/trzech wszystko to znika, doswiadczony kierowca też czasem cos popsuje z wlasnej nieprzymuszonej nieuwagi, ale przy 'świeżym' prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji jest większe. Każdy sie musi nauczyć, ale to pracodawca ponosi koszty tych duperelek.

I nie ma sie na co obrażać, każdy to przerabiał :) i każdy sie kiedys uczył

_________________
Krzysiek


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 17 sie 2008, 14:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2006, 16:05
Posty: 212
Lokalizacja: Łódzkie

na busach (8 palet) dostaje się tak 1500-1800PLN na kraju

_________________
nie pyskuj bo ściana
najlepsza przyjaciółka-fajerka


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 01 lis 2008, 22:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 gru 2007, 1:17
Posty: 18
Samochód: Kombolot '14, pedryl 307cc '04
Lokalizacja: Suchy Las/Wawa

Cytuj:
na busach (8 palet) dostaje się tak 1500-1800PLN na kraju
Bez doświadczenia to jeszcze. Ale ogólnie cienizna. Można co innego robić, z mniejszą odpowiedzialnością, z godzinami pracy "od-do" i tyle samo zarobić (jak ktoś chce, podam przykłady). No chyba że koniecznie ktoś chce jeździć.

Pozdrawiam

_________________
"To miejsce nie jest dla mnie, jutro będę już daleko stąd,
Bóg świadkiem próbowałem być tak jak wszyscy, to był błąd..."


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 01 lis 2008, 23:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2008, 1:24
Posty: 78
GG: 2099191
Samochód: autonogi ;D
Lokalizacja: WZW/NO

Cytuj:
Cytuj:
na busach (8 palet) dostaje się tak 1500-1800PLN na kraju
Bez doświadczenia to jeszcze. Ale ogólnie cienizna. Można co innego robić, z mniejszą odpowiedzialnością, z godzinami pracy "od-do" i tyle samo zarobić (jak ktoś chce, podam przykłady). No chyba że koniecznie ktoś chce jeździć.

Pozdrawiam
dokładnie ja pracowałem jako kierowca na dostawczaku w mleczarni mój plan dnia był taki :
2.30 pobudka, jedzenie i mycie
3.00 wyjazd z domu choc do bazy było ok 3 km
3.15 sprawdzenie towru i załadunek
4.00 wyjazd do sklepów rozwieść towar
ok godz. 10.00-12.00 załatwienie zamówień na następny dzień (troche papierkowej roboty) i czas wolny
braki w towarze źle wydany towar szło mi z pensij tak że mając podstawy 1400zł zwykle brałem ok 1000 - 1200 zł
Cytuj:
na busach (8 palet) dostaje się tak 1500-1800PLN na kraju
To i tak nieźle mi na początek na busach (8palet) na międzynarodówkach proponują 2200 - 3500zł z tym że 2 tyg. w trasie weekend wolny i znów 2 tyg. :roll:

_________________
Nie Ważne To Co Nas Dzieli Lecz To Co Nas Łączy ...

MODLITWA KIEROWCY:

http://www.youtube.com/watch?v=tiTL0hul ... re=related


Ostatnio zmieniony 01 lis 2008, 23:29 przez Toreba, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie piszemy jednego posta pod drugim, używamy opcji "Zmień". Po raz enty ...


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 01 lis 2008, 23:34

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
na busach (8 palet) dostaje się tak 1500-1800PLN na kraju
Bez doświadczenia to jeszcze. Ale ogólnie cienizna. Można co innego robić, z mniejszą odpowiedzialnością, z godzinami pracy "od-do" i tyle samo zarobić (jak ktoś chce, podam przykłady). No chyba że koniecznie ktoś chce jeździć.

Pozdrawiam
dokładnie ja pracowałem jako kierowca na dostawczaku w mleczarni mój plan dnia był taki :
2.30 pobudka, jedzenie i mycie
3.00 wyjazd z domu choc do bazy było ok 3 km
3.15 sprawdzenie towru i załadunek
4.00 wyjazd do sklepów rozwieść towar
ok godz. 10.00-12.00 załatwienie zamówień na następny dzień (troche papierkowej roboty) i czas wolny
braki w towarze źle wydany towar szło mi z pensij tak że mając podstawy 1400zł zwykle brałem ok 1000 - 1200 zł
Cytuj:
na busach (8 palet) dostaje się tak 1500-1800PLN na kraju
To i tak nieźle mi na początek na busach (8palet) na międzynarodówkach proponują 2200 - 3500zł z tym że 2 tyg. w trasie weekend wolny i znów 2 tyg. :roll:
To trochę nieciekawie. Opiszę może moją sytuację:

Niedawno zdałem kat. C. Przeprowadziłem się z podkarpacia do Wrocławia. Dostałem pracę na solówce w firmie jeżdżącej dla dużej spedycji. Doświadczenie i staż pracy na ciężarówce nie ma prawie żadnego znaczenia. Wszystko zależy od wywiezionego i przywiezionego towaru oraz od rejonu, do którego jeżdżę (bliżej czy dalej). Dodam, że jestem w obcym mi województwie, dopiero poznaję teren, a mimo to dostałem pracę i jakoś sobie radzę. Zarobki na poziomie 2,5 tyś na rękę. Zaczynam o 7 rano, a wracam między 14 - 18 do domu.


Tytuł: Re: kierowca
Post Wysłano: 02 lis 2008, 0:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 gru 2007, 1:17
Posty: 18
Samochód: Kombolot '14, pedryl 307cc '04
Lokalizacja: Suchy Las/Wawa

Cytuj:
Zarobki na poziomie 2,5 tyś na rękę. Zaczynam o 7 rano, a wracam między 14 - 18 do domu.
2500 brzmi dużo lepiej. Pewnie w mniejszych miejscowościach jest gorzej, ale w poznaniu, to 1200zł netto ma sprzątaczka powierzchni biurowych, a 1800-2000zł netto ma magazynier-suwnicowy w hurtowni stali, więc 1500zł na busie (odpowiedzialność, praca w godzinach nienormowanych) uważam za niezbyt dobrą stawkę.

_________________
"To miejsce nie jest dla mnie, jutro będę już daleko stąd,
Bóg świadkiem próbowałem być tak jak wszyscy, to był błąd..."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: